Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość urodzonybawarczyk

Poznam chetnie dziewczyne z okolic MUC

Polecane posty

Gość urodzonybawarczyk

Sa tu jakies ? Mam 23 lata, mieszkam w takiej dziurze miedzy GAP a MUC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma kobity w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodzonybawarczyk
Po co mi w Polsce jak tu mieszkam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty mowic dobsze Polski nic bajrisch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rob se jaj. Mama jest Polka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorze, raczej mało prawdopodobne, że poznasz Polkę z Bawarii. Bywam tam i bardzo lubię ten region. Ale Polacy za granicą to dramat. Gdy widzą innego Polaka, to udają, że nie widzą i nie słyszą. Gdy spotkanym Polakom powiesz "dzień dobry" czy "cześć", nawet nie odpowiedzą. I to obserwuję nie tylko ja jako przyjezdna, to samo mówiła Polka mieszkająca tam ponad 20 lat, która sama mnie zaczepiła - tak jak Ty sama chciała porozmawiać z kimś z Polski. I mimo mieszkania tam tyle czasu, nikt z naszego kraju nie chciał z nią nawiązać kontaktu, udając, że nie jest z Polski, chociaż wyraźnie mówili po polsku. Taki kraj i tacy ludzie niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodzonybawarczyk
No to uderzylas w samo sedno. Ja mam problem, bo tu sie uroszilem i sila rzeczy mam inny akcent. Ale jest tak jak piszesz, Polacy to dziwny narod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety, przykre to też dla mnie, ale odwiedzam Bawarię i mam tam przyjaciół, ale nie wśród Polaków. A w Polsce przyjeżdża jakiś Polak z zagranicy i w sklepie widzę, jak patrzy z ironią na innych i mówi do kolegi: "o patrz, Polaczki to (wstaw co negatywnego chcesz)". Na szczęście mieszkańcy Bawarii to fantastyczni ludzie i nie mają tego zbyt wysokiego mniemania o sobie ani zawiści do ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A akcent w Bawarii rzeczywiście jest dziwny. Trudno niektóre osoby zrozumieć, a czasem nawet i niektóre zapowiedzi peronów w pociągach. Ale bardzo lubię te okolice, dla mnie piękne. Tylko brakuje latarń i wraca się wieczorem w kompletnych ciemnościach. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawde Bawarczycy sa tacy sympatyczni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość7777
Bardzo sympatyczni. Ich uprzejmość jest aż onieśmielająca. A przyjaciółmi potrafią być prawdziwymi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodzonybawarczyk
Dziekuje, nie um sonst sie mowi, mir sam mir, do Niemcow nam daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość7777
Niestety daleko do NIemców i do pół-Polaków pół-Niemców jak Ty. Bo takie rodziny też poznałam. Tęsknię za tym regionem i za ludźmi, chętnie bym znowu tam pojechała. Szkoda, że z Polakami nie można tam nawiązać żadnego kontaktu, nawet z tylko turystami. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złośnica w realu
Bo sie przeprowadze:-) Tu, w Hessen, ludzie sa raczej malo sympatyczni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość7777
Nie znam Hessen, ale tak jak w każdym kraju, ludzie mają troche odmienne zwyczaje i podejście do obcych. Ale do Bawarii sama chętnie bym się przeprowadziła, gdybym tylko mogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodzonybawarczyk
Mimo wszystko poznalbym chetnie jakas dziewczyne z Polski, tutejsze sa jakies takie inne, nie w moim guscie. Mam kuzynki w Polsce i wiem, ze to "inne" dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złośnica w realu
Jakis czas temu byly przeprowadzane badania, ktore mialy wylonic najbardziej niesympatyczne niemieckie miasta i wlasnie Frankfurt wygral:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale który Frankfurt - ten nad Menem czy ten nad Odrą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złośnica w realu
Nad Menem, caly czas o Hessen pisze:-) a w rankingu swiatowym ma siodme miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to teraz rozumiem, dlaczego kobieta pochodząca z Frankfurtu nad Menem już taka miła nie była. ;-) A na poważnie, to ta bawarska uprzejmość jest widoczna na każdym kroku. Kiedy zobaczą turystę, nawet bez potrzeby przypadkowi ludzie pytają, czy w czymś nie pomóc, chcą pomóc z bagażami i załatwieniem formalności na lotniskach czy dworcach nawet wtedy, kiedy im mówisz, że wiesz jak się poruszać. Osoby u których wynajmujesz potrafią po Ciebie przyjechać na dworzec i z powrotem odwieźć, bo jesteś gościem i nie chcą, żebyś się tułał z walizkami. Osoby spotkane na ulicy czy w pociągu chętnie wejdą w pogawędkę i bez proszenia będą pilnowały i informowały, żeby turysta wysiadł na właściwej stacji, a ktoś zapytany o odjazd jakiegioś pociągu potrafi przybiec z zupełnie innego peronu, znajdując Cię po kilku minutach, żeby powiedzieć to, że sprawdził o której i skąd odjeżdża jakiś pociąg - mimo że oni się akurat śpieszą do pracy, a Ty już wiesz, bo sam znalazłeś. Na miejscu zadbają, żeby Cię wyposażyć w mapy i bilety na autobus dla gości, wszystko sami dokładnie wytłumaczą bez pytania na samym początku - co gdzie jest i co warto zobaczyć. Zapytani o drogę oferują podwiezienie albo idą, by pokazać. A nawet raz trafiła mi się gospodyni pedantka, wszystko było zrobione na błysk i z dbałością o estetykę i każdy szczegół w mieszkaniu jak na przyjazd nie gościa, a rodziny królewskiej. Musiała się mocno napracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość7777
To wyżej to ja pisałam, gość7777.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mutti doradza tobie Polke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość7777
urodzonybawarczyku - no widzisz, a tutaj panuje odwrotne myślenie. Dużo mężczyzn narzeka na Polki i chce Niemkę, bo mówią, że one są takie pewne siebie. A Ty na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość7777
Jeżeli chodzi o Hessen, to może tam ludzie są inni, bo żyją innym rytmem. W większym zabieganiu, jak w dużych miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złośnica w realu
Chyba cos w tym jest. Moj sasiad, mlody i wyksztalcony czlowiek, przez szesc lat tylko raz powiedzial mi czesc, pewnie mu sie wymsknelo:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może tego dnia nie założył okularów i myślał, że mija najlepszego kumpla? ;-) Żartuję. To region zdaje się mocno uprzemysłowiony, więc pośpiech robi swoje. Nie ma świętowania-nie-wiadomo-czego stale jak w Bawarii, tam zawsze jest jakaś okazja. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I znów nie wpisałam nicka. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość7777
Ha, ha, właśnie w tej chwili, w trakcie rozmowy z Wami, dostałam e-mail od przyjaciół z Bawarii. Przepraszam na chwilę, chcę go przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodzonybawarczyk
i co z tego jak tu sie zadna z okolic nie odzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość7777
Jeśli chodzi o Polaków, to w Bawarii znam tylko rodzinę polsko-niemiecką. Bo Polacy, tak jak pisałam, nawet nie odpowiadali "dzień dobry".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×