Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Śmierdzące włosy po umyciu?

Polecane posty

Gość gość

Od jakiegoś czasu dziwnie pachną mi włosy nawet po umyciu... zaznaczam, że myję je albo codziennie albo co 2 dni (i po tych 2 dniach nie są i tak bardzo przetłuszczone, więc tu raczej nie chodzi o intensywną produkcję łoju..). Myję włosy teraz jakimś szamponem z Pharmaceris, przy jednym myciu włosów potrafię je myć 2-3 razy i dokładnie spłukiwać, żeby mieć pewność, że są dobrze umyte, potem nakładam odżywkę. I wiecie jak te włosy, jak są jeszcze mokre, pachną? najbardziej mi to przypomina zapach psiej mokrej sierści + ziemię. NIGDY aż tak intensywnego zapachu i to tuż po myciu nie było.. ten szampon z Pharmeceris daje co prawda lekki zapach, ale ten zapach i tak się przebija mocno... Używałam już z 4 różnych szamponów i dalej jest to samo. Jak je wysuszę, to oczywiście zapach nie jest już aż tak intensywny, ale nadal go czuć.. a im później, tym gorzej. Krępuję się, bo mam chłopaka i boję się, że on to odczuwa.. Co to może być? Mam cienkie włosy, nie mam jakiś długich (lekko za ramiona - chociaż jak miałam do połowy pleców to nigdy włosy mi tak nie cuchnęły) a tym bardziej ciężkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma to samo :( tragedia. Jak suche włosy to ok ,ale jak mokre to okropnie smierdza :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proponuje 1 dniowa glodowke przez kilka miesiecy np. w kazda sobote, tylko na samej wodzie bez zadnych dodatku, prawdopodobnie jestes od srodka zapchana chemia i roznymi toksynami i organizm daje ci znac, ze pora cos zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi suche też nieładnie pachną. Mniej, ale dalej. Nie wiem, co to może być :(. Nigdy tak nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie niekoniecznie jestem, bo jem zdrowiej, warzywa, ziarenka, dobre kasze i odstawiłam słodycze jakiś czas temu już, jem ich znikomą ilość oczyszczałam się też kaszą jaglaną, ale to już jakiś czas temu (10 dni) chyba że się właśnie teraz oczyszczam przez zmianę trybu życia.. aczkolwiek o głodówce myślałam już jakiś czas temu, może faktycznie zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozesz miec racje, moze wlasnie sie oczyszczasz, skoro prowadzisz juz zdrowy tryb zycia to co powiesz na jogging 2 razy w tygodniu, saune i np. troche poplywac sobie na basenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie problem jest więc trzeba znaleźć rozwiązanie. Może to faktycznie jakiś problem leczniczy. Warto skonsultować się ze specjalista. Może jakiś szampon leczniczy by pomógł. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na razie stretching i pilates, jogę, w zasadzie od prawie 3 tygodni prawie codziennie coś ćwiczę :) biegać nie lubię, poza tym mieszkam w najbardziej zanieczyszczonym mieście w PL (Kraków - no właśnie, może i tu coś jest na rzeczy), więc bieganie i wdychanie tego powietrza dałoby pewnie odwrotny skutek.. o basenie myślałam kiedyś, ale na razie brak kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na saunę chciałabym, ale mam cerę naczynkową, twarz i nogi domyślam się, jakby wyglądały :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym dorzuc skrzyp i pomysl o zmianie szamponu na taki z bardziej ziolowym skladem, a i mi na wlosy (tzn zapach) pomoglo plukanie wlosow w wodzie z olejkiem z drzewa herbacianego, taka sugestia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie musi byc bieganie, chodzi o to, aby zwiekszyc potliwosc i usuwanie toksyn z organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja właśnie celowałam w szampony bez SLSów.. teraz spróbuję z tym Fitomedem, ale jednak boję się, że przesuszy mi włosy (moje włosy paradoksalnie mają też do tego tendencję)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie miałam jakieś podejrzenia.. z drugiej strony przecież nigdzie się nie przeprowadzałam, a woda w wodociągach chyba powinna być taka sama..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A masz łupieć (może pisałaś, nie doczytała?) bo ja miałam podobnie i teraz umyłam ze 3 razy włosy nizoralem no i łupież zniknął i włosy mi też już nie śmierdzą :). Łupież to właściwie grzybica głowy, mi się czasami robił po zmianie szamponu na gorszy. Naprawdę u mnie pomogło. CHłopak mi na nastepny dzień od mycia mówił że mi włosy śmierdzą :/, teraz każe mu wąchać i mówi że jest ok :D ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja moze nie jakies smierdzace wlosy, ale bez zapachu miaalm wlasnie po tych bez slsow itp. przestalam sie w nie bawic i uzywam normalnych, z silikonami itp i jest ok. druga rzecz, ze moze ci to minie sama nie bd wiedziala kiedy. ja mialam jednego roku przez okolo miesiac-dwa bardzo dziwna przypadlosc - po umyciu wlosy miaalm stale tluste u nasady. jakbym je zle splukala albo cos. do dzisiaj nie wiem, co to moglo byc. minelo samo. a probowalam i tych oczyszczajacych szamponow i znow pomogl mi tylko szampon z sls i tymi innymi oblepiaczami niby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do dermatologa? Mogę się przejść, a oni robią takie badania np. skóry głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja właśnie pomyślałam że może mi w 100 proc nie domywają i zaczęłam używać z SLSEm, Schaumy czy Syossa ale dalej to samo. Nie mam łupieżu, patrzę w lusterko i zero czegoś białego przy włosach. BTW zapytałam nawet teraz mamuśki o zapach włosów (myłam je wczoraj rano) i mówi że trochę śmierdzą... A może to jakieś zmiany hormonalne? Jestem po 20 roku życia, więc to nie dojrzewanie.. ale może coś się poprzestawiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może być od hormonów , najlepiej idź do dermatologa . a czy skóra głowy jest jakby tłusta czy normalna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po umyciu jest całkiem normalna, choć jak nie wystylizuję włosów, to są przyklapnięte czasem wręcz od razu, a czasem po paru godzinach. Ale one zawsze tak miały niezależnie czym mylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myj włosy w lekko ciepłej wodzie i spłucz na końcu letnią wodą z dodatkiem soku z cytryny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodawałam sok z cytryny, ale do siemienia lnianego (używam siemienia jako maski do włosów czasami). Ale znalazłam coś takiego -http://zielonyzagonek.pl/detoks-wlosow/ i spróbuję sobie zaraz umyć tą soda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz spróbować tylko uważaj bo soda wysusza włosy nie zapomnij spłukać wodą z octem albo sokiem z cytryny . A jak suszysz suszarką to najlepiej chłodnym powietrzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz też sobie wmasować w skórę głowy sam sok z cytryny też jest dobry . Ja tak robię włosy nie są oklapnięte , sode też można mieszać z szamponem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
często nie suszę włosów a jeśli już to faktyczie chłodnym powietrzem i oddalam suszarkę. spróbuję tej sody a potem octu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×