Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

tampony sa niewskazane prawda czy mit

Polecane posty

Gość gość

Witajcie, nigdy nie sądziłam ze przyjdę tu z takim tematem. Mam 18 lat, miesiączkuje od 6 lat. Początkowo wiadomo, jak to mala dziewczynka używałam tylko podpasek. Raz male raz większe, w wieku 15 16 lat zaczęło doskwierac mi uczucie "bycia brudna", czułam się wiecznie nie komfortowo, zwalnialam sie z lekcji bo zle sie z tym czułam i nie mogłam się skupić bo myślałam ze mi przecieklo mimo iz 5 min temu ja zmienialam. Nie bylam przekonana co do tamponow. Moja babcia i mama ciągle powtarzały ze krew musi zleciec, ze sa one niezdrowe. Do dzis to mowia, dzis mam prawie 19 lat a one dalej czepiają sie o te tampony ze mam ich nie wkladac bo niech zleci ta krew. Proszę Was powiedzcie cos na ten temat, bo zaczyna mnie to konkretnie drażnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przez całe życie zużyłam max 3 paczki podpasek od początku używam tamponów "mini" ta krew i tak zlatuje tylko nie wylatuje na zewnątrz... ejej przecież to nawet nie jest tak na prawdę krew, odpuść sb gadania starych bab, zazdroszczą bo 50 lat temu nie było tamponów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mówiłam, że ta krew ktora ma 'zleciec' to ona juz zleciala. Wiec po co ma mnie brudzic. Ja na przekór tez malo podpasek zużywam jedynie na koniec okresu lub jakies wkładki, ale jak mam okres to zawsze tampon. A one maja jakis problem z tym. Nie wiem jak zmienić ich pogląd w tej kwestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw pomyśl jakie masz miesiączki, jeśli obfite tampony niewskazane bo to siedlisko bakterii, przy słabszym krwawieniu mogą być, starsze pokolenie ma rację, najgorsze powinno zlecieć, a ktoś tam powyżej niech nie pieprzy że nie było tamponów, podpasek i prezerwatyw też nie było co? dlatego pewnie na świecie jesteście matołki bo nic nie było nawet papieru toaletowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
używam tamponów od 15/16 roku życia, czyli od jakiś 2/3 lat, z tym że ciąglę wysłuch*ję, żebym je przestała nosić, bo to bo tamto, bo trzeba oczyścić się całą, że tampony blokują, że ta krew sie musi na zewnatrz dostać, takie typowe starcze gadanie. już brak mi słów którymi mogę bronić tezę, że tampony są zdrowe i wygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak byłam 20-30 latką uzywałam tamponów, potem przeszłam szybko na podpaski, jak kilka kobiet zeszło z tego swiata na zakazenie beztlenowcami...Przestraszyłam siè....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×