Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

tsh za wysokie a zajścoe w ciaże

Polecane posty

Gość gość

Moje TSH z ostatnich badań miesiąc temu to 3.860 i lekarz nieznacznie podwyższył ni dawkę. Wiadomo jest że w ciąże najlepiej zachodzi sie mając TSH poniżej 2,5 a ja w takiej sytuacji jaką m szansę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgłos sie do endokrynologa jesli jeszcze nie byłas. on ci da odpowiednią dawke leków i napewno ci sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lecze się u endo. Oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej startowac z 2.0 w ciazy zawsze nieznacznie sie podniesie oczywiscie jak zajdziesz to sie nie martw leki bedziesz barala na tarczyce i lekarz bedzie kontrolowal ja zaszlam majac 1,6 teraz wciazy podskoczylo do 1,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A będąc w takiej sytuacji jaką mam szanse na zajście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od miesiąca mam podwyższona dawkę wiec TSH mi pewnie trochę spadło do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdy zaszlam w ciaze moje tsh bylo powyzej 2 i podczas ciazy caly czas mi sie na podobnym poziomie utrzymywalo,pomimo zwiekszenia hormonow,na szczescie zadnych komplikacji nie bylo i dziecko rowniez zdrowe :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak reszta jest w porządku... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam podobne tsh kiedy zaszłam w ciążę,leki zaczelam brać od 5tc. Najważniejsze żeby być pod stałą opieką endokrynologa a wszystko będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Często slucham i czytam o TSH w ciąży, ja w dwie ciążę zaszlam przy 1 podejściu, w obu mialam poziom TSH 3,5. Ani jeden ani drugi lekarz prowadzący nie skomentowal tego wyniku. Nie kazali mi robić tych dokladniejszych ft3 i ft4. Nie bralam zadnych lekow. Czy macie jakieś konkretne objawy podwyższonego TSH ? Jak widać nie zawsze ma to wplyw na zajście i donoszenie ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szanse masz takie same jak zdrowa kobieta jeśli przyjmujesz leki, dziecko sobie najpierw czerpie z ciebie, najwyżej ty będziesz miała większy problem ale tez nie koniecznie. Bierzesz leki to się nie martw, zawsze w ciąży się podwyższa dawkę. Sobie po urodzeniu dziecka zbadaj tez AntyTPO i AntyTG, ale to na spokojnie juz po narodzinach, bo teraz te hormony tam szaleją i wyniki będą i tak niejednoznaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w ciąży bada się TSH i FT4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje ft3 i ft4 są prawidłowe:) tak jak anty-tpo i at-g .. Tylko TSH mi się bardzo wachało w skutek nie dopasowanych dawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×