Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wielowodzie

Polecane posty

Gość gość

Hej! Czy są tu ciężarówki bądź dziewczyny które miały w ciąży wielowodzie? Chciałabym się dowiedzieć na Waszych przykładach jak wyglądała Wasza ciąża i czy były jakieś powikłania czy problemy podczas porodu. Nie dawno wyszło u mnie że mam AFI 16, jestem w 32 tc. Zaniepokoiło mnie to trochę bo nie wiem nawet czego mam się teraz spodziewać i czy moje dziecko aby na pewno jest zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wielowódka
Witaj, ja miałam masywne wielowodzie. Rodziłam cc, bo wielowodzie jest wskazaniem. W przypadku dużego wielowodzia może podczas porodu odkleić się łożysko, bo następuje g***towna zmiana objętości. Jeżeli chodzi o przebieg ciąży, to był wzorowy. Wielowodzie w niczym nie przeszkadzało (no może pomijając ogromny brzuch ;). Ale mimo tego ja np. pracowałam do końca prawie (tydzień przed porodem leżałam na pato). Pod koniec ciężko mi się spało, bo nie dało się ułożyć wygodnie. W sumie miałabym cc planowane, jednak poród zaczął się jakby samoistnie (odeszły mi wody) i cesarkę miałam robioną na cito (no nie licząc 10 godzin przed cesarką podczas których odpływały mi wody, a lekarze zajmowali się pilniejszymi przypadkami). Poród bez komplikacji, dziecko zdrowe, 10pkt, po porodzie mały miał robione USG głowy i brzucha i też wszystko ok. Wielowodzie było u mnie idiopatyczne. Moja mama też miała ogromny brzuch, więc pewnie mam predyspozycje genetyczne. Jeżeli masz pytania chętnie odpowiem. Ja się oczywiście bałam przed porodem, że coś może być nie tak, ale jeżeli na usg wszystko jest ok, oprócz tego wielowodzia, to pewnie wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wielowódka
A, z tą pracą do końca, to nie bierz ze mnie przykładu, na mnie patrzyli jak na świra i zastanawiali się gdzie będą przyjmować poród :D Poza tym, odejście wód w przypadku wielowodzia to naprawdę mokra sprawa i dużo sprzątania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z dzieckiem wszystko ok, przepływy przez pępowinę prawidłowe. Za dwa tygodnie mam się stawić na kolejne USG żeby skontrolować czy poziom wód wzrósł czy nie. Te moje 16 to jeszcze nie taka tragedia więc mam nadzieję że poziom się nie podwyższy. Lekarz powiedział że to nie musi oznaczać coś złego ale jednak się martwię. A co do brzucha to ja właśnie nie mam dużego. Wszyscy wkoło powtarzają że mam mały brzuszek więc strasznie mnie to dziwi dlaczego u mnie wyszło że mam za dużo wód. Naczytałam się że problem wielowodzia występuję gdy dziecko jest chore, ma na przykład jakiś rozszczep czy coś i tutaj moje pytanie..czy takie rzeczy wychodzą na USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wielowódka
Nie zawsze wychodzi na USG. Ja dodatkowo miałam robione echo płodu obok standardowego USG. Na wszystkich badaniach z dzieckiem wszystko było ok. Jednak nikt nie da gwarancji. Grunt to zbyt dużo nie czytać, mimo wszystko w większości przypadków wielowodzie nie ma określonej przyczyny, ot taka nasza uroda. U ciebie to chyba jeszcze nie tak źle. Ciężko mi porównać, bo ja miałam oznaczany inny wskaźnik DVP i wynosił on 16cm w 36tc. To już oznacza masywne wielowodzie (norma dla DVP jest do 8 cm). AFI może być do 25 cm, więc się jeszcze mieścisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeczytałam raz i już dziękuję, nic w necie więcej nie będę wyszukiwała, poczekam te dwa tygodnie na kolejne USG. Dziękuję za odpowiedź ;) Dodało mi to trochę otuchy, że jednak w takich przypadkach wszystko kończy się dobrze chociaż u niektórych i mam nadzieję, że u mnie będzie tak samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja siostra miała wielowodzie-dzieck ocałkowicie zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam AFI 25 i to jeszcze było do przyjęcia 16 to nie dużo granica spokojnie do 20 a czasem nawet do 25 podają tyle że powyżej 20 to trochę boli czuje się mocno ruchy dziecka i brzuch jest napięty. jeśli z dzieckiem jest ok na usg nerki it nie ma co anikować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam wielowodzie, dziecko bylo duze tez. mialam cc bo glowka nigdy sie nie chciala wstawic, oprocz tego wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam afi 19, mala jest zdrowa :) po koniec ciazy wychodzilam z domu tylko z mezem byla zima i slisko a brzuch byl przeogromy - balam sie ze sie poslizne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brzuch napina mi się od początku ciąży jednak te AFI zwiększyło się dopiero teraz, wcześniej było w normie. Nie mam wielkiego brzucha tylko malutki więc bardzo dziwi mnie to że zazwyczaj przy wielowodziu brzuch jest duży, a ja mam malutki jak na 32 tc ale jestem też bardzo drobna i to może dlatego. Fajnie przeczytać, że wszystko z waszymi dzieciaczkami jest ok, chyba naprawdę nie będę zamartwiała się na zapas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam U mnie również stwierdzono wielowodzie : 22. Z tego co czytałam, średnia dla kobiet to ok. 8. Jestem w 36 tc., dodatkowo mój brzuch jest cały czas napięty i twardy jak kamień, więc o spacerach w tempie żółwia ponad 15 min, nie ma mowy. Na chwilę obecną mam co tydzień badane płyny i przepływy, jednak lekarz nie mówi jeszcze czy będzie poród naturalny czy cc. Czy u was lekarz decydował o cc? boję się, że przy tak twardym brzuchu poród naturalny może być zagrożeniem dla dziecka. Teraz mam już problem z chodzeniem a co dopiero przy skurczach gdzie napina się brzuch. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Norma AFI to 5-20. Ja miałam 33. I robili mi amnioredukcje. Ból brzucha i ciągle skurcze macicy. Duży twardy brzuch. Ból przy chodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×