Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaciekawiona002992

wynik beta hcg, wysoka ciąża

Polecane posty

Gość zaciekawiona002992

Witam, potrzebuje porady. Mianowicie..jestem w 25 tygodniu ciązy (licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki) ale..no właśnie ale. Wydaje mi się, że jestem już wyżej, dlaczego? Już tłumaczę. Spóźniał się okres, wiec zrobiłam beta hcg, norma to 2,70 a mi wyszło 3,52...nie wiedziałam co o tym myśleć..czy to kilkudniowa ciąża czy nie..nie zdąrzyłam jednak skonsultować wyniku z lekarzem ponieważ na drugi dzien po badaniu dostałam okresu, choc trwał krócej niz zwykle stwierdziłam, że nawet nie ma co marzyc w tym miesiącu o ciąży. Za miesiąc znów spóźniał się okres. Zrobiłam dwa testy ciążowe, wyszły pozytywne, ciąża potwierdzona u lekarza, liczona od tamtego okresu po badaniu >BHCG, czyli od 25 lutego. Czy możliwe jest, że już tamten wynik HCG dał mi odpowiedz, tylko mialam okres w 1 miesiącu? Jeśli tak to od kiedy liczyć tygodnie ciąży? Jeśli nie to czy moge brać tę pierwsza sytuację za poronienie? No bo wynik jednakowoż był ponad norme...Bede wdzieczna za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona002992
pomoze ktos ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czemu nie pogadasz o tym ze swoim ginkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a usg tez okresla wiek ciazy, wg usg ktory to tydzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona002992
wedlug usg tez jakos 24/25. ja dowiedzialam sie, ze usg takze okresla mniej wiecej od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki, tak powiedzial gin w szkole rodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze, w niektórych laboratoriach podają normę do 5 dla kobiet nie będących w ciąży. Po drugie, wiek ciążowy określa precyzyjnie usg, a wiek od om ja bym traktowała bardziej orientacyjnie. Kiedy miałaś 1wsze usg i co wykazało? Pierwsze usg NA PEWNO nie pomyliłoby się o miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwsze usg mialam 28 kwietnia i to był 8 tydz..juz nic nie rozumiem,teraz jak sobie przypomne w marcu okresu nie mialam , dowiedzialam sie w prima aprillis czyli 1 kwietnia ze jestem w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona002992
poprzednia wypowiedz moja tylko nie podpisalam jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jeżeli 28 kwietnia to był 8 tydzień, to liczony od końca lutego, czyli od badania bhcg. Jeżeli wtedy byłabyś w ciąży to byłby 12 tydzień. W 12 tyg dziecko zupełnie inaczej wygląda, nie da się tego pomylić. Porównaj sobie usg z 8 i 12 tc. tamtem wynik był ujemny i tyle. Trochę podwyższony, ale w ciąży nie byłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dowiedzialam sie o ciąży w prima aprillis, zaszłam jakos w dzien kobiet haha :P a dziecko na poczatek grudnia moze na mikolajki :) co za swiateczne dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×