Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HaPo

Olejki zapachowe, eteryczne czy ktoś używa jako perfumy???

Polecane posty

Czy któraś z Was, dziewczyny, używa olejków zapachowych czy też eterycznych, bo na razie nie doczytałam się jaka jest różnica, jako perfum? Jeśli tak, ta jakich firm są najlepsze, oryginalne. Wiem, że za jakość się płaci... Możecie napisać o swoich doświadczeniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupuououoou

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadasdas
Będąc w Egipcie kupiłam olejki kwiatowe (esencje), z których potem robi się perfumy. W fabrykach perfum do takich esencji dodaje się wody + alkoholu i tak powstają perfumy. Esencje/olejki się nie psują (w przeciwieństwie do perfum), nie robią latem plam na skórze (na słońcu), nie plamią ubrań i wystarczy dosłownie jedna duża kropla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słyszałam że w Egipcie
często wciskają kit z tymi olejkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do olejków to
ja używam i jednego i drugiego. Olejki eteryczne to najczęściej naturalne ekstrakty i nie wolno ich dawać nierozcieńczonych na skórę - trzeba zmieszać np do masażu z olejkiem jojoba lub można dodac do kąpieli. I owszem barwią skóre przy wyjściu na słońce. Olejki zapachowe zaś w ogóle nie służą do nakładania na skórę- są to jak sama nazwa olejki zapachowe służące do aromatoterapii w specjalnych domkach do tego celu. Rozcieńcza się je wtedy z wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do olejków to
a i olejki zapachowe to sztuczna mieszanka związków które mają imitowac jakis zapach. Zas olejki eteryczne nierozcienczone moga nawet poparzyć skóre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie można dać kropelki na skórę zamiast perfum? A jak rozcieńczyć te eteryczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do olejków to
moim zdaniem nie bardzo. Zwłaszcza że są to substancje lotne, które szybko się ulatniają. Rozcieńcza się dwie klople na 10 kropli olejku bazowego chyba, czyli na 10 kropli olejku jojoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie się do tego dogrzebałam:-)Mam nadzieję, że można rozcieńczyć tylko jeden zapach:-) Od poniedziałku zabieram się do dzieła;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anette1234
ja pamiętam że przez jakiś czas kropelkę olejku eterycznego wcierałam w końcówki włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno jaśminowy
jest do włosów, na allegro widziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co jeszcze powiecie ciekawego w temacie? Na razie zamówiłam olejek jojoba, jako bazę i właśnie szukam jakiegoś fajnego przepisu na perfumy domowe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupuououoou

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczula ma piękny zapach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W odpowiedzi na twoje pytanie. Olejki eteryczne to raczej olejki naturalne, ekstrakty z roślin. Zapachowe moim zdaniem to po prostu mieszaniny tych olejków niekoniecznie pachnące na przykład pomarańczą tylko jeszcze jakąś rośliną np. miętą albo rozcieńczane. A co do sprawdzonych olejków, to kupuję na www.sirsana.pl mają tam nierozcieńczane i z atestami. Co do perfum to mają też poradnik odnośnie aromaterapii i są tam różne receptury na kremy i wody toaletowe. Nie wszystkie jeszcze spróbowałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W odpowiedzi na twoje pytanie. Olejki eteryczne to raczej olejki naturalne, ekstrakty z roślin. Zapachowe moim zdaniem to po prostu mieszaniny tych olejków niekoniecznie pachnące na przykład pomarańczą tylko jeszcze jakąś rośliną np. miętą albo rozcieńczane. A co do sprawdzonych olejków, to kupuję na www.sirsana.pl mają tam nierozcieńczane i z atestami. Co do perfum to mają też poradnik odnośnie aromaterapii i są tam różne receptury na kremy i wody toaletowe. Nie wszystkie jeszcze spróbowałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam do kąpieli i do prania :) więc ciuszki i tak ślicznie pachną. wszystkie kupuje przez internet, bo tak jest najtaniej :) polecam mój ulubiony sklep http://www.e-kalia.pl/olejki.html oprócz olejków ostatnio kupiłam też kilka świec zapachowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oferta z linku, który podałaś basiara89 jest b. uboga, tylko cztery olejki naturalne (w tej samej cenie!?) przeważają kompozycje zapachowe, czyli mieszanki chemiczne. Są znane firmy, które oferują gwarantowane naturalne olejki eteryczne takie jak "Etja" czy "Pollena-Aroma". O zastosowaniu i właściwościach można przeczytać w kwartalniku "Aromaterapia". Oczywiście, ze można używać naturalnych olejków, ale trzeba wiedzieć jak, no i olejki nie są tak trwałe jak dobre perfumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiiaaaa
Olejki eteryczne to naturalne ekstrakty z roslin. Sa duzo drozsze, ale maja wiele ciekawych wlasciwosci. Ja uzywam od dawna olejkow zapachowych. Sa to kompozycje skladajace sie najczesciej z olejku eterycznego wymieszanego z dodatkowymi substancjami. Ja kupowalam na http://www.aromas.pl Olejki zapachowe ktore tam kupilam pachna slicznie, innych sklepow nie sprawdzalam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olejki eteryczne są ok pod warunkiem, że kupimy do nich specjalny nawilżacz powietrza lub też dyfuzor do olejków, taki jak mają tutaj http://www.dobryklimat.net.pl/aromaterapia . Takie ultradźwiękowe dyfuzory spisują się bardzo dobrze w domu a przy tym nie pobieraja zbyt dużo energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewno że używam ,olejek do pieczenia ciast waniliowy :) serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świetnie pachnące olejki znalazłam na stronie www.butikspa.pl Dobrze się sprawdzają, mają ciekawsze nuty zapachowe i większość z nich dłużej utrzymuje się na skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja polecam sklep internetowy Magia Zapachów. Mają bardzo duży wybór zarówno olejków zapachowych jak i naturalnych eterycznych. Podzielone na kategorie i dobrze opisane, więc wiadomo czy sztuczny czy naturalny. Ceny też mają przystępne. http://www.magia-zapachow.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja chodze na zabiegi aromaterapii tutaj www.bsmira.com wedlug mnei to swietna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze mowiac to pierwszy raz spotykam sie z taka propozycja uzycia ich jako perfumy, ale jezeli bedzie ktos potrzebowal dobrego sklepu z miedzy innymi olejkami to sprawdzajcie www.profarm.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie nie, ale uzywam normalnie do terapii zapachowej, olejki kupuje u www.sklep.profarm.com.pl naprawde polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×