Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość 4345233

CZY KTOŚ TU SIĘ ZNA NA ROWERACH ?

Polecane posty

Gość 4345233

Chcę kupić rower, niestety nie dysponują dużą forsą więc zakup najlepiej jakby zamknął się w kwocie do 600zł. Ma to być rower miejski, nie uprawiam jazdy wyczynowej, nie jeżdżę po górach, błotach i kamieniach. Miałam rower górski ( wysłużył się ) i z przerzutek nie korzystałam, siodełko miał wąskie, zajebiście niewygodne więc zależy mi żeby teraz było jednak wygodniejsze. Nie wiem jak z rozmiarem kół - mam 167cm wzrostu powinnam wziąć 26 czy 28 ? Czy zakup roweru takiego jak poniżej ma sens ? http://allegro.pl/polski-rower-vanessa-retro-26-bialy-stozki-hit-i2314208870.html Proszę o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 to miały kiedys ruskie rowery , bierz 26 lub 24 ... Ja wiem , czy nie jest za ładny ten rower z Allegro (właściela moze zmienić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmnkn kinp
w biedronie maja byc rowery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4345233
Ryzyko zawsze jest, mam co prawda coś do przypięcia roweru gdzieś pod sklepem, ale wiadomo, że jak ktoś się uprze to i tak ukradnie. Jeszcze ten mi wpadł w oko : http://allegro.pl/prima-mexller-guilietta-r-piekna-i-romantyczna-i2319761455.html Podoba mi się okropnie Alfa Romeo Guiletta której chyba nigdy nie będę miała to może chociaż rower sobie o tej nazwie kupię :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4345233
Proszek do prania no właśnie ja chyba poprzednio miałam koła 26 i rzeczywiście największe to one nie były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem właśnie, na większych kołach obniżysz siodełko i już jest dobrze, napewno nie będzie za duży. Lepsze to niż podwyższanie sioddełek w miejszym i na dodatek one pod wpłwem dziur na drogach (a jest ich wiele) opadają i odkręcaj, przykręcaj. Nie jesteś bardzo niska przecież 167 to sporo. I nie patrz na wygląd roweru, najważniejsze żeby był wygodny. Ale mam nadzieje że wiesz że z Allegro rowery przychodzą w paczkach do własnego skręcenia, a skręcenie roweru u 'mechanika' to podan 100 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
213 - gówno się znasz ;)., Ja mam rower za 350 zł (!) z makro, tyle ile ja na nim kilometrów przejechałam ile przeżyłam i nigdy NIC się nie stało z niczym. Nawet dętka nie pękła. Dziewczyna będzie jeździła po mieście i wystarczy spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4345233
To może ten : http://allegro.pl/rower-miejski-28-tournier-28-hit-sezonu-2012-i2306998739.html Z tym skręceniem to chyba jest różnie bo na niektórych aukcjach widzę informację, że rower dostarczany skręcony w 80% ( koło przednie jest odkręcone i kierownica ) a reszta jest już wyregulowana. Byłam dziś w kilku sklepach stacjonarnych i właściwie do 600zł wybór jest minimalny, a ja nie chcę już roweru górskiego... te miejskie są drogie niestety - bo chyba ostatnio dość modne. I jasne nie chodzi przecież o wygląd, a o komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2131231231
Proszek, kurwa debilko, po co pieprzysz banialuki? Czytam porady serisów rowerowych, i jak sie nie ma kasy to jak pisza- lepiej kupic uzywany markowy i badziew z marketu. Za 300 zł to mozna miec dobra przezutke a nie rower. W niemczech jest zakaz sprzedawania takich rowerów jak sa u nas za 500 zł w ogóle. Bo rower to pojazd, i jak cos się stanie, np. złamie widelec to grozi kalectwo albo śmierc. Kumpel kupił raz taki rower za 300 zł, i na pierwszej przejazdzce mu...odpadły pedały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajny, siodełko widać że słabe, ale bardzo wygodne, widze po sprężynach. A o co chodzi że słabe, to chodzi o to że poprostu szybko te sprężyny siadają, ale siodełko to koszt 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2131231231
a już najgorsze z wszystkiego sa właśnie krajowe rowery, spytaj ile ten zlom wazy, porządny rower jest z aluminium, albo starsze modele stopów cr-mo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4345233
2131231231 możesz podać link do jakiegoś konkretnego modelu ? Dobrego, ale niekoniecznie za 3000zl ? Ja swoim poprzednim rowerem górskim przejeździłam naprawdę wiele i nie był on na pewno drogi, spokojnie z 10 lat mi służył, był ze mną nawet na obozie sportowym w czasie studiów i tam miał naprawdę szkołę życia. I przetrwał. Był kupiony w Go Sporcie. Teraz po prostu potrzebuję roweru do jazdy po mieście, głównie po ścieżkach rowerowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stabilo_boss
Cześć, Koła rozm.28- są za duże dla Ciebie- 26 powinno być optymalne. Do 600zł to trochę trudno kupić- do 700 zł( dasz radę) na allegro coś znaleźć. Ale to będzie- stalowa rama, brak amortyzacji, 1( max. 3 ) biegi. Generalnie rzecz biorąc aluminiowa rama, a nie stalowa zmniejsza wagę roweru- łatwiej go prowadzić, podnieść. Sama rozumiesz. Dobrze by było, żeby rower miał też amortyzację. Bieg 1- to dla mnie trochę mało. Koszyk też byłby mile widziany. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4345233
2131231231 - ja już miałam rower górski, z ramą, z wąskim, cholernie niewygodnym siodełkiem, chcę kupić wygodny rower do jazdy po mieście, ścieżkach rowerowych, chcę wygodnie na nim siedzieć ( góral wymusza pochyloną pozycję która mi już nie odpowiada ) . Wiadomo, że im lżejszy tym fajniej, choć ja roweru nigdzie wnosić nie muszę, zdaje się, że ten mój poprzedni również był stalowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr. Evil
skoro: 1) nie używałaś (mimo posiadania) przerzutek 2) zamierzasz jeździć po prostym terenie (miasto, ścieżki rowerowe) to: kup byle jaki rower byleby w sklepie rowerowym (oby istniał już kilka lat) a nie markecie bo wtedy przynajmniej 2 lata gwarancji wyegzekwujesz, kieruj się też wagą roweru (im mnie tym lepiej dla ciebie - to oczywiste) sprzedawca Romstom z Allegro jest wg mnie wiarygodny - kupiłem u nich już 2 rowery do średniotrudnej jazdy (las, szutry) i póki co nie było z nimi żadnych problemów (na jednym zrobione ok.2000km, na drugim ok.200km)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2131231231
ja tez uwazam, że soprzet nie jest koniecznie wazny, ale grunt to dobra, lekka rama. Dlatego o niebo lepszy rower markowy chocby uzywany od chłamu za 300 czy 500zł. W rowerach markowych po prostu nie ma tego typu ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie macie pojecia o rowerach
rama stalowa też ma swoje zalety bo amortyzuje wstrząsy najbardziej wyczuwa się małą masę elementów obracających się - kół, opon, dętek, korb, pedałów. Założenie np. opon 26'' lżejszych o 200 g każda (np. niemieckich Schwalbe) od standardowo montowanych chińskich powoduje, że jedzie nam się o wiele lżej i przyjemniej Do 600 zł może być cięzko kupić coś dobrego, najlepiej poszukać coś na Allegro w swojej miejscowości czy okolicy i kupić w sklepie/hurtowni organizującej aukcję. Wtedy możemy sprawdzić rower na miejscu. I np. ewymienić niewygodne siodełko na lepsze, żelowe czy amortyzowane. Dobre są też żelowe nakładki na siodełka, które można kupić nawet w marketach. Czasem hurtownie organizują jakieś wyprzedaże, np. posezonowe i mozna kupić dobry rower kilkaset zł taniej niż normalnie. W każdym razie nie kupujemy w hipermarketach "rowerów za 200-300 zł bo te potrafią się rozlecieć już przy wyjeżdzie ze sklepu :P Nie kupujemy też rowerów z amortyzowanym widelcem i tyłem za kwoty rzędu 500 zł - to nieporozumienie. Sam dobry widelec może kosztować powyżej 1000 zł Do miasta najlepiej kupić rower trekingowy 28'' lub miejski, np. holenderski. Mogę polecić wyroby polskiej firmy Kross. Co do przerzutek to jednak się przydają, ale jak dla Ciebie ich obsługa jest za trudna to kup rower z przerzutką 3 lub 5 biegową w piaście - obsługa jest dziecinnie prosta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4345233
mój mąż mówi, że rower dla kobiety nie musi mieć siodełka wkręca mnie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4345233
Nie mam męża :P . Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Jeśli chodzi o przerzutki to hmm prawda jest taka, że jeżdżąc głównie po płaskim terenie nie miałam potrzeby ich używania. Poszukam jeszcze czegoś w sklepach stacjonarnych bo właściwie większość sprzedawców z allegro handlujących rowerami ma jakieś negatywy i trochę się obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bikerrrka
Polecam zapytać w sklepie rowerowym. Ja swój rower kupiłam tam, gdzie spotkałam się z naprawdę fachową obsługą. Doradzono mi najlepszy rower. Zainteresowanych odsyłam do sklepu http://rowertak.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolarz amator
Pewnie nabyłaś już rower od tych kilku miesięcy, jednak dla osób, które trafią na ten artykuł mam kilka porad. Po pierwsze: Zamiast kupować rower marketowy do 600zł, o wiele lepiej jest wyszukać w piwnicy damkę, włożyć kilka zł, odmalować, wymienić co potrzeba i mamy pewność, że taki rower będzie jeździł dłużej niż najtańszy nowy Po drugie, jeśli w takiej kwocie trafimy na rower z ramą aluminiową, to cały osprzęt będzie jedną wielką pomyłką. Jaki to rower, w którym z ceny 600zł sama rama kosztuje 300? Lepiej jest wziąć ramę stalową i przynajmniej 50mm amortyzator (jesli komus zależy), rama stalowa lepiej tłumi wstrząsy niż alu Po trzecie, jeśli ma być to rower do jazdy typowo po mieście, trzeba rozważnie dobierać dodatki, żeby nie zaczął ważyć za chwilę 23kg. Plastikowe błotniki, minimum dodatków (tylko te najważniejsze), bo ludzie montują sobie rogi, metalowe błotniki, czasami 2 bagażniki, dzwonki, po 4 lamki, wożą pompkę, cały zestaw kluczy (kilka kg), i nagle mamy wagę skutera. Po czwarte bardzo ważne jest, by przemyśleć, czy przerzutki są nam niezbędne. do jazdy w miejskiej dżungli nie zawsze są one potrzebne. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż samej tylnej przerzutki. 6-7 przełożeń to aż za dużo. Po piąte, zawsze może zdarzyć się tak, że rower z marketu za 499zł po 10 latach okaże się nadal dobrym, i pomyślimy sobie "co te ludziska gadają, mam z marketu i jezdzi jak złoto", lecz pamiętajmy, że to wyjątki. Po szóste zdajmy sobie sprawę: jw., jeśli sama rama alu kosztuje 300zł, koła z piatami i oponami 300, to jaki jest mój rower, że mam wszystko za np 550zł? KONKLUDUJĄC: Jeśli jesteśmy mało wymagający to z powodzeniem można kupić w zimowej przecenie zwykły prosty rower za kilkaset zł, pamiętając, że im mniej bajerów w nim mamy tym wzrasta prawdopodobieństwo, że pozostałe elementy są ciut lepszej jakości. Pamiętajmy, że podstawa na którą trzeba zwracać uwagę to jakość wykonania ramy, widelca, firma obręczy i osprzęt. Reszta to elementy wymienne, zużywające się. Osobiście nie jestem zwolennikiem rowerów używanych, nawet jeśli rower wygląda ok, to nie wiemy tak na prawdę ile "dostał po tyłku", chyba, że kupujemy od osoby, którą dobrze znamy. Uważam, że przy takim budżecie warto zainwestować mimo wszystko w składaka (z ostatnich lat produkcji rometa chyba z ok 2000 roku), którego często znajdziemy w piwnicy u rodziny/znajomych. Egzemplarz w stanie prawie idealnym z przyjemnością oddadzą nam za 200zł dziwiąc się, że ktoś chce kupić w czasach rowerów górskich składaka. Ja posiadam kolażówkę, rower górski na sztywnym widelcu, drugi na amortyzowanym, rower do dirtu/streetu (na ramie ze stali cr-mo), lecz do typowej jazdy po mieście dwa lata temu kupiłem od staruszki sąsiadki składaka "Jubilat", stan: nowy , "na liczniku" około 100km, pęknięty pedał i to co lubi najczęściej padać - trzpienie mocujące ramię do korby. Rower ten od dwóch lat przeżył kilka wywrotek (wiecie, w naszym kraju często drogi rowerowe są nieoświetlone i nie wiadomo skąd naglę można znależdż się w poziomie przez niewiadomego pochodzenia wyrwę w chodniku o średnicy metra i głębokości podobnej) po których wystarczyło naprostować koło i podkręcić szprychy. Rower pomimo, że stalowy to lekki, ma bagażnik, błotniki, dynamo i zaje*iście wygodne siodełko i pozycję za kierownicą, ciensze koła gwarantują wygodną jazdę po mieście, jedynie trzeba na piachu i podczas deszczu uważać na przedni hamulec. Nawet jeśli nam się składaczek zepsuje (co jest mało możliwe) to naprawimy go za kilkadziesiąt złotych. Koła są 24, w sam raz do wygodnej jazdy. No i prawdopodobieństwo kradzieży jest mniejsze niż przy fajerwerkowo wyglądającym rowerze. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marketowe rowery nie są takie złe. Sam przez kilka lat jeździłem na rowerze z marketu i nie miałem z nim problemów. Postanowiłem się jednak zająć jazdą bardziej profesjonalną, więc i rower też musiałbyć bardziej profesjonalny. Fajne rowery mają w http://www.czesci-rowerowe.com.pl/ - tam właśnie kupowałem. Spory wybór, nie trzeba wydać majątku, żeby mieć coś fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
jak miejski to wymiar kół 24 bedzie najlepszy ewentualnie 26 ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikuś690
Też bym chciała taki rower w cenie jak autorka postu- i właśnie, jakie koła 28?? Mam 168cm wzrostu, a będę jeździła z synkiem po ścieżkach i na krótkie trasy bez wyczynów. Ma ktoś np. http://allegro.pl/rower-kremowa-vanessa-28-polska-damka-stozki-leczn-i4365713473.html albo http://allegro.pl/nowy-rower-miejski-goetze-28-z-pl-kosz-gratis-i4287104179.html ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też zastanawiam się nad tym rowerem z ostatnio podanego linka. Ma może ktoś taki i może napisać opinię? Z tego co widzę, to dużo osób je kupiło już:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×