Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy to wszawica???? pomocy

Polecane posty

Gość gość

Dziś dyrektor szkoły zawiadomił wszystkich ze w szkole panuje wszawica i trzeba sie obowiązkowo zbadać, kupić szampon czy coś. Moja mama sprawdzała i mówi, ze nic nie widzi, dopóki coś jej nie strzelilo. Mówi, ze to chyba nie to, ale nie wiem.. coś podobnego do łupieżu mialam, ale łupież zawsze mam i używam szamponu przeciwlupiezowego, ale ostatnio użyłam zwykłego z nivei bo sie skończył. Może to tylko łupież te białe kropki gdzieniegdzie bo moja siostra tez takie miała. Co z tym zrobic? Czy to jakiś wstyd i jak sie upewnić? Po lekarzach latać nie bede, a wole sie zabezpieczyć, zanim mnie to złapie lub jeśli juz zlapalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"po lekarzach latać nie bedę" hahaha, lepiej na kafe pisać...co za matki polki ...śmiech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spytałam po prostu czy można temu zapobiec. W ogóle skad sie bierze wszawica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spytaj lekarza. Albo Google albo wiesz co możesz nawet zrobić ??? Do ksiażki albo encyklopedii zajrzeć, nie ośmieszaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jajeczko wszy jest mocno przytwierdzone do włosa, nie sypie się jak łupież trzeba sprawdzać często głowę, skoro panuje wszawica, to zawsze możesz od kogoś załapać- jak nie dziś to jutro kupiłabym jakiś szampon przeciw wszom i trzymała na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nafta. Duuużo nafty. Specjalistyczny szampon. I ściąć włosy wszystkim domownikom. Plus wygotować pościel, ręczniki, ubrania. Przerabiałam to w dzieciństwie, miałam włosy za łopatki i diablo gęste. Nie straciłam ich tylko dlatego, że matka ściągała mi to wszystko z włosów. Kurację trzeba powtórzyć 2-3 razy. Tzw mendy widać pod światło, to takie drobinki przyczepione do włosa. Trzeba to zdjąć i zabić. Wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jak zdjąć?? Tego jest dużo....... A mogę używać tego szamponu nawet jeśli nie jestem pewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz to co piszesz jest śmiechu warte,zamiast dramatyzować ,idz do apteki spytaj farmaceutę kup środek są bez recepty i zastosuj.No to bierz sie do roboty od tego się nie umiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
włosów już obcinać nie trzeba to nie wojna :-) kiedyś stosowało się ocet i czepek teraz są specjalne płyny kupujesz w aptece bez recepty stosujesz wg instrukcji i powinno być ok przy wszawicy bardzo swędzi głowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu ludzie myślą, ze to przez brak higienyy... Myje włosy co 3 /4 dni według potrzeby i tak mi fryzjerka mówi, żeby nie myc często bo moje włosy na tym nie cierpią a nie przetluszczaja sie wcale mam loczki wiec chyba MUSIALAM sie zarazic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szampon zniszczy włosy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszawicą zarażasz się od osoby zarażonej wszy nie powstają z brudu, tak samo pchły ludzie kojarzą wszawicę z brudem bo zarażeni są przeważnie bezdomni i przedszkolaki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z wszawicą lepiej uważać i w razie czego kupić szampon, nawet profilaktycznie. Moje dziecko miało z tym problem - złapało to paskudztwo w przedszkolu. ;/ Kupiłam taki dobry szampon - http://wszawica-sora.pl/ i naprawdę pomógł, wszy bardzo szybko pozdychały. To jest chyba najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×