Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy warto brać kwas foliowy w ciąży?

Polecane posty

Gość gość

Przeczytałam już na ten temat wiele i nie jestem pewna, bo każdy twierdzi co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto jesli lekarz zleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to za pytanie? Tobie kwas foliowy nie zaszkodzi, a dziecku może bardzo pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto, ok. 3 miesiące przed ciążą i 3 miesiące w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biore od miesiaca staram sie o dziecko i na własna reke biore 60 tabletek za 8zł mi nie zaszkodzi a dziecku w razie co pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to podstawa a szczególnie na początku ciąży. A ktoś twierdzi że nie warto brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy warto brac w kazdym wieku kobiety,nawet w okresie menopauzalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tyle warto, co trzeba. Mało która kobieta tak się odżwia, żeby mogła sobie odpuścić kwas foliowy w czasie ciąży, który dla rozwijającego się płodu jest niezwykle ważny. A w czym problem, że nie chcesz go zażywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czuje w tym pytaniu kolejny ruch tym razem zamiast antyszczepionkowego antykwasofoliowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej przyswajalny jest folic, bo najlepiej przyjmować kwas z wit. b jest lepiej przyswajalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet nie żartuj ! to podstawa ! Ja brałam 6 miesięcy przed ciążą i do 3 miesiąca, okazało się że mój organizm nie przyswaja kwasu foliowego, ale o tym dowiedziałam się po porodzie, kiedy u dziecka zdiagnozowano ukryty rozszczep kręgosłupa - na szczęście w niczym nie przeszkadzający. Lekarze powiedzieli, że uratował nas tylko kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola889
Oprócz tego niedobór kwasu może prowadzic do wad cewy nerwowej, serca czy układu moczowego. Dlatego tak ważne jest aby dostarczać go w wystarczającej ilości. Mi ginekolog dał femibion, bo ma metafoline, kwas foliowy nie wszystkie kobiety przyswajają przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak napisała forumowiczka wyżej: nie każdy kwas jest dobrze przyswajalny! Najlepiej poradźcie się lekarza lub farmaceuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko ze ruch antyszczepionkowy ma twarde podstawy naukowe i wielu ekspertow ma taki poglad ale o podstawach naukowych nie brania kwasu foliowego nie slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiunia_ah
oczywiście, że warto brać kwas foliowy, bo ma duże znaczenie na rozwój malucha, a kwas foliowy zawarty w warzywach i innych pokarmach nie jest w pełni przyswajalny, więc trzeba się wspomóc. Ja biorę symnatal, bo oprócz kwasu zawiera jeszcze inne witaminy i składniki mineralne szczególnie potrzebne w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×