Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy wasze dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym wiedzą co to jest seks ?

Polecane posty

Gość gość

Czy chronicie je przed tą wiedzą, zakładacie blokady w komputerach, smartfonach, zmieniacie kanał gdy są ''momenty'' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiedzą, nie są jeszcze zainteresowane takimi rzeczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robie tak jak piszesz, staram sie je chronic przed tymi widokami, golymi babami itepe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedzą. Nie panikuje kiedy w tv widać cycka. Nie jesteśmy tak wyzwoleni ze uprawiamy przy nich seks jednak nie jest to temat tabu. Syn widział mnie nagą i tez tragedii z tego nie zrobiłam. Oczywiście wiedzą jest dostosowana do wieku ale nie wciskamy bajek o bocianie i kapuscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gość gośććć
Moje dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym nie ślęczą przed kompem, filmów dla dorosłych im nie puszczam i śpią w innym pokoju niż my więc nie bardzo mają jak zainteresować się seksem ;) Uważam, że małe dzieci nie muszą być uświadamiane "na siłę". Oczywiście jeśli coś gdzieś zobaczą to warto im wytłumaczyć co i jak ale żeby jakieś specjalne rozmowy na ten temat inicjować to nie koniecznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieci w wieku 7 i 5 lat nie wiedzą jakos nie pytają, nie było tematu. Starsze tylko zapytało jak wychodzi dziecko z brzucha mamy, powiedziałam że przez tą dziurkę co się sika :) i wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadmierna seksualizacja nie jest wskazana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytasz autorko o wiek przedszkolny o szkolny. A to jest ogromna roznica rozwojowa. Uwazam ze z kazdym dzieckiem mozna rozmawiac na kazdy temat ale w odpowiedni sposob. Pisze to swiadomie jako nauczyciel i pedagog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wie i moje 8 letnie dziecko też niewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do anabel nauczyciel i pedagog??? z taka durną stopką? z takim myśleniem? jakie te nasze dzieci mają przykład? kto je uczy? pewnie na zadne inne studia sie nie dostałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wolę być szczupła niż gruba.... długo nad tym myślałaś? a to że się malujesz.... co w tym dziwnego? że musisz całemu światu to ogłaszać? a brak woli karmienia piersią to już w ogóle nie komentuje. Tak cycki ważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha bylam na milion % pewna ze to pisze maniaczka karmienia piersia i to ja tak boli ;) no musisz mi jakos wybaczyc ze nie mam zwisow jak Ty i zyc dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie idealnie jak u goscia z 19.43. Syn ma 3 lata. Niedawno zobaczyl urywek filmu na ktorym akurat kobieta jeczala i zapytal dlaczego pani placze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka ma 10 lat i wie co to seks. Może mi łatwiej jest o tym mówić z dzieckiem niż innym rodzicą bo jestem medykiem. Chcę ją uświadomić żeby potem jako 14latka nie przyszła do domu z brzuchem. DLa mnie jest w ogole chore co chcą zrobić teraz w rządzie zabronić i karac za uświadamiania bo kusi to pedofilów, a 12-13latki w ciaży to dobrze?? . po pacjench widzę, że dzieci dojrzewają znacznie szybciej niż kiedyś, ja w wieku 13 lat bawiłam się lalkami, moja córka w wieku 11 lat interesuje się już powoli chłopakami, ucieka mi do koleżanek i w ogóle jestem dla niej pomału złem koniecznym. uświadamiajcie swoje dzieci i corki i synów bo niestety bardzo szybko może się okaać ze wy zostaniecie babciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znów ty zacazynasz piepszyć o tym? W telewizji, w szkole, tego juz za wiele!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, wiedzą. Synowie -11 i 8 lat , wiedzę o seksie traktujemy od wielu lat jako jeszcze jeden element edukacyjny, rozmawiamy o poczęciu, ciąży i obowiązkach ojca w tych radosnych dla rodziny chwilach. Nasi synowie obeznani już z tym, że tylko rodzice mogą powołać na świat dzieciątko namawiają nas, aby postarać się o siostrzyczkę. Nawet to nam się zamarzyło, ale jaki pewnik, że będzie siostrzyczka? i będzie niepodobna do Marysi, ich kuzynki, którą bardzo lubią, ale twierdzą, że jest zbyt płaczliwa i nie da się z nią wytrzymać:D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Elżbieta, dzieci w wieku 12 i 10 lat Rozmawiamy z dziećmi, ale nasza wiedza jest znikoma a zasób słownictwa w tym zakresie jest ubogi. Na szczęście udało mi się zdobyć Popularny Słownik Wychowania Prorodzinnego i Seksualnego - wydanie sponsorowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Instytut Kardiologii W Warszawie.Wydała to Agencja Promo-Lider w 1996 roku. I już nie ma tematów tabu, na wszystko jestem dzięki temu słownikowi odpowiedzieć, może nie zawsze od reki, ale 2-3 godziny opóżnienia w rozmowie wystarczy, abym była do tematu odpowiednio przygotowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Ty medyku może wróć do książek i naucz się poprawnie pisać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przedszkolak chyba nie ale dzieci z podstwówki to już chyba wiedzą,zależy która klasa ;) Mój syn 5 lat zaczął zadawać pytania typu"mamo kiedy gołąbki będą miały dzieci" i myśli że jest on i ona a ona składa jajo i wysiaduje,nie wie że muszą się....by potem coś z tego jaja wylazło hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chron mnie Boze przed takimi pseudo=psychologami jak pani wyzej, ze stopka na zenujaco niskim poziomie w stosunku do tego, co probuje o sobie wcisnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wciskasz to sobie Ty ze oceniasz kogos przez pryzmat anonimowej stopki na kafe. Coz poziom Twoich wypiedzi wiele mowi o Tobie trolico ;) pewnie to ta od tematu wojen albo od patologii robiacej dzieci i imion prostytutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czasem anonimowa stopka na kafe więcej o człowieku powie niż znajmośc w realu. nie wierzę że ty jesteś nauczycielem czy pedagogiem. masz tak niski poziom pisania, jesteś wulgarna i pusta. robisz halo z tego ze dbasz o siebie??? to chyba standard. a co rozumiesz pod tym pojęciem? jak tak to rozdmuchujesz to wygląda na to ze stoisz przed lustrem 12 godzin....oczywiście z przerwą na kafeterie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
anabela kobieto przeczytaj twoją stopke jeszcze raz, na spokojnie. największa durnota jaką przeczytałam w życiu... to jest twoje motto? tylko ciało sie dla ciebie liczy w życiu? weź się lepiej za swój rozwój intelektualny bo tu masz decydowanie większe braki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabella27
Pogielo Cie ja stojrme przed lustrem 24 godziny w ogole nie sypiam bo po co? I siedze na kafee. Tak na przemian. Nawet juz nie jem i nie korzystam z toalety. Wyzbylam sie tych potrzeb. Idz pokarm cycem ludzi na osiedlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widocznie jestes zakomplesiona grubaska ktora nie wie co to uczesane wlosy ani nawet brwi od rzes nie odroznia. Jedyne zajecie pisanie pierdow na kafe. Dawno takiego kiepskiego trolka nie widzialam. Zal Ci sciska grube dupsko ze ja o siebie dbam? To idz lebiodo i tez zadbaj. Od siedzenia przed kompem nic w swoim marnym zywocie nie zmienisz. Jak Ci stopka przeszkadza to jej noe czytaj (swoja droga masz z tym czytaniem problem). Jestem wulgarna i mam takie prawo. Ty jestes tepa tez masz takie prawo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 9:10 może napisz cos w temacie ty wieśniaro z psku? Twoje wypociny to żenada po calości! Jak czyjaś tam stopka ci sie nie podoba to napisz list i podetrzyj tym sobie d**e! Bo nic glupia p/i/z/d/o do dyskusji nie wnosisz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
anabella, ta twoja stopka jest naprawdę durna- moze jeszCZe dodaj, że golisz pachy i myjesz tyłek po kupie do tych kluczowych definiujących cię przymiotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla moich dzieci golizna no nie jest niz zdroznego,traktuja to jak zupelnie normalna sprawe,nigdy jakos specjalnie sie nie krylam gdy sie ubieralam,nie raz widac bylo mi cycki syn czy corka nawet na to uwagi nie zwracali i nie zwracaja.Natomiast kiedys przyszla do nas kolezanka z 4 letnia corka i w tv.byl jakis program nie pamietam jaki jakis medyczny i tam pokazali piersi to ta mala az z siebie wyskakiwala i krzyczala "widzialam cycki widzialam cycki" Moje dziec***atrzyly na nia jak na dziwolaga nie rozumialy o co tyle szumu ona robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×