Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy jeżeli zatrudnię syna to?

Polecane posty

Gość gość

jeżeli zrobię go współwłaścicielem(studiującego) w celu płaceniu mniejszej składki zus mimo że syn nie będzie nic robił w firmie(umowa pozorna) to zostanę pociągnięty do odpowiedzialności karnej skarbowej jak US się o tym dowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby jakim cudem z tego ma być mniejszy ZUS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to podobno są ulgi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój znajomy płacił pełny ZUS i za syna płacił tez pełny czyli żadnej ulgi ,no chyba ze się cos pozmienialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak pomysluuu
bzdury pleciesz. ulgi sa dla zakladajacych dzialalnosc, dla spolek nie nawet gdybyscie oboje zakladali. skladki sa wyzsze niz przyjecie go na etat, na etat nie zawsze mzona przyjac czasami musi to byc osoba wspolpracujaca a nie pracownik. pomysl ogolni kretynski jak cos nie pojdzie i wpadniesz w dlugi to syn tez. zamiast umowy pozornej mozna zrobic spolke tzw. cicha na gruncie prawa cywilneog to w pelni legalne ale na skladkac n oszczedzisz. ogolnie na zusie mozna oszczedzic tylko w jeden sposob zatrudnic sie gdzies wszelkie inne formy jak fikcyjna rejestracja za granica albo krusy sa nieskuteczne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to po co mój znajomy wział na partnera w firmie (SPÓŁKA JAWNA) swojego studiującego syna skoro on nie ma nic z firmą wspólnego to to jednoosobowa działalność gospodarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spólkę jawną zakłada się zazwycjz jeśłi przekroczy się obró zmuszający do przejscia na pełną księgowośc kiedyś to było 800 tys. euro teraz ni wiem. powodow moze byc wiele a ty dopatrujesz sie w tym podstepu i tez chces ztak zrobic nie widzac sensu :D gratuluje rozumu. moze wyjscie jest rpzaiczne chce aby syn sie czegos nauczyl i kiedys przejal interes aczkolwiek dla mnie to bez sensu. lepiej bylo z synem zalozyc spolke z o.o. zasady podobne a ni odpowiadasz calym majatkiem i syn tez nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
on tak mówił że chodzi o podatki czy coś, teraz ma podobno mniejsze ale od 2 lat nie mam z nim kontatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak pomysluuu
to podatki czy skladki ? tak podatki moze miec mniejsze jak jets glupi i stosowal skale progresywna i przekraczal progi teraz to sie rozbija na dwie osoby ale przeciez jest skala liniowa i mogl ja wybrac to tylko 1% wiecej ale nie ma progow. w spolce jawnej wspolnicy placa podatki jako osoby fizyczne im wiecje ich tym na wiecej osob sie rozbija ew. zysk, spolka bedaca podmiotem rpawnym placi cit a jednoosobowa dzialalnosc placisz podatek sam/a. na zusie nic nie oszczedzasz w zadnym wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sie nie znam więc pytam, czy coś zaoszczędzę robiąc za partnera studiującego syna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zapytaj się księgowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak pomysluuu
jeśłi będzie można go zatrudnić jako pracownika to tak jego wynagrodzenia będzie kosztem nie zawsze sie da nie pamietam szczegolow z rodzina, jako wspolnika nic nie zaoszczedzisz. o taki rzeczy nie pyta sie na forum bo napisze ci glupia rade ty tak zrobisz i kto poniesie konsekwencje ja czy ty ? zgadnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kancelaria Prawno Księgowo Finansowa TRIBUTUM może w tym doradzić, ma właśnie szeroki spektrum usług)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×