Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy mogę na komunię dać sam prezent bez kasy??

Polecane posty

Gość gość

Mamy teraz tyle wydatków że z kasą krucho co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to za prezent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy jaki to prezent, jak za 100 zl to chyba nie wypada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet niczego nie musisz dawać, ja prosto z mostu mówię zapraszającej rodzinie, że żadnego prezentu oprócz biblii ani kasy nie dam, bo dla mnie komunia to przeżycie duchowe. Mina rodziny bezcenna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biblia male lego, słodycze, gra zręcznościowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no pewnie, że tak. Ja dostałam od niektórych pieniądze a od innych prezent. Tylko od chrzestnego drobny prezent i pieniądze. Nawet by mi nie przyszło do głowy dawać jednego i drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma to jak biedaków zaprosić na komunie lub na wesele, na prezent porządny nie mają a żrą i piją bo za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
komunia to męczarnia a ile można jeśc****ić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak kartkę dać skoro będzie bez kasy/.? czy kartka sama bez koperty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co tak "drobić" - kup duży zestaw lego czy jakąś porządną jedną rzecz i już. Może i mądrzej nie dawać kasy, ale dobry prezent musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:12 - to ty zapraszasz kogoś dla kasy? nażreć to się mogę w restauracji, bez dawania tysiąca cudzemu bachorowi 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie co wy z ta biblia a potem dzieciak dostaje 4albo5bibli a przeciez kazde dzieckodostaje biblie na pamiotke od ksiedza i jeszcze slodycze litosci kup pilke albo deskorolke isiatke pomaranczy drogo nie wyjdzie a dzieciak bedzie szczesliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tą kartką, to wszystko jedno czy z kopertą, czy bez. xxx " gość dziś nie ma to jak biedaków zaprosić na komunie lub na wesele, na prezent porządny nie mają a żrą i piją bo za darmo " A to zapraszasz tylko dla prezentów? Czyli tak normalnie bez okazji, to nie zdarza Ci się gości zapraszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to biblia dla rodziny już kupiłam b, ładna książka może dostanie bibli a może nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kupuje się kwiaty dla chłopca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas ksiadz kupuje dzieciom biblie moj syn tak mial ze dostal4 biblie i kase i byl zly bonie mial o czym opowiadac kumplom cale szczescie ze sasiadka kupila mu deskorolke a my zestaw do kosza prezenty nie musza byc drogie ale maja cieszyc dziecko deskorolka kosztuje40zl. Zzestaw do kosza 86 a radosc wieksza niz z1000zlotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ja już tą grę kupiam to nie będe dokupywać jak kasy nie mam. Może tyle bibli nie dostanie. Na szczęscie nie jesteśmy chrześni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie porównuj komuni czy wesela do zwykłych gościnnych odwiedzin, na te okazje należy dać minimum 300 , 400 zl, jak mnie nie stać to nie idę,proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie naprawdę nie stać was by dać dziecku 300 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie stać a jak ciebie stać to super bo wyobraź sobie że wszystkich nie stać a pozatym nawet się tymi stówkami nie pobawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będę porównywać, bo w zwykłej gościnie też "żresz i pijesz" i to za darmo, bo przecież jak coś przynosisz, to raczej nie przekracza wartością 50,- (bo to alkohol, kwiatki, czy słodycze). To przykre, że ludziom zapomniało się po co są te imprezy, po co goście. :( To kiedyś chodziło o wspólną radość, wspólne świętowanie. No i gospodarz dbał o gości karmiąc ich, ale to był przyjazny gest, a nie handel w stylu: ja ci zupę - ty mi kopertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie stać, ale nie dam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Durne polskie zwyczaje, przejmować się co myślą inni. Dajesz na co cie stać i tyle. I miej to w doopie co kto myśli. Nikt ci nie da jak potem na rachunki ci zabraknie. Nie brać żadnych kredytów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To po co sie pytasz jak i tak juz wszystko kupilas i nie bedziesz dokupowac pewnie te paskudne praliny tez juz kupilas wiec poco pytasz o kase ,kasy nie dawaj ale jak juz dajesz to daj cos co ucieszy dziecko a nie na odwal sie jakies smeci, aty masz dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
klocki lego, fajna gra to śmieci? to co wy dajecie może jako chrześni dajecie po 2 tyś/.? niedawno byłam na 18 nastce to najwiecej daliśmy nikt po tysiaku nie dawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość praktyczny
gość dziś >>>> bardzo mądrze powiedziane, i te durne zwyczaje że imprezy to biznes dochodowy powinny się skończyć. Zapraszają ok, ale wielu nie stać na drogie prezenty czy dawanie dużej kasy, więc daje się na ile nas stać i tyle. Tu ma chodzić o uroczystość a nie o dochód z imprezy do cholery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, że nie ma co porównywać komunii do wesela. To drugie zaczyna wspólną drogę życia dwojga ludzi i to często wiąże się z wydatkami, poza tym trudno trafić w gust z prezentem dlatego pieniądze są najlepszym rozwiązanie. Nie rozumiem natomiast skąd zwyczaj dawania pieniędzy (i to zazwyczaj nie małych) ośmiolatkowi. Przecież można kupić tyle rzeczy, z których dziecko się ucieszy i będzie się mogło pochwalić kolegom - rower, gra (na Playstation lub planszowa), zegarek (ja swój komunijny mam do dziś), fajnym pomysłem wydaje mi się też jakiś kurs samoobrony, tańca, itp (oczywiście po konsultacji z rodzicami dziecka). Komunia to święto dziecka i ono nie będzie patrzyło ile dała mu każda ciocia, a ile babcia. zapamięta za to prezent, który go będzie cieszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajny prezent mozna kupic za50zl np.pilka i koszulka ,deskorolka ,rolki, rakietki do ping ponga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na urodziny dostałam kopertę bez kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci więcej niż materialny szajs potrzebują czasu rodziców i rodziny. Można np. zabrać chrześniaka na jakiś wypad np. do wesołego miasteczka w weekend, albo coś innego aby wspólnie spendzić czas. Co z kasy i durnych prezentów? To może dać każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×