Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak gotować ziemniaki?

Polecane posty

Gość gość

No nie mogę znaleźć złotego środka. Raz za twarde, raz za miękkie, raz za słone, raz niedosolone. Ile powinno się gotować ziemniaki? Wrzucać do wrzątku czy gotować z wodą od początku? Kroić na pół przed gotowaniem czy nie? Ile tej soli? A może jakieś czary z baby prababy? Radźcie Panie, bo zwariuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lata wprawy :-D wszystko na 'oko' wiec nic nie doradze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam kroje na mniejsze kawalki sole i gotuje az beda miekkie ale kazdy lubi inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie, tylko nie na oko. Na oko radzi babcia, radzi mama. Poradźcie mi po ludzku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gotującej się wody wrzucasz najlepiej żeby były podobnej wielkości jak za duży przekroić. Soli lyczeczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ile gotować? 15 minut? 40 minut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy jakiej wielkosci masz te ziemniaki. Wkłuwasz się widelcem i jak miekko to dobrze. Jak wbic nie idzie to gotuj dłużej. Ja gotuje śred. 40 min. Dobra rada- żeby nie kipiało daj łyżeczke masła na początku gotowania ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do garnka daj majeranku i soli, zalej to wodą i wstaw do gotowania. Ziemniaki pokrój na niedużą kostkę. Wtedy nie będą rozgotowane na zewnątrz i niedogotowane w środku. Wrzuć je do WRZĄTKU i przykry pokrywką. Gotuj na średnim ogniu. Długość gotowania zależy od gatunku ziemniaków. Zazwyczaj wynosi 20min. Ziemniaki niepokrojone gotują się dużo dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość598
no przecież jak gotujesz to w trakcie kawałeczek wyjmujesz i widzisz czy są już miękkie czy nie, i czy są wystarczająco słone, nie widzę problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie budzik nastawiam i odcedzam :D. x Spróbuj z tym majerankiem :), poczujesz efekt :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko na parze,szybko i mają swoje wartości,nie wygotowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gotujesz wodę, solisz wrzucasz ziemniaki i po 30minutach są ugotowane-chyba że to chińska zmodyfikowana genetycznie podróba to po 45minutach zmięknie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po co ty durna kobieto darmowa sluzaca z siebie robisz a facet to kariere twoim kosztem a poem jak wywali ty nie zrec bedziesz 333 www.youtube.com/watch?v=3i8oZDgvlkI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×