Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość nowalijka_nowa

Klimatyzacja w aucie

Polecane posty

Gość nowalijka_nowa

Mam pierwsze auto z klimatyzacją (manualną) i w związku z tym mam jedno pytanie. Z tego co już się zorientowałam, klimę należy wyłączyć kilka minut przed postojem w celu osuszenia. Ale czy to dotyczy także nawiewu, czyli wyłączam wszystko - czy jedynie samą klimatyzację a nawiew ma za zadanie osuszyć przewody??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowalijka_nowa
Nic a nic o tym nie ma w instrukcji, a w googlu tylko podstawowe wskazówki na temat ustawiania nawiewów i temperatury. Brak właśnie interesujących mnie szczegółów o wyłączaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko :o od lat jeżdżę samochodem z klimą i w życiu nie wyłączałam jej przed zatrzymaniem samochodu :o podstawa to odgrzybić klimę przed latem i wymienić filtr, a nie bawić się w wyłączaniem ch wie kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowalijka_nowa
patty diphusa - i myślisz, że raz do roku odgrzybienie wystarcza? Przez pozostałą część roku hodujesz sobie grzyby i bakterie w obiegu. Nie wspominając, że klimę używa się cały rok, także zimą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz odgrzybiac co tydzien jak nie masz na co kasy wydawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimą używam ogrzewania i nie włączam klimatyzacji- jakoś mi moje grzyby nie przeszkadzają :P poza tym ktoś Ci napisał, po co komplikować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowalijka_nowa
patty diphusa - a czytałaś cokolwiek na temat klimy? Masz duże szczęście, że jeszcze nie uległa ci awarii skoro nie używasz w zimie (a koszty napraw są olbrzymie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie czytałam :D samochód ma 6 lat i śmiga działa jak ta lala- nadal :D moja mama też od 6 lat ma klimę w autach- i także się nic nie dzieje :D boże, co z nas za szczęściary :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za brak sensu w początku mojej poprzedniej wypowiedzi- równocześnie z kimś rozmawiałam ;) no więc- samochód użytkowany w ten sposób od 6 lat- nadal działa bezproblemowo :P i żeby nie było- auta mojej mamy- to była inna marka, zupełnie- tak samo używane i też jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak już poza wszystkim innym- gdyby stosować się do wszystkich porada z forów internetowych, to.... :P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie porady osób z internetu, a osób, które wiedzą coś więcej na temat motoryzacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim samochodzie zimą , podczas włączenia ogrzewania, włącza się także zimna klimatyzacja, po krótkim czasie, autmatycznie włącza się ogrzewanie. To jest normalne w moim aucie. Gdy jest gorąco, klima jest cały czas włączona. Nic nie wyłączam.Zgaszę samochów, zgasi się klima. Normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś wcześnie wspomniał o fachowcach. Jak słuchałem takiego fachowca w telewizji, to aż parę ciepłych zdań do nich napisałem. Takich głupot jeszcze niesłyszałem, a w mechanice i silnikach siedzę od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nowalijka mozna ci wybaczyc to pytanie-rozumiem 1 auto:D:D:D:D ale pojezdzi 3 lata i juz nie bedziesz zadawac durnych pytan:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i osuszyli kanaly wentylacyjne ------------------------------------------------------------- i wcisli ci ciemnote za ktora placisz tepa ku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm… wydaje mi się ,ze wylaczasz tylko klimatyzacje. Ja swego czasu , z lenistwa i niedopilnowania doprowadziłem do malej dysfunkcji układu klimatyzacji – strasznie zaczely parowac mi szyby, oraz pojawialy się jakies dziwne szumy.Naszczescie w ostatniej chwili auto oddalem do naprawy w http://www.gastal.wroclaw.pl/ . Jednak radze Ci jeśli chcesz dbac o samochod, oddawac go tez na kontrole, aby sprawdzili Ci czy w wszystko z Klima i układem wentylacyjnym jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dam_ka
Ja to nie wiem co gdzie w samochodzie jest i dlatego zdaje sie na fachowcow, pod domem mam warsztat http://www.olacarcompany.pl/ . Raz albo 2 razy jezdze na przeglad po zimie glownie i wtedy mi sprawdzaja klime, zmienia opony i ja mam spokoj i pewnosc ze wszystko jest ok. Moze ty tez sie fachowca dopytaj bo na forum to tak ciezko cos powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że w zimie się używa klimy. Po pierwsze trochę się rozrusza i tak nie wali na wiosnę, a po drugie rozmrażam szyby klimatyzacją. Temperatura z czynnika i tak będzie wyższa jak temperatura na zewnątrz - oczywiście po nagrzaniu przełączam na ciepły nawiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w naszym klimacie klimatyzacja to calkiem zbedna rzecz.O wiele wazniejsze jest ogrzewanie ktore szybko nagrzewa samochod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się nie pamięta o tym wyłączaniu klimy to wkrótce pojawia się charakterystyczny niemiły zapaszek z nawiewów :P Jak chcecie zaoszczędzić, to na Allegro są ozonatory , którymi mozna zarówno odgrzybic klime, jak i np. pozbyc się uciązliwych smrodów z lodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda. Podstawą też jest wykonywanie przeglądu klimatyzacji, o czym mało osób pamięta. Stąd się biorą też nieprzyjemne zapaszki. U mnie mechanik z http://www.szwarcgruba.gda.pl/ dwa razy w roku robi przegląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze nie zwracałam nigdy na to uwagi:/ ale jeśli chodzi o Klimę, mogę Ci podpowiedzieć, że warto robić regularne przeglądy , bo niesprawdzana klimatyzacja, też może się psuć. Mi parowały szyby i zupełnie nie wiedziałam co jest przyczyną, auto oddałam do przeglądu w http://celmer.torun.pl/ problem z szybami na szczęście zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na przegląd klimatyzacji jeżdżę do slavauto na Golisza 10E. Nigdy nie miałem zastrzeżeń co do wymiany klimy. Zawsze perfekcyjnie i ceny nie są naciągane. Polecam ich. Nigdy nic nie zepsuli http://www.slavauto.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o takie rzeczy najlepiej zapytać w serwisie klimatyzacji. ja na okresowe przeglądy auta odwiedzam mój sprawdzony serwis (www.polmozbyt-jelcz.pl) i wiem,że zawsze mogę tam liczyć na skuteczną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zapytaj w serwisie auto klimy. Mogę podrzucić mój sprawdzony adres: www.autocomplex24h.com serwisują moje autko i napełniają klimatyzację już od dłuższego czasu i wszystko jest ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej jeszcze podpytaj jeszcze w warsztacie. Nie iwem czy jest sens samej się bawić w takie sprawy...klimatyzacja w sumie latwo się psuje, przynajmniej w moim samochodzie i ja nie mam zamiaru nigdy sobie tam grzebać. Jeśli chcesz, to ja po prostu mogę podrzucić ci kontakt do warsztatu w którym ja jestem gościem: http://www.dekar.radom.pl/?kontakt,2 jak coś tam mi strzyknie czy pyknie w samochodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie z porzednikami, ze warto odwiedzic jakiś serwis, który sprawdzić drożność klimy i wypełni płyny, bo czesto to jest główna przyczyna. Ja byłam ostatnio w http://www.pmix.pl/serwis/ i po przeglądzie klima działa jak nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swój samochód oddaję zawsze do http://www.buba-autonaprawa.pl/ - tam mają fachowców, którzy dobrze sobie organizują i mają profesjonalne narzędzia do prac serwisowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×