Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mega fajowsko! joł

mega fajne atrakcje w Polsce

Polecane posty

Gość mega fajowsko! joł

Witam wszystkich :D Temat będzie poświęcony fajnym atrakcjom turystycznym w Polsce, przynajmniej chciałabym aby tak było ;) Można naprawdę fajnie spędzić czas, jest tyle ciekawych miejsc w Polsce, o których większość nie ma zielonego pojęcia! Dzisiaj przeglądałam gazetę, w której znalazłam ciekawe informacje o Praku Miniatur. W ogóle nie wiedziałam, że mamy tak fajne miejsce w Polsce. Tu macie link: http://www.parkminiatur.com/ Gdybym mieszkała na południu Polski, to na bank bym się w najbliższym czasie wybrała (o ile pogoda by dopisywała, bo póki co z tym kiepsko)... Pomysł zrodził się z tego, że niedługo mój facet ma urodziny. Pomyślałam o wycieczce-niespodziance. Strasznie się napaliłam na ten Park Miniatur, aczkolwiek jest on daleko i nie starczy nam czasu na dojechanie, zwiedzenie i powrót. Znacie jakieś ciekawe miejsca? Wiosna jest, niedługo lato, można świetnie spędzić czas, tylko trzeba dobrze poszukać. To jak, stworzymy topik i pokażemy jak fajnie można spędzić czas z rodziną/przyjaciółmi/ukochanym/ukochaną w Polsce? Czekam na wpisy :D wszelkie komentarze dotyczących danych miejsc, mile widziane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sffdsd
poludnie polski ma lepsze walory turystyczne niz polnoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mega fajowsko! joł
To zacznę od reklamy Łodzi ;) ZOO -> http://www.zoo.lodz.pl/ Można zobaczyć mnóstwo zwierząt. Małpy chętnie wyjadają chlebek, zobaczycie sępy, lwy, tygrysy. Akwaria z rybkami. Ogólnie wszystko, co chcielibyście podziwiać w takim miejscu. Jest pełno zieleni, plac zabaw dla dzieci, a tuż obok butki oferujące zapiekanki, hot dogi i bardziej "poważne" dania. Waty cukrowej pełno, lodów tak samo. Nie zobaczycie tam skwaszonych czy znudzonych min. Wesołe miejsce, warte obejrzenia. Tuż obok ZOO znajduje się ogród botaniczny -> http://www.botaniczny.lodz.pl/pl.html Sztuczne zbiorniki, fajne skałki, duuuuuuuuuuuuużo zieleni. A gdy rośliny zaczynają kwitnąć, to już w ogóle baja. Bierzesz kocyk, koszyk z przysmakami, kładziesz się w ustronnym miejscu i hulaj dusza :D Świetne miejsce do pospacerowania i podziwiania piękna przyrody. A obok ZOO i ogrodu botanicznego znajduje się Luna Park -> http://www.lunapark.lodz.pl/ W drodze do parku rozrywki jest alejka z przeróżnymi mniejszymi atrakcjami: dzieci mogą sobie samochodziki wypożyczyć, na kucyku pojeździć, dla rodziców czy starszej młodzieży polecam ogródki - pyszne kiełbaski plus piwko. Na samym końcu alejki otwiera się raj dla wszystkich - i dzieci, i dorosłych. Ja osobiście bardzo lubię poszaleć na kolejkach, tak więc zawsze wychodzę ze zdartym gardłem od śmiania i krzyczenia :D Jak dla mnie to taki trójkąt bermudzki - ZOO, ogród botaniczny i park rozrywki. Wejdziesz, nie będziesz chciał wyjść. Tyle atrakcji w jednym miejscu... Naprawdę warto odwiedzić ;) Sprawy organizacyjne: najczęściej w weekendy ludzie mają czas na odwiedzanie takich miejsc. Polecam wybrać się z samego rana, czyli od 8:00 - 9:00. Ja zawsze zaczynam od ZOO - pełna energii mam ochotę pochodzić, popatrzeć, pośmiać się z małp, które chcą za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę (liczą na przekąskę :D). W ZOO spędzam średnio 4 godziny. W tym czasie zwiedzam całe ZOO, trochę odpoczywam na jakimś piwku etc. Następnie wybieram się do parku rozrywki. Po kilku godzinach chodzenia po ZOO, mam ochotę odpocząć i coś zjeść. W drodze do lunaparku, odwiedzam ogródki, które kuszą zapachami. Tam się najadam, odpoczywam, leniuchuję :) I lecę powariować na karuzelach. Często zdarza się tak, że nie mam już czasu na ogród botaniczny albo jestem już zbyt zmęczona. Ale dla chcącego nic trudnego :) Polecam z czystym sumieniem ten "trójkącik" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mega fajowsko! joł
Południe Polski jest usłane atrakcjami od góry do dołu, ale nie każdy wie o ich istnieniu. Właśnie dlatego założyłam ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mega fajowsko! joł
player1111111, polecam się na przyszłość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mega fajowsko! joł
chwasty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mega fajowsko! joł
a tak na poważnie: wątpię, abyś w pierwszym lepszym parku zobaczył tyle ciekawych roślinek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co jechać do Wenecji jak można popływać między domami na południu Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mega fajowsko! joł
Mam Ci podać łacińskie nazwy? :D Napisz lepiej co ciekawego można zwiedzić w Twojej okolicy ;) Bo o normalnych wakacjach to mogę sobie pomarzyć (rozkręcam własny interes) i chcę z moim facetem chociaż w niedziele odpocząć na łonie natury bądź w innych fajnych, wartych zwiedzenia miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska;d
z pewnością w Licheniu mmm... tam można odpocząć. jest ten klimat;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mega fajowsko! joł
basik_basik dzięki! o tym parku też nie wiedziałam :O A może coś bliżej centrum Polski? Albo Warszawy? Chętnie rozpatrzę każdą propozycję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niekoniecznie lacinskie, po polsku tez mozna, ale chyba nie zrozumielismy sie:D w mojej okolicy juz podalem dworzec. Poza tym zamek piastowski tez jest wart uwagi - muzeum itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mega fajowsko! joł
"Owoce drzewa dary tej rośliny Nikomu krzywdy nie robimy tym że kruszymy" niestety nie ma tam takiej fajnej roślinki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wolisz sytuacje gdy "kładziesz się w ustronnym miejscu i hulaj dusza" czy raczej preferujesz jesli mozna " powariować na karuzelach"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kultoralna turystka
to ja polecam galerie chandlowa Tesco w Kielcach, naprawde super miejsce, durzo sklepof i wogule kurfa zajebiscie tam jest, nie to co jakies gory czy jeziora dla wisniakuf, kolturalni ludzie chodzom do galerii chandlowych w celach torystycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śląsk zaprasza
Gość mega fajowsko! joł
basik_basik jesteś boska! Nie wiem jak Ci dziękować! To Safari.. blisko nas, bardzo się spodoba wycieczka-niespodzianka, o tak! player1111111, ważne żeby było wesoło ;) dobre towarzystwo, dobre dodatki i jest good :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mega fajowsko! joł
Śląsk zaprasza, ooo! kolejna osoba, która potrafi zareklamować swoje okolice :) świetnie. Mam nadzieję, że ten topki natchnie zatwardziałych leniuchów sprzed tv i dojdą do wniosku, że PL również ma wiele ciekawych atrakcji! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basik_basik
nie ma za co:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śląsk zaprasza
Tychy - dla wielbicieli piwa i nie tylko :-) http://www.tyskiebrowarium.pl/wirtualne-zwiedzanie.html i jeszcze z małopolski: Wieliczka k. Krakowa http://www.kopalnia-wieliczka.pl/ http://www.google.pl/images?hl=pl&q=kopalnia+soli+w+wieliczce&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=DPHyS-W1CY70_AbSu738DA&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CDQQsAQwAw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mega fajowsko! joł
"Sadzić ! Palić! Zalegalizować" :D ale to temat na inny topik, ten ma byc grzeczny :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mega fajowsko! joł
Ojj w tym roku szykuje się sezon na atrakcje w Polsce. Tak jak zawsze stawiałam na zagraniczne wycieczki, tak w tym roku pozwiedzam nasze, polskie miejsca :) Faceci, bylibyście zadowoleni z takiego prezentu urodzinowego? Niezapowiedziana wycieczka, zabieram samochodem swojego przystojniaka, wiozę go do miejsca docelowego, składam życzenia i idziemy się bawić? :D Mam nadzieję, że będzie zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×