Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prawonauj

PRAWO na UJ

Polecane posty

Gość prawonauj

chcialabym dostać się na prawo na UJ. (miałam w planach UW, ale w tym roku wywalili polski z puli przedmiotów rozszerzonych i już nie mam szans). orientuje sie ktoś, co trzeba zdawac na maturze, żeby dostać się na uj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawonauj
wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joikogkokit
Jak nie masz w rodzinie prawnika to sobie daruj, bo nawet jak studia skończysz to aplikacji i tak nikt nie da ci zrobic!! To jest zamknięte środowisko. Stracisz nerwy i 5 lat życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawonauj
mam w rodzinie prawnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joikogkokit
to niech ci zapłaci jak się chcesz dostać. w krakowie od lat jest taka korupcja że się w głowie nie miesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawonauj
proszę o powazne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joikogkokit
Jak Boga kocham, piszę poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka837289329
Osoba wyżej dobrze ci pisze, na jakim ty świecie żyjesz?? Zresztą nie mam rozeznania jak jest teraz ale jeszcze parę lat temu jak był wyż demograficzny to jedynie wybitne krajowo jednostki się dostawały, a reszta miała za kasę. Teraz jest niż wiec uczelnie biją się o studentów, jednakże prawo, i to jeszcze na UJ, jest kierunkiem chodliwym... Może na zaoczne masz szanse się dostać, choć nie byłabym tego pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawonauj
a skad wiesz jakie sa przewidywalne wyniki mojej matury? z maturami pol- R, wos- R, angielski- R i matma- P na ponad 90% niby dlaczego miąłbym się nie dostać? gdyby nie było zmian na uw to dostałabym się pewnie nawet na tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawonauj
a jak z przeniesieniami? dostane się np. do wrocławia albo na uam gdzie są inne zasady rekrutacji niz na uj, to trudno będzie o przeniesienie sie na 2 rok do krakowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka837289329
A myslisz że ty jedna masz takie wyniki na maturze? Pomyśl ile osob w skali kraju bedzie mialo takie same. Powiem ci tak: w 2003 czy w 2004 nie miałabyś szans, a teraz to nie wiem, bo jak mówiłam jest niż demograficzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka837289329
Nie wiem jak z przeniesieniami!! :) Ja się nie przenosiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawonauj
zawistna jestes i tyle w 2004 moja sistra dostala sie na uj na dzienne z takimi wynikami prosze o normalne wypowiedzi, OBIEKTYWNE, a nie zawstne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka837289329
Akurat Ci uwierzę!!!!!!! Za dobrze znam to srodowisko kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawonauj
szkoda mi ciebie. serio. nic juz nie pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka837289329
Jakbyś miała siostrę prawnika to byś się choc troche orientowała w temacie i bys takich PODSTAWOWYCH pytań nie zadawała. Matury jeszcze nawet nie masz i piszesz ze jestem zawistna haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uj i love you
nie zdawałaś historii na maturze na rozszerzeniu? to policzą ci tę matmę na podstawie, sorry, ale moim zdaniem nie masz wtedy szans polskiego obecnie nie biorą pod uwagę kiedyś historia była obowiązkowa, ale nadal jest kryterium dość ważnym osoby myślące o tym kierunku jeszcze na uj zawsze zdają historię nie mam ani jednego znajomego, który nie brał historii na maturze, ale to było 5 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawonauj
a skad moja siostra ktora prawo JUZ ukonczyla ma wiedziec jakie sa TERAZ zasady rekrutacji? masz uposledzona dedukcje. serio. nie mialabys szans nawet w pszczynie dolnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uj i love you
za moich czasów brali pod uwagę polski, historię, wos i język - na rozszerzeniu wszystko obecnie wos, matma/historia i język - dlatego napisałam, że moim zdaniem z podstawową matmą nie dostaniesz się, ale ktoś wspomniał o niżu demograficznym to i może... kryteria wyliczania też się zmieniły, ale tego dokładnie już nie wiem, bo przestało mnie to interesować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za rok prawnik
Co do rekrutacji na UJ się nie wypowiem, bo studiuję na innym Uniwersytecie, ale zabiorę głos w innej kwestii, a mianowicie w tej, że NIE MACIE RACJI odnośnie robienia aplikacji. To już nie te czasy, że aplikację można zrobić tylko po znajomości. Dla przykładu: we wrześniu mój kuzyn, po studiach zaocznych (ale na Uniwerku), pracujący od poniedziałku do piątku dostał się na aplikację adwokacką z najlepszym wynikiem i bez żadnych znajomości. Przygotowywał się rok. Można? Można. Więc niech osoby, które nie mają w ogóle styczności z tym zawodem nie pieprzą głupot. Znam też dzieci prawników (m.in syn prokuratora z mojego miasta), którzy próbowali kilka razy i udawało się dopiero po 2-3 podejściu. Na aplikację dostają się NAJLEPSI i ot, cała filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rabbit junk
hista wos i ang rozszerzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuyoluiokyu
Dla przykładu: we wrześniu mój kuzyn, po studiach zaocznych (ale na Uniwerku), pracujący od poniedziałku do piątku dostał się na aplikację adwokacką z najlepszym wynikiem i bez żadnych znajomości. Przygotowywał się rok. Można? Można. Więc niech osoby, które nie mają w ogóle styczności z tym zawodem nie pieprzą głupot. Znam też dzieci prawników (m.in syn prokuratora z mojego miasta), którzy próbowali kilka razy i udawało się dopiero po 2-3 podejściu. Na aplikację dostają się NAJLEPSI i ot, cała filozofia. xxxx zyjesz w jakims absurdzie!!! nieprawda. w to srodowisko nie da sie wejsc prosto z ulicy!! wiesz ile by bylo prawnikow?? nie moga sobie zanizyc lotow!! pieprzysz az ziemniaki gnija w piwnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za rok prawnik
kuyoluiokyu - założę się, że nie masz żadnej styczności z tym zawodem. więc żyj w tym swoim ograniczonym przekonaniu, nikt Ci nie broni. Mówię z doświadczeń bliskich mi osób, że dostanie się na aplikację BEZ znajomości i jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dseg
Moja siostra dostała się w 2008 r. na radcowską. W tym skończyła bez żadnych znajomości więc da się. Tylko co po tym. Nowo upieczeni radcy prawni szukają pracy jako urzędnicy. Ja dostałem się w 2009 r. ale nie poszedłem na to bo uznałem , że nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja000000000000000
Dostać się na aplikację to żaden wyczyn - wystarczy napisać test na odpowiednią ilość punktów. Pytania są wyłącznie z ustaw. Ludzie po najgorszych uczelniach się dostają. Skończyć - może być ciężej, chociaż nie jest to coś nieosiągalnego - ostatnio zaroiło się od świeżo upieczonych radców czy adwokatów. Większość osób ze skończeniem aplikacji nie ma problemu. Gorzej jest jeśli chodzi o pracę. Ciężej jest się dostać na aplikację ogólną - test i kazusy. Aby dostać się na dzienne prawo UJ, trzeba dobrze napisać maturę. Mitem jest, że dostają się najwybitniejsi czy najinteligentniejsi. Po prostu trzeba wstrzelić się w klucz na maturze. Jeśli nie wyjdzie - można iść na zaoczne ( przyjmują każdego, kto zapłaci). Na studiach trzeba włożyć trochę wysiłku w naukę, po części też trzeba mieć trochę szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indeks w Kieszeni
Prawo na UJ to przede wszystkim matura z Wosu, lub ...olimpida. A dokładniej Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Po pomoc w przygotowaniach, gwarantującą sukces zapraszamy na https://indekswkieszeni.pl/ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×