Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Problem w nowej pracy. Czy szef może mnie za to zwolnić?

Polecane posty

Gość gość

Witam, mam problem ponieważ od 2 miesięcy pracuje w zakładzie produkcyjnym ( Art spożywcze) gdzie temperatura na hali w takie dni jak np dzis sięga 45 st . Mój problem polega na tym,że ostatnio podczas tych upałów strasznie mocno leje mi sie krew z nosa. Za każdym razem wtedy,kiedy akurat jestem w pracy. Byłam u laryngologa i stwierdził,że mam słabe naczynka i podczas wysiłku one mi pękają i leje się krew. Miałam przypalane lecz dzis znowu o 12 musiałam iść do domu gdyz dostałam w pracy krwotoku takiego,że zalalam cała podloge w drodze do toalety. Bardzo zależy mi ma tej pracy i nie chce z niej rezygnować. Myślicie,że szef może mnie zwolnić za moje problemy z zdrowiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapchaj tampony w nos i dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem zupełnie nie nadajesz się do tej pracy. Mówiąc wprost - szef zatrzymując cię ryzykuje, że zabrudzisz krwią artykuły spożywcze. Żadna firma tym się zajmująca nie chce mieć na głowie takiego skandalu. Jeśli się dowie o tym co ci dolega - nie zdziwi mnie jeśli wypowie ci umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dbai o zdrowie. i zmień prace bo sie zajedziesz dziewczyno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dość obrzydliwe, przyznaj sama. Chciałabyś otrzymać okrwawione jedzenie? Masakra. Zmień pracę. Co z tego że ci zależy, niedługo karetką będą cię po robocie do domu podwozić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"o prze­kro­cze­niu normy tem­pe­ra­turowej mamy do czy­nie­nie kiedy przy cięż­kiej pracy fizycz­nej w hali jest ponad 26°C, w przy­padku warun­ków szcze­gól­nych powy­żej 23°C, a nawet 22°C. Przy pracy biu­ro­wej – ponad 30°C." "Tym­cza­sem prze­pisy kodeksu pracy są w tym zakre­sie bar­dzo jed­no­znaczne. Art. 210 tej ustawy stwier­dza, że pra­cow­nik ma nie tylko prawo, ale nawet obo­wią­zek, „w razie gdy warunki nie odpo­wia­dają prze­pi­som bez­pie­czeń­stwa i higieny pracy i stwa­rzają bez­po­śred­nie zagro­że­nia dla zdro­wia i życia pra­cow­nika”, powstrzy­mać się od wyko­ny­wa­nia obo­wiąz­ków, nie­zwłocz­nie powia­da­mia­jąc o tym prze­ło­żo­nego. Wię­cej – jeżeli pra­co­dawca nie usuwa zagro­że­nia, pra­cow­nik ma prawo „odda­lić się z miej­sca zagro­że­nia”. Nie ozna­cza to jed­nak, że może opu­ścić zakład pracy. Wyjąt­kiem jest tu tylko sytu­acja, kiedy obo­wiąz­kiem pra­cow­nika jest rato­wa­nie ludz­kiego życia lub mie­nia. Za czas powstrzy­ma­nia się od pracy przy­słu­guje mu pełne wyna­gro­dze­nie. Warto dodać, że pra­cow­nik nie może pono­sić żad­nych nie­ko­rzyst­nych dla niego kon­se­kwen­cji z powodu powstrzy­ma­nia się od pracy lub odda­le­nia się z miej­sca zagro­że­nia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
45 stopni? jak wy tam wytrzymujecie? i nikt nic szefowi nie mówi na ten temat?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka temperatura na spożywce? To co wy tam robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chce ujawniać jaki to zakład bo jest znany na cały świat.. W każdym razie dla mnie też to jest obrzydliwe... i myślałam w sumie aby wziąć l4 na ten najgorszy czas pod względem upałów... tylko z drugiej strony boję sie brać dłuższe l4 skoro pracuje tam dopiero 2 miesiące.. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znajdź sobie normalną prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzecz w tym ze xhce tam zostać.. . Finansowo mi bardzo odpowiada i pod innymi względami zresztą podobnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×