Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Emilia_01

studia, język angielski, porady

Polecane posty

Gość Emilia_01

Witam! Staram się wybrać kierunek studiów i w związku z tym mam kilka pytań do tych, którzy coś wiedzą na ten temat. Chciałabym studiować angielski plus jakiś inny język, np. niemiecki lub francuski. 1) Jak myślicie, który język: niemiecki czy francuski może być bardziej przydatny? 2) Co lepsze: filologia czy lingwistyka stosowana? 3) Co myślicie lub wiecie o Uniwersytecie Gdańskim? 4) Jakie są perspektywy pracy po takich kierunkach? Czy ktoś studiował/studiuje? Co teraz robicie? Dodam, że nauczycielką być nie chcę, bardziej tłumaczem. Proszę o odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie języki zdawałaś na maturze? I na ile zdałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_01
Zdawałam angielski na poziomie podstawowym rozszerzonym. Wyników jeszcze nie ma, ale po sprawdzeniu odpowiedzi na internecie, mam tylko jeden błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro zdawałaś tylko angielski to nie masz szans na lingwistyke, bo tam przyjmują z maturą z dwoch języków z tego co ja się orientuje i z tego co czytałam o kryteriach przyjmowania A na filologie germańska trzeba mieć maturę z niemca chyba raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_01
Z tego co czytałam to jeśli zdawałam tylko jeden język to za drugi dostaję 0punktów, ale to chyba całkowicie nie przekreśla moich szans. Na Uniwersytecie w Białymstoku można studiować angielski z innym językiem (rosyjski, hiszpański, francuski, niemiecki) i potrzebny jest tylko jeden język na maturze. Dlatego pytam który lepiej wybrać niemiecki czy francuski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a który cie bardziej interesuje? Który Ci się bardziej podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_01
Sama nie wiem, niemieckiego uczę się od gimnazjum, ale francuski jest bardziej rozpowszechniony. Wolałabym ten, który jest mniej znany w Polsce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem, pewnie chcesz mniej znany żeby kosić więcej kasy. Najlepiej wybrac ten który Ci bardziej pasuje i którego będziesz uczyła sie z pasją, żeby zostać naprawdę dobra w tym co robisz. A myśle, że zarówno francuski i niemiecki to dość popularne języki w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_01
Chodzi bardziej o to, żeby w ogóle mieć pracę, dlatego chciałabym się dowiedzieć jak to z tym jest. Ale dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franczeska88
1) Jak myślicie, który język: niemiecki czy francuski może być bardziej przydatny? - Niemiecki jest teraz taki jak kilka lat temu angielski, musisz go znać ;) ale zauważyłam, że coraz częściej poszukiwani są specjaliści z francuskim,a że mniej ludzi go zna, to jest większa szansa na zdobycie stanowiska. 2) Co lepsze: filologia czy lingwistyka stosowana? - Wszystko zależy od planu studiów, specjalizacji. 3) Co myślicie lub wiecie o Uniwersytecie Gdańskim? - Ja niestety nie z tego obszaru, mogę polecić szkołę na drugim końcu kraju, w Katowicach :) W Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach jest kierunek filologia angielska, ze specjalizacją tłumaczeniową z językiem chińskim - http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/filologia-angielska,2,2,262,54,262 wg mnie szałowy kierunek, coraz więcej pracodawców szuka pracowników z językami niszowymi. W końcu coraz częściej współpracujemy ze wschodem. 4) Jakie są perspektywy pracy po takich kierunkach? Czy ktoś studiował/studiuje? Co teraz robicie? Praca jako wykładowca w szkołach językowych - lepsze zarobki niż w przypadku zwyczajnych szkół, specjalista ds. kontaktu z klientem zagranicznym, tłumacz... jest dużo perspektyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_01
Dziękuję bardzo Franczeska88 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g0sc
A jesteś pewna że chcesz studiować w ogóle coś na kształt filologii? Jeśłi nie chcesz bć nauczycielką, może lepiej wybrać inny kierunek? Języka specjalistycznego na studiach uczysz się tak i siak a w zaproponowanej przed chwilą Wyżsej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy jest kilka fajnych kierunków. Np zarządzanie produkcją http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/zarzadzanie-i-inzynieria-produkcji-i-stopnia,2,2,255,54,255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_01
Katowice są dość daleko, ale faktycznie zastanawiam się również nad czymś związanym z matematyką, np Finanse i rachunkowość czy coś w ten deseń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcy_
Warto wziąć pod uwagę Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie, znajdziesz tam kierunki techniczne i artystyczne. Mnie zainteresowało szczególnie zdrowie publiczne ( http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-ekologii/zdrowie-publiczne ), ale wiem, że są też takie kierunki jak budownictwo, inżynieria produkcji, mechanika i budowa maszyn, ochrona środowiska, zarządzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×