Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zazdrość, czyli jak wyrwać chwasta??

Polecane posty

Gość gość

Sprawa jest taka. Jestem zazdrośnicą, która porównuje się z innymi i widzi w nich to, czego mi samej brakuje. Swoje jakieś "talenty" marnuję równo, bo nie chcę ich używać, nie umiem itp. Siada mi to na psychikę. Ostatnio, jak się wyżalałam koleżance powiedziała mi, że, nazwijmy ją roboczo Irena nigdy nie narzekała i miała wielką wolę walki (koleżanka, która zmarła na białaczkę). Zabolało podwójnie. Bo jestem słaba (narzekam) i bo ktoś jest lepszy (jakby mało mi było porównań w mojej głowie). Jak z tego wyjść? Do psychologów mam opór i nie pójdę. Mam w tej materii złe doświadczenia z przeszłości - nie zaryzykuję psychicznego rozłożenia na części i zostawienia mnie potem samej sobie, jak to miało miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ej, no co Wy, nie macie takich problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorszy problem mam teraz z ex. Mimo, iż od naszego rozstania minęło naprawdę dużo czasu widzę, że on się pnie do góry, a ja spadam w dół (ta nieszczęsna kariera, a raczej jej brak dołuje mi wszystko i podsyca zazdrość). Źle mi z tym. Na każdą dziewczynę, z którą się pokazuje patrzę uważnie (wyszukuję informacje) i się z nią porównuję. A w każdym wiadomo, znajdzie się coś lepszego. Czasem myślę, że nie chcę żeby był szczęśliwy za to, co przeżyłam po naszym rozstaniu. Nie myślcie, że ja taka okropna jestem. Ja się właśnie przyznaję do najgłębszych swoich uczuć. I choć usilnie staram się mu wybaczyć (wybaczam ci do cholery), to rana wciąż rwie i w gorszych chwilach przychodzi ta myśl "a dobrze Ci tak, że jesteś sam oby tak pozostało". Słowem, moje dobro tego nie chce, moja zazdrość, mściwość(?) pokazuje swoją ohydną twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...trzeba było napisać dupa w tytule żeby ktoś odpowiedział?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość który widział więcej
Każda z nas tak ma . Już takie jesteśmy , że wie cieszymy się z tego co mamy tylko Pragniemy tego co mają inne. Nie tylko ty tak masz wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dzięki za uświadomienie. Ale ja nie chcę mu źle życzyć. Wiem, że mam żal, ale wiem też, że mnie samą to trzyma przy nim. A ja mam swoje życie, nawet udane (poza tą cholerną karierą). Ale ta uraza, którą w sobie noszę i zawziętość....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnoszę, może dziś ktoś, coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak... ewidentnie zabrakło d/u/p/a w tytule....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaggieMagMag
Ja tez się nieustannie porownywalam z innymi dziewczynami. To nie jest zdrowe. Człowiek psuje się od środka przez to. Postanowiłam zrobić coś w moim życiu i non stop mam coś zaplanowane, non stop coś realizuję. Udowadniam wszystkim a przede wszystkim sobie, że mogę coś w życiu osiągnąć. Nie warto patrzeć na innych bo oni, tak jak my, zakładają swoje maski na codzień i niby wszystko jest piękne i fajne, to wszyscy mają masę swoich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MaggieMagMag 2015.08.01 Dziękuję, to bardzo mądry post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zazdrość to córeczka pychy, pozbądź się arogancji a zazdrość zniknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×