Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

180 zł na tydzień mamusie help

Polecane posty

Gość gość

Zostało mi 180 zł tylko na jedzenie na 3 osoby - 2 dorosłych i pięciolatka. Pomożecie? Co niedrogiego i zdrowego można przyrządzić? Jemy w domu, nie korzystamy ze stołówek, córka ma obiady w p-kolu ale mało co zjada, zawsze jest obiad domowy. Z góry dziękuję za pomysły, mam jakieś zaćmienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież to nie jest jakoś mało kasy. bez przesady, ja zrobiłam ostatnio zakupy na tydzień za 160 zł w tym były tabletki do zmywarki (tanie z lidla, ale dla mnie niezawodne) jakaś tam chemia no i jedzenie. Wiadomo, że coś jest w domu zawsze, jakieś makarony itd itp. ja raz w miesiącu robie wielkie zakupy i uzupełniam braki takich właśnie produktów suchych a potem tylko dokupuję mięso, owoce i świeże warzywa. to nie problem za 180 zł w 3 osoby przeżyć tydzień, bez przesady serio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niby nie jest to nędza ale jednak ograniczenie i tak jak pisałam, mam jakieś zaćmienie :D Żeby to rozsądnie wydać, trzeba zaplanować jakieś sensowne potrawy a ja mam pustkę w głowie, serio. Pomóżcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupa powinna starczyc na dwa dni. 1,5kg miesa mielonego z tego mozesz zrobic pulpeciki jak i kotlety, spagetti. Udka, piersi z kurczaka. Ryz z warzywami. Mnostwo pomyslow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz zrobić zapiekankę makaronową z serem i warzywami, no i oczywiście z mięsem mielonym :P u nas to jest żarcia na 2 dni a mój mąż oszczędny nie jest jeśli o kwestie jedzenia chodzi ;) co też nie oznacza, że jest gruby :D po prostu dużo pracuje i ma zapotrzebowanie, z resztą jak to chłop :P ja np. robię placki ziemniaczane a żeby było w miarę zdrowo dorzucam do nich pierś z kurczaka lub z indyka albo z kaczki pokrojone w kostkę i do tego listki pietruszki, przyprawiam, mieszam, smażę...palce lizaaaać :P co jeszcze hm....jakaś treściwa zupa? jak nie mam pomysłu to robię zupę na 6 skrzydełkach, np. krem z ogórków, na taki duuży garnek daję pół kilo ogórków kiszonych, kilo ziemniaków pokrojonych w kostkę żeby blendera nie rozwalić przy miksowaniu, zabielam śmietaną delikatnie - zapychacz jak ta lala, a ogóry zdrowe przecież ;) no i skrzydełka zawsze sobie oskubiemy z mięsa ;) albo pomidorową z ryżem, ryż zdrowy i syci :) Nie wiem co jeszcze, jak na coś wpadnę to napiszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrob rosol a na drugi dzien z tego pomidorowa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 osobowa rodzina to oboady na 2 dni gotuj. Gulasz z 1,5kg miesa z szynki z kasza gryczaną na 2 dni Spaghetti z 0,5kg miesa mielonego tez na 2 dni spokojnie Placki ziemniaczane Z 0,5kg piersi z kurczaka zrobisz 3-4 kotlety I juz masz na caly tydzien obiady z glowy. Kup 10 jajek to na sniadanie ugotujesz do kanapek czy na kolacje, zrobisz omlet, jajecznice, cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszecie o obiadach a gdzie sniadania, kolacje??? Gdzie owoce, cos slodkiego? Ma dziewczyna nagotowac zupy i kartofli i wpieprzac to 5 razy dziennie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 jajek? To chyba na raz! A nie na caly tydzien!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rosół z ziemniakami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za wszystkie podpowiedzi :)Śniadania jakoś ogarniemy bo my z mężem tylko kawę na śniadanie tolerujemy a córka ulubione płatki z mlekiem :) Kolacje wykombinuję, często lubimy coś na ciepło, fajny pomysł z zapiekankami. Mam zapasy ryżu, makaronu, soczewicy itp. plus trochę przetworów więc nie jest źle.Jakoś przeżyjemy chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×