Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

badania prenatalne refundowane przez NFZ

Polecane posty

Gość gość

hej dziewczyny, napiszcie prosze czy tez tak mialyscie, mialam robione USG genetyczne i test z krwi, badania mialam refundowane ze wzgledu na ukonczony 35 rok zycia, idac na to USG myslalam ze to bedzie 4d (okolice 12 tygodnia ciazy) a doktor mi zrobil 2d, czy NFZ refunduje tylko 2d za 4d trzeba zaplacic? czy ktos sie orientuje jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale usg genetyczne przeważnie robi się w 2D- 3D i 4D to takie dodatkowe bajery, żeby można dziecko zobaczyć, żeby mama miała fajną pamiątkę, ale do diagnostyki są właściwie bezużyteczne. A co do tego co NFZ refunduje- NFZ nieokreśla w jakim trybie mają być robione badania, zdarzało mi się że miałam robione 3D- a raczej dziecko pokazywane w takim trybie- w czasie zwykłej wizyty, na NFZ właśnie, bo gabinet miał taki sprzęt i sobie na mnie ćwiczyli (klinika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w 3-4d też sprawdza się pewne paramerty, ale to do tedtu pappa w 13 tc robi się w 2d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4D to tylko wyciąganie kasy i bajery dla rodziców. Długo robione usg także nie oznacza dobrze zrobionego usg, ale przeciętny przyszły rodzic tego nie rozumie i daje się nabierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałbym w 20 tyg ciąży miec 3d albo 4d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I dlatego, by uniknąć takich dylematów, zastanawiam się, czy nie przenieść się do American Clinic w Medicoverze w Wilanowie. Przede wszystkim – traktują każdego pacjenta bardzo indywidualnie. Poza tym, w razie jakichkolwiek powikłań, mają ofertę, tzw. second opinion, czyli wysyłają wyniki do najlepszych specjalistów na świecie, z którymi współpracują i na konsylium ustalają najlepsze i najskuteczniejsze metody leczenia. Czy potrzeba więcej, żeby kogoś przekonać? Komfort, bezpieczeństwo i indywidualne podejście do pacjenta – to jest u nich standard. W innych klinikach niestety rzadko spotykany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko nie ten Wilanów! Nie nie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×