Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Chce sie przekwalifikowac, czy takie studia podyplomowe maja sens?

Polecane posty

Gość gość

Obecnie pracuje na stanowisku administracyjnym (ksiegowosc), w malej prywatnej firmie. Zarabiam lekko ponad min. krajowe. Od dluzszego czasu mysle o tym, zeby sie przekwalifikowac i nawet wyjechac do innego miasta. Znam dodatkowo jezyki obce na poziomie B2, dlatego chce sprobowac i szukac pracy w korpo. Mysle o przekwalifikowaniu sie i studiach podyplomowych z zintegrowanego systemu informatycznego SAP ERP albo studia podyplomowe z IT + jezyk obcy. Swoja przyszlosc widze nadal w ksiegowosci, dlatego mysle, ze pewnie studia z SAPa bylyby najodpowiedniejsze. Koszt takich studiow to ponad 6 tys. za 2 semestry. Dlatego prosze o rady osoby pracujace w korporacji, czy faktycznie po tych studiach mam wieksze szanse na prace tam i sensowny zarobek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej IT z jezykiem obcym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do sapa to się nie wypowiem, bo u mnie pracuje się n innym systemie erp, ale co konkretnie w tym IT chciałabyś robić? Co konkretnie rozumiesz pod pojęciem IT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli chodzi o it z jezykami obcymi, to znalazlam studia podyplomowe jezyk obcy +it. Tam ucza podstawowych zagadnien z informatyki np. jezyk specjalistyczny w it, zastosowania technologii it, obsluga klientow w jezyku obcych - helpdesk itp. Z tego co sie orientowalam, to jest sporo ofert dla osob z jezykiem obcym + it, dodatkowo jest to dobrze platne. Obecnie pracujac w administracji/ po czesci w ksiegowosci tez pracuje na systemie erp, ale jest to system dla malych firm. Chcialabym miec prace, gdzie moge zarobic godne pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy w jakim wieku jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"to jest sporo ofert dla osob z jezykiem obcym + it," I te oferty wg Ciebie wymagają tych kompetencji i tych papierów jakie dadzą Ci te studia język+podstawy IT? Jeśli jesteś pewna, że tak to nad czym tu się zastanawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisałam o 9:23. Dalej nie wiem co ty w tym it chcesz robić? Helpdesk? Sieci?it to bardzo szerokie podjecie od projektowania systemów, przez kodowanie, wdrażanie testowanie, administrację do instalowania drukarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 30lat. jesli chodzi o it, to jest praca w helpdesku i przy obsludze systemow. Chodzi o kontrole i sprawdzanie czy wszystko jest ok w systemie. Jesli chcesz mozesz zobaczyc w internecie: studia podyplomowe it w jezykach obcych na wydziale matematyki i informatyki w Toruniu. Nawet gdybym po tych studiach nie zostala w temacie it, to co naucze sie podczas tych studiow da mi slownictwo do pracy w obsludze klientow zagranicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm, jak dla mnie te studia prócz takiej wiedzy z zakresu filologii za wiele nie dadzą. Bo "podstawowe problemy pracy z popularnymi systemami operacyjnymi i aktualne narzędzia informatyczne wykorzystywane w komunikacji zdalnej w ramach Helpdesk." brzmią enigmatycznie. Do tego są w niemieckim i francuskim - a tu trzeba się zastanowić czy jest zapotrzebowanie na te języki w Polsce, bo przy wyjeździe do tych krajów to wiadomo, ze się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim przypadku jest to j. francuski. Studia sa podyplomowe 2 semestry, wiec na taki krotki czas mozna ogarnac tylko najwazniejsze podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doradzam jednak sap,bo jest wieu mniej specjistow niz w IT Ewentualnie logistyka lub szeroko pojety lancuch dostaw, bez problemu znajdziesz prace. Ja pracuje w zakupach i zarabiam nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem ci jak to wygląda w moim korpo - nikt nie potrzebuje osób ze znajomością erp, bo jest to obsługiwane przez firmę zewnętrzną i duże systemy nie są potrzebne. Z kolei w IT bez biegłego angielskiego nie masz czego szukać. A zarobki nie zależą od kierunku studiów podyplomowych - u nas w księgowości dziewczyny zarabiają 4-5 tys netto, a pokończyły bardzo różne kierunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem, czyli ERP sobie daruje. Jednak chcialabym podniesc moje szanse na rynku pracy. Idac w kierunku ksiegowosci mozecie polecic konkretny kurs z francuskiego - np. francuski w biznesie? Jesli chodzi o angielski, to moj jest na poziomie B2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym poszła w SAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Finja1
Podyplomowe studia to nie jest zły pomysł zawsze warto podnieść swoje kwalifikacje lub je całkowicie zmienić ja akurat szła bym w księgowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie mozna sie nauczyc ksiegowosci korporacyjnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kuzynka pracuje w księgowości w korpo, studiowała MBA , studia po angielsku, chyba2 lata i kosztują coś koło 30 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po wuj się uczyć, jak narodzę ze 6-8 dzieci i za darmo od głupich pracujących wyciągnę za darmo jak ty po tych szkołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finja1 zatem zapraszam Cię na studia podyplomowe w kierunku księgowości i płac do opolskiego lub wrocławskiego oddziału Wyższej Szkoły Bankowej. Zapisując się do 29 kwietnia możesz liczyć na 1000 zł zniżki dzięki promocji: 600 zł zniżki w czesnym oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Więcej informacji jest dostępne na naszej stronie internetowej http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-podyplomowe Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki Online Ekspert WSB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KubaLeszczyński
Studia podyplomowe, a takimi są studia MBA, mają sens, ponieważ są doskonałą inwestycją w siebie, w swój rozwój i w swoją przyszłość. O korzyściach, jakie dają programy MBA, można dowiedzieć się z artykułu, wchodząc na ten link: http://www.mbadlakobiet.pl/article/co-studia-mba-daja-kobietom-na-stanowiskach-kierowniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×