Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ritakka

Co na mokry męczący kaszel u dziecka?

Polecane posty

Gość ritakka

Córka od września chodzi do przedszkola i oczywiście łapie infekcje. Wiem, że to normalne, ale chciałabym, żeby szybciej pokonywała infekcje typu kaszel czy katar, no i żeby się nie kończyło na antybiotyku. Schemat zawsze podobny: sinecod, mucosolvan, a jak nie dadza rady, to pojawia się zapalenie oskrzeli i tym sposobem już 2 antybiotyki miała od września. teraz też kaszle mokro, możecie polecić jakiś syrop czy lek skuteczniejszy od mucosolvanu, który na tyle da radę, żeby nie było trzeba antybiotyku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Erdomed, tylko ze on jest na receptę i banki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gataze
moj synek, jak poszedl do przedszkola to rok prawie przelezal w domu z roznymi infekcjami i uwierz mi, obejdzie sie bez antybiotyku, bo to bledne kolo. wyleczysz, pojdzie do dzieci, znow zalapie jakies swinstwo i tak w kolko. raz z drugim dzieckiem bylam w szpitalu, jak mialo miesiac i zobaczylam dzieci, ktore byly zdrowsze od mojego synka w szpitalu!!! a on jakos dal rade bez hospitalizacji i bez antybiotyku. mokry kaszel to jest dobry objaw:) tzn, ze organizm wydala bakterie. nie panikuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim bardzo dużo pić. Najlepszy lek wykrztuśny to woda - całe studia mi to powtarzano :) Nie herbata czy jakieś dziwne wynalazki, tylko zwykła woda, ewentualnie słabe zioła (koperek, melisa, lipa.. tak tylko na kolor) albo bardzo mocno rozcieńczone soki. Ewentualnie ACC 100mg, jeśli córka ma ok. 6 lat, tylko nie na wieczór. Ale to też trzeba pić dużo, i podawać po jedzeniu, żeby nie drażniło żołądka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ma mokry kaszel nie dawaj sinecodu - jest przeciwkaszlowy, chyba, że na noc, żeby się kaszel trochę uspokoił. Jak ma mokry kaszel musi wykaszleć to co jej tam zalega. Mi farmaceuta polecił flegaminę dla 5 latki, a pół godziny po syropie oklepać dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mokry kaszel jest dużo lepszy niż suchy, znaczy że organizm zwalcza chorobę, ja podaje jak najwięcej soków typu malinki albo herbatka z cytrynką, wieczorem wodę dodatkowo pamiętaj o oklepywaniu pleców dziecka, to ważne. Możesz kupić coś co działa wykrztuśnie, u mnie się sprawdza Fosidal , ładnie się po nim odrywa ale to jest mocny lek i działa przeciwzapalnie więc sama zadecyduj. U mojej córki akurat mukosolvan słabo działa albo organizm się przyzwyczaił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam ostatnio lekarz na mokry kaszel przepisał fosidal, bo ma działanie przeciwzapalne, więc nie tylko łagodzi, ale też leczy. I rzeczywiście dość szybko córka wróciła do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A od jakiego wieku jest ten fosidal? Mój synek skończył 2,5 roku i na początek wakacji go paskudna infekcja dopadła, a ty wyjazd za pasem. Chciałabym go szybko na nogi postawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też podaję dzieciakom fosidal, bo działa błyskawicznie, można go z antybiotykami podawać i nie tylko łagodzi objawy, ale leczy. A podawać go można dzieciakom po drugim roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opukiwac plecki, dawac do picia najlepiej wode i poczekac az przejdzie. Niech sie dziecka organizm nauczy walczyc z choroba. Naprawde zapedziesz sie w bledne kolo z antybiotykami i innymi wspomaczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam sie, jak najwięcej picia i opukiwania pleców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a ten fosiadal to ile dni podawałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja go podaję przez cztery do pięciu dni. Zazwyczaj przechodzi po pierwszych trzech i choroba się cofa. Warto, jeśli występuje katar, robić inhalacje z nebulizatora. U nas to się super sprawdza, dziecko szybciej dochodzi do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina_00
Ja synkowi podaje Dicotuss Baby. U nas działa właśnie na mokry ale też na suchy kaszel. Jak dla mnie godny polecania ponieważ oprócz tego że szybko działa to jeszcze ma bezpieczny skład bo jest z naturalnych składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio podawałam neosine i inhalacje z soli fizjologicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas też lek przeciwwirusowy plus fosidal przeciwzapalnie na kaszel i inhalacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melisa12
powiem tak, każdy ma swoje leki ale prawidłowe oklepywanie naprawdę jest bardzo pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
melisa12 ma w 100% rację, oklepywanie to coś co przy kaszlu powinno być na porządku dziennym. Ja bym tu jeszcze dodała wietrzenie i nawilżanie powietrza. Co do leków popieram powyższą wypowiedź na temat syropu dicotuss. Podaje go też moim dzieciakom i sprawdza się rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miria54
Poszukaj takiego inhalatora jak Baby Sanity. Mi się udało za niecałe 200 zł znaleźć w internecie, ale jak ostatnio patrzyłem ten sam automat dla siostry to nie mieli w ogóle na stanie...Działa bardzo szybko, jest prosty w obsłudze nawet dla dziecka które ma kilka miesięcy i mówię to z własnego doświadczenia bo moja mała córeczka z inhalacji korzysta i radzi sobie bardzo ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie najskuteczniejszy jest syrop Fosidal, na moje dzieci ma najszybsze działanie i najkrócej go bierzemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym mokrym to różnie bywa, najlepiej jak dziecko zostanie osłuchane przez lekarza. Czasem człowiek nawet się nie zorientuje, że mamy do czynienia z zapaleniem oskrzeli. To samo tyczy się alergików i astmatyków. Na jednych działa syrop a na innych, tak jak na moje dziecko tylko leki wziewne, typu benodil. Tylko wtedy mu się odrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I u nas Fosidal się sprawdził, i co ciekawe, jako JEDYNY z całej gamy syropów, wszelkich możliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sanderkax2
Gdy mój 3.5 roczny synek ostatnio zaczął kaszleć i ogólnie pojawiły się objawy przeziębienia to podawałam mu przez 2/3 dni lek Sambucol Kids i trzeciego dnia kaszel praktycznie całkowicie ustąpił. Szczerze to takiego skutecznego syropu jeszcze nie widziałam i zdecydowanie polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bnrr
kaszel może mieć wiele przyczyn, astma to też jedna z nich, u mojego synka jest podejrzenie astmy, czekamy na wizytę u specjalisty, na razie jak adziej męczy go kaszel to lekarz kazał robić inhalacje budixonem neb, to mu bardzo pomga, łagodzi kaszel szybko i na długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam przepisany syrop erdomed czy to antybiotyk i czy szkodzi dziecku bo moja córka ma 4 lata i jusz drógi tydzień ją męczy kaszel mokry i katar ma też byłam u lekarza i niby zdrowa tylko mówił że może to być jakaś alergia pisze bo niwiem czy go podawać niby przez 6 dni dawałam pektodril potem zrobiłam inhalacje mucodolvan 2 ml przez 2 dni dwa razy i pitem pojechałam do lekaża i niewiem czy pidać ten syrop prsze o odpisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystivv
z tego co pisza w necie to nie jest antybiotyk, może zapytaj lekarza o inne inhalacje? u nas na kaszelsię sprawdzil budixon neb a też kaszel się ciągnął i ciągnął przez dług czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja będę zachwalała i polecała model Novama Familino Pro. Nie do uszkodzenia, z gwarancją na lata bo dożywotnią, mocnymi i prostymi w podłączeniu akcesoriami. Maseczki rewelacja! Wygodne nie uwierające, szczelne, idealne dla inhalacji dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Wykrztuśny syrop z tymiankiem! To pomogło u mojego Szymka i szybko wyszliśmy z nieprzyjemnej choroby, ja kupowałam w aptece syrop ziołowy floradix (do tego jest ekologiczny, bez chemicznych dodatków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×