Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy będzie mi przysługiwać macierzyńskie jeśli..m

Polecane posty

Gość gość

jeśli w dniu porodu nie będę miała przepracowanych 12 miesięcy? Nie pytam o kosiniakowe tylko macierzyński z umowy o pracę. Jak to jest? Bo mam sprzeczne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz to jakoś argumentować? bo przeszukalam cały Internet i nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem tak. To nie jest zasiłek dla bezrobotnych, że trzeba mieć przepracowany pełny rok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może ktoś z własnego doświadczenia Ci odpisze. Ja nie wiem bo pracowałam kilka lat jak szłam na macierzyńskie w jednej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co mam argumentowac? Ze swojej firmy juz 3 takie wywaliłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:07 haha, ale masz fantazję. Nie da się zwolnić kobiety w ciąży chyba, ze umową kończyłaby się przed ukończeniem 12 tygodnia ciąży. Albo była to umowa zlecenie. My tu piszemy o umowie o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pracowałam niecały rok, dokładnie 10 miesięcy, gdy dowiedziałam się o ciąży. Umowa kończyła mi się za cztery miesiące. Poszłam na L4, umowa o pracę została przedłużona do dnia porodu. Po porodzie normalnie rok zasiłku macierzyństkiego z Zus, bo oczywiście z firmą zakończylam w dniu porodu współpracę plus dostałam ekwiwalent za zaległy urlop. Jedyne więc co mi się nie należy to wychowawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy 6 miesięcy odprowadzać składki i masz urlop macierzyński .Z tego co pamiętam ,chyba ze się przepisy zmieniły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:14 Ty się dowiedzialas jak pracowalas 10 miesięcy. Czyli w dniu porodu Twoja umowa trwała dłużej niż rok. A mi chodzi o to, ze moja siostra straciła pracę. Miała miesiąc przerwy i od czerwca zaczęła nową pracę. I właśnie się dowiedziała, ze jest w ciąży. W piątek podpisuje umowę na rok. Ale poród nastąpi zanim minie rok pracy. I stąd pytanie czy będzie z tytułu umowy o pracę dostawać zasiłek macierzyński po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoma
Kiedyś było że trzeba mieć przepracowane 6 miesięcy teraz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 18:07 haha, ale masz fantazję x Da sie. kto mi udowodni, ze nie wywiązywała sie z zadan? ja nie potrzebuje płacic pracownikowi, ktory bedzie bebechem do gory lezał to zwalniam proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze, że pracuję u normalnego pracodawcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jak przepracujesz 1 dzien i wezmiesz l4 to do czasu porodu przedłużają umowe a następnie masz z zusu macierzyński.czyli np.dowiesz sie ze jestes w ciazy to zanim wezmiesz L 4 zatrudniasz sie gdziekolwiek,byleby byla umowa o prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przysługuje ci maciezynski niezależnie od przepracowanego czasu tylko jeśli np pracujesz 6 miejscy i 3 miesiące np do ręki 2 tys a potem 3 miesiące 3 tys to sumują to dziela itp. Ale ogólnie maciezynski dostajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:05 Chcesz mi powiedziec, ze zwalniasz te kobiety dyscyplinarnie bez powodu? Jesteś chora umysłowo. Ale karma wróci franco zobaczysz :) i życzę Ci tego z całego serca. Pewnie jesteś bezplodna sfrustrowana staraczka i dlatego mscisz się ns tych co dzieci mieć mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 19:05 Chcesz mi powiedziec, ze zwalniasz te kobiety dyscyplinarnie bez powodu? x bez powodu? nie. ja potrzebuje pracowników, nie opierdzielających sie sępów łasych na pieniadze. Bedziesz miala prywatną praktyke to pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz miec przeoraciwany nawet miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×