Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy jak bralyscie ślub to blogoslawienstwo rodziców bylo u was w domu ???

Polecane posty

Gość gość

bo ja za dwa miesiące mam slub i będzie ten slub 40 km od domu i jest mozliwosc zrobienia blogoslawienstwa na miejscu w tej knajpie. SLYSZALAM JEDNAK ,ZE BLOGOSLAWIENSTWO ZAWSZE MUSI BYC W DOMU RODZICÓW PANNY MLODEJ.TO PRAWDA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie nie ma takich staroświeckich zwyczajów, to nie afryka że rodzice ''oddają'' córke pod opieke innemu chłopowi, boże jak to wygląda, jak kawał mięsa, jak zwierzę które oddają , jak dzi/wka oddawana innemu alfonsowi :D śmieszne są te wasze zwyczaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby tak jest ale przecież to ma symboliczne znaczenie i nie ma znaczenia gdzie to się odbędzie. U mnie tak było i nie wspominam tego za dobrze. Babcia z mama zalewały się łzami jakbym wychodziła z przymusu za chlopa który został mi na silę wybrany jak w filmie"chłopi" hehe a ja tylko myślałam czy ładnie wyglądam do kamery. Chore ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekatoliczka1
Ty wiesz co to błogosławieństwo tępa dzido? To nie jest żadne oddawanie córki tylko rodzice obojga młodych błogosławią oboje młodych jako parę na nową drogę życia, takie symboliczne pożegnanie z rodzicami jako tymi najważniejszymi w domu. Ja nie jestem nawet ochrzczona ale wiem pewne rzeczy, a ty się wstydź prostaczko :o żeby takie głupoty pisać i to w tak wulgarny sposób? Jesteś zwykłą ignorantką i nieukiem skoro takich prostych rzeczy nie wiesz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś u mnie nie ma takich staroświeckich zwyczajów, to nie afryka że rodzice ''oddają'' córke pod opieke innemu chłopowi, boże jak to wygląda, jak kawał mięsa, jak zwierzę które oddają , jak dzi/wka oddawana innemu alfonsowi smiech.gif śmieszne są te wasze zwyczaje x to jest błogosławienie pary przez jednych i drugich rodziców kretynko a nie jakieś oddawanie mięcha ty to jesteś niezłe mięcho co tylko żre sra, niewiele wie i niewiele myśli - zwykła chabanina granatem od pługa oderwana, która g... wie a piertoli jak potłuczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Blogoslawienstwo dziala tylko na tych co zachowali czystosc do slubu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:28 - odezwała sie arystokratka, a z ryja gnój strumieniem płynie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ny nie blogoslawilismy dzieci, wiadomo, ze im zyczymy jak najlepiej, fakt, ze nie jestesmy specjalnie religijni. Czasem na filmikach slubych sa pzredstawiane błogoslawieństwa i troche mnie to razi, taka pokazówa, podobnie, jak zyczenia dla rodzicow na slubie. Przeciez jak rodzina sie kocha, to na oko widac, bez demonstracji dla publicznosci. Ale oczywiscie kazdy robi ,co chce, ze swoim slubem, jego prywatna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×