Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy ktoś ma ogrzewanie pod panelami?

Polecane posty

Gość gość

czy ktoś ma ogrzewanie podłogowe pod panelami? jak to się u Was sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciepło jest, a co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a możesz napisać coś więcej? jak to się ogólnie sprawdza? jakie masz panele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam , dobrze sie sprawdza , jest cieplutko i nie trzeba w grubych papciach chodzic po domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co znaczy nie zdrowe? ile dałyście za panele? czytałam już wiele opinii i nie wiem co robić, płytki generalnie odpadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
macie dodatkowo grzejniki czy sama podłogówka wystarcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pojeba... cie, przeciez panele ci sie moga rozejsc i nie wydawaj kasy w bloto , po to sie robi podlogowke pod plytki bo trzymaja cieplo, nagrzewaja sie i jest bajka, pod panele sie nie robi podlogowki. jak chcesz miec i podlogowke i panele, to kup sobie plytki ze wzorem paneli, drewna, jest mnostwo do wyboru. albo daj grzejnik, sa teraz przeciez super ozdobne grzejniki pionowe, poziome...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA MAM PARKIET DEBOWY od 7 lat nic mi sie nie rozeszlo , kaloryfera nie potrzeba , sama ustawiam tem. jaka ma byc w pokoju i jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy dom w środku lasu i dobrego powietrza mamy baaardzo dużo. Ogrzewanie podłogowe chcemy dać do salonu i na korytarz. Nie wiemy co zrobić. Jak to się sprawdzi ostatecznie. Panele chcemy kupic specjalne pod ogrzewanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja kolezanka ma takie ogrzewanie i wiem ze to nie dla mnie. Kiedy u niej bylam to myslalam , ze się udusze :( taki gorąc od tego bije... a poza tym ogrz. podłogowe powoduje zylaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To super ze jest tak gorąco. Ja znowu wiecznie zamarzam. Jeszcze od lasu idzie zimno zawsze. U nas jest 5- 6 stopni mniej niz w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzisiaj jadę szukać paneli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam , grunt aby podłoga była lekko podgrzana a nie jak w cieplarni:/ u mnie jest 22 stopnie. Panele są nie lodowate tylko przyjemnie ciepłe. Mam platan malibu z kronopola 8mm ac5 podkład specjalny pod podłogówke. Nic sie nie psuje rok mieszkamy. W kotłowni mam mieszacz i pompe która max temperature w rurki od pogłogówki na dom moze puścic 43stopnie.(oczywiscie odczucie nie będzie 43 stopni tylko 38max i to przy grzaniu na ostatni stopien 6 przy skali od 1-6-my ustawione mamy na 2-3 w mrozy na 5-6 to szybciej sie rozgrzewa ale mniej palimy wtedy) oddzielnie idzie w rurki w łazience-podłoga moze miec tam i 50-60 stopni bo to oddzielna pompka i oddzielne pokrętło z temperaturą. Az parzy w nogi(raz niechcacy jeszcze nie umielismy palic zbytnio i potem pół nocy okna otwarte:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ma negatywny wplyw na krazenie, ale to dopiero po latach wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka tematu. Mojemu krążeniu już nic nie zaszkodzi. Mam zawsze lodowate stopy i dłonie. Wiecznie zamarzam. Jak na młodą osobę to czuję się jak 90 letnia babcia. Mąż wczoraj się śmiał, że samo życie już jest szkodliwe. U nas ze względu na to, że dookoła są lasy mamy trochę inny klimat niż w mieście. Wieczorem zawsze jest rześko, chłodno nawet jak jest 30 stopni w dzień. Od lasu idzie takie orzeźwiające powietrze. Może to ogrzewanie mnie dogrzeje. Oczywiście damy regulator i będziemy grzać rozsądnie. Trochę mnie podbudowałyście, że nie jest tak źle. To jest w sumie nowość. Panele znaleźliśmy po 99 zł za metr. Podobno dobre są pod takie ogrzewanie. Jeśli macie jeszcze jakieś opinie to z chęcią poczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na podlogowke najlepsze są płytki. Ale nie tylko - wybór jest coraz większy. Możesz kupić panele ale i prawdziwe drwno (specjalnie klejone na podłogowe ogrzewanie), są też ciekawe płytki wyglądające jak drewno a te drożdże nawet w dotyku są jak sloje i są ciepłe! Sama mam podlogowke w całym domu i mam świetne deski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy małe dziecko i płytki jakie by nie były są jednak zimne. Przy moim stopniu zamarzania to rozwiązanie odpada. Damy dodatkowo grzejniki, podłogówka będzie nastawiona na minimum i włączymy jeszcze grzejniki. Zresztą nie wiemy jakie będą zimy za kilka lat. Tam z 6 lat temu śnieg leżał pod koniec maja, gdzie w mieście już go nie było z 2 mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rodzice mają od 2 lat ogrzewanie podłogowe pod panelami i jest wszystko ok. Nie wyobrażam sobie miec płytek w salonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogrzewanie podłogowe powinno znajdować się tam gdzie jest posadzka ceramiczna ponieważ ceramika jest przewodnikiem termicznym. Panele i drewno to izolatory. Pomijajàc sprawy zdrowotne bo to sprawa indywidualna, to po prostu układanie ogrzewania podłogowego pod izolatorem nie jest ekonomiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko że ktoś tu zapomniał dodać że płytka szybko sie wychładza (paląc np 2-3h dziennie to do rana zimna) a panel trzyma 3 razy dłużej ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy ogrzewanie czyli piec na węgiel/drewno + kominek. Przy panelach bez względu na to czy rozpalę czy nie to będzie jakieś tam ciepło w nogi, a przy płytkach rano wyjdziemy z domu do pracy to będzie lodowato. Panel sam w sobie daje odczucie ciepła. Jeszcze małe dziecko a zimne płytki to chyba nie najlepszy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaa jakie dziś zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ogrzewanie podłogowe w salonie pod panelami. Są to specjalne panele pod podlogowke o okreslonej grubosci i wlasciwosciach, do tego podklad pod panele tez jest specjalny pod podlogowke i super sprawa. Niemowle pelza po nim i nie martwie sie nawet jak skarpetki sciagnie, zima w samych skarpetkach po domu chodze. W lazienkach,kuchni korytarzach, jadalni mam plytki na podlogowce a salon z plytkami to nie dla mnie. Nie wyobraxzam sobie dziecka uczacego sie chodzic na plytkach, kazdy upadek to bylby guz. Podlogowke mam na kilka obiegow i np. Moge zrobic w lazience cieplej w salonie chlodniej, latwo mozna wszystkim sterowac. Jesli dobierzesz dobre panele to spokojnie rob podlogowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby te za 99 zł co znaleźliśmy są pod podłogówkę. Jest u nas bardzo zimno, nie wyobrażam sobie zimnych płytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ogrzewanie podlogowe pod parkietem wcalym domu i nic sie nie rozeszlo jak do tej pory. W lazienkach oczywiscie plytki. Uwielbiam takie ogrzewanie i nie zamienilabym na nic innego. W zasadzie grzeje sie nawet mniej bo jak cieplo idzie od spodu to bardziej to czujesz. Do tego zadnych glupich grzejnikow ktpre tylko miejsce zabieraja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa912
Ja mam część pod panelami a część pod płytkami. Powiem tak pod płytkami bardziej czuć ciepło. Jednak pod panelami też polecam fajnie może trochę delikatniej ale czuć :)) wogole podlogowka to dla mnie cud!:) mam ja wszędzie i nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifi_fifi
Mam i wszystko jest ok. Oczywiście panele są specjalne na podłogówkę, odpowiednio też ustawiona jest temperatura (nie można mieć zbyt wysokiej temperatury podłogi, żeby panele się nie zniszczyły), no i podkład leżący pomiędzy panelami a podłogówką też jest odpowiedni do tego sposobu ogrzewania - http://www.pianomat.pl/produkty/pianowood/ . Suma sumarum panele na podłogówkę jak najbardziej mogą być i sprawdzają się doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×