Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy mogę iść na zwolnienie będąc na okresie próbnym?

Polecane posty

Gość gość

hej, podpisalam umowe o prace z tym, ze obowiazuje mnie 3 miesieczny okres probny, przepracowalam 2 miesiace i okazalo sie ze jestem w ciazy. Czy moge isc na l4 i dostane potem macierzynski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie radzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciąża to nie choroba, w ciąży można pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka ja pracuje w okropnych warunkach, czesto np. 8h bez przerwy. Poza tym latwo upasc i ogolnie o wypadek nie trudno. Juz o stresie nawet nie wspominam. I ja sie nie pytam czy mi ktos radzi czy nie, bo tu akurat to wole na lekarzu polegac tylko pytam czy mi sie nalezy macierzynski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie należy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to tylko okres próbny, więc jak pójdziesz na l4 to ci go nie przedłużą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka a czy to nie jest ze jesli pojde na l4 to musza mi potem przedluzyc ta umowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka no to ladnie. teraz bede miala dylemat, bo z jednj strony wiem, ze mi umowe przedluza po probnym i fajnie byloby miec wszystkie swiadczenia, ale z drugiej boje sie, ze poronie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na zwolnienie możesz iść, tyle że po prostu mogą nie przedłużyć umowy i tyle. Oni Cię nie zwalniają (tego faktycznie nie mogą robić na L4), bo nikt umowy nie rozwiązuje, po prostu umowa nie będzie przedłużona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W korym tyg jestes bo to bardzo wazne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka niedobrze:( ale moze zaryzykuje i przez ten miesiac sie przemecze to przynajmniej umowe dostanbe. A wiecie moze czy na okreslonej (rok czasu) nalezy mi sie wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka to dopiero 6 tydzień. a dlaczego ważne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktory tydzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jestes chroniona. Dopiero po 12 tc musza przedłożyć ci umowę do dnia porodu. Teraz mozesz isc na L4 i ciągnąc to do porodu aleee nie bedziesz miała macierzyńskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka ale jak dostane umowe na rok to bede miala macierzynski? bede musiala jakos ten miesiac sie przemeczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak bedziesz wtedy miała macierzyński . Możesz wtedy spokojnie po 12 tc isc na L4 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz na 100 % czy dostaniesz umowe na rok ? bo jesli tak to wytrzymaj ten miesiąc i nie mow ze jestes w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka dostane, jestem dobrym pracownikiem i zatrzymaja mnie tylko nie moge sie z ciaza wygadac teraz, a nie wiem jak to bedzie z moim samopoczuciem. A moge tak bezczelnie np. w poniedzialek podpisac umowe a we wtorek juz przyniesc zwolnienie?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedyne co ci sie autorko nalezy to soczysty kop w zad.skad takie larwy sie biora ze od razu na l4.zycze ci zeby tej umowy ci nie przedluzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka kochana ja pracuje w weekendy, 6 dni pod rzad nie raz, ostatnio 4h wstrzymywalam siku bo nie bylo jak wyjsc do toalety, zapieprz niesamowity,m stawka? najnizsza krajowa, korporacja wykorzystuje nas okropnie, pewnie gdyby nie ciaza to sama bym zrezygnowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym 12 tygodniem to.chyba coś nie tak bo ja już w 8 poszłam na L4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na L4 możesz iść wcześniej -nie musi być to po 12tyg, ale ten 12tc, ma znaczenie w przypadku autorki i jej umowy. Zgodnie z kodeksem pracy w przypadku ciąży umowa na czas określony (w tym okres próbny) wygasająca po 12tc. przedłuża się automatycznie do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedluza do dnia porodu. Nie mogą Cię zwolnić do dnia porodu. I będziesz miała pensje na konto i ubezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo dobrze autorka robi idz na zwolnienie po co masz się przemęczać nalezy Ci się jak psu buda,,,robią z nas murzynów do z********ania!!!!!! nie długo to za miske ryżu bedzie trzeba robic bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście idż na zwolnienie dziecko ważniejsze. co ci z macierzyńskiego jak poronisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze trochę i już przed zajściem w ciążę będziecie kombinować jak iść na zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
he he ja tak kombinuję... ale cóż, mam już swoje lata (30stka mi stuknie za miesiąc,), a to pierwsza umowa o prace mimo że pracuję od 9 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będziesz miała umowę do dnia porodu przedluzona. Teraz od 1 dnia ciąży pracodawca nie może zwolnic nie musisz czekać do 12 tyg żeby sie przyznać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 16:57 - podstawa prawna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×