Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karla86.08

Czy możliwe jest zapłodnienie 2-3 dni przed owulacją?

Polecane posty

Gość karla86.08

Moje drogie, Cykle mam bardzo regularne 28-max.30 dni Jajnik boli mnie zazwyczaj od ok 9dc - 15 dc W tym cyklu współzyłam z mezem w 9, 11, 13 dc Prawdopodobnei owulacja była w 15 dc, najmocniejszy bol jajnika, ktory na nastepny dzien prawi eustal (?) Czy jest szansa zajscia w ciaze na 2-3 dni przed owulacją? A po owulacji, w jakim czasie? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od momentu rozpoczęcia owulacji masz 12 h ale plemniki muszą przejść daleką drogę, więc lepiej próbować przed ( jeśli oczywiście potrafisz dokładnie qyznaczyć moment owulacji) dlatego na testach owulacyjnych pokazuje, ze owulacja powinna nastąpić w ciągu najbliższych 48 h a nie jak juz jesteś w trakcie bo to zazwyczaj za późno ;-) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Foczkabezsmoczka
2-3 dni przed owulacja nie jest mozliwe zaplodnienie :) teoretycznie plemniczki maja szanse przezycia te 3 dni jednak w praktyce kiepsko to wyglada, zalecenia lekarzy - starac sie co 2 dzien od 10 dnia do 18 dnia cyklu przy cyklach 28 dniowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rumianek dzbanek
Jak nie jest możliwe? Przy optymalnych warunkach i super plemnikach jak najbardziej może dojść do zapłodnienia. A co do mitu o uprawianiu seksu co 2 dni, to nie ma na to żadnej reguły - jak masz zajść w ciążę, to zajdziesz bez względu na ilość stosunków w cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Foczkabezsmoczka
pytanie bylo: czy mozliwe zaplodnienie 2-3 dni przed owulacja? odpowiedz: jak do cholerci mozliwe, skoro nie bylo jeszcze owulacji plemniki przezywaja w dogodnych warunkach 72h (odpowiednia temp, plodny sluz) nie ma mocnych 4-5 dni nie przezyja ale skoro owulacja byla 3 dni po stosunku to jest tyci tyci szansa jakie bzdury....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Foczkabezsmoczka
Rumianek a widzialas kiedys super-plemniki? nawet jak poczytasz wiecej wypowiedzi expertow to zobaczysz, ze wiekszosc plemniczkow zyje max 72h a Super-mena widzialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rumianek dzbanek
Nie widziałam, bo nie mam takiej możliwości :D Jak masz idealny śluz i powiedzmy szczęście, czy co tam innego, to zajdziesz w ciążę na 2-3 dni przed spodziewaną owulacją. Po czasie owulacji w ciążę nie zajdziesz, to to fizycznie niemożliwe - nie ma już komórki. "nie ma mocnych 4-5 dni nie przezyja" - a pytanie było o 2-3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Foczkabezsmoczka
przeczytaj raz jeszcze co napisałaś: cyt.: 2-3 dni przed owulacja nie jest mozliwe zaplodnienie teoretycznie plemniczki maja szanse przezycia te 3 dni jednak w praktyce kiepsko to wyglada to Twoje słowa:D a tak nawiasem mówiąc - ile dzieci urodziłaś? oczywiście nie czepiam się tego, że na 2-3 dni PRZED owulacją do zapłodnienia dojść nie może, bo to oczywista oczywistość - do zapłodnienia zawsze dochodzi w MOMENCIE OWULACJI natomiast rozśmieszyła mnie Twoja wypowiedź w dalszej części;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie ..jak moze byc mozliwe zaplodnienie przed owulacja?? Plenik moze zaplodnic wtedy gdy jajeczko jest uwolnione znaczy sie w owulacje .Jedynie co to stosunek moze byc 2-3 dni przed owulacja i jesli sa na tyle silne plemniki to faktycznie przezyja do owulacji i takie zaplodnienie oczywiscie ma miejsce i mysle ze wlasnie to autorka miala na mysli tylko nie zadala odpowiedniego pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do rrumianek "Po czasie owulacji w ciążę nie zajdziesz, to to fizycznie niemożliwe - nie ma już komórki. " A przed owulacja zajedziesz?? :) Zajdziesz w dzien owulacji jesli jakies plemniki " czekaja" na gotowe jajeczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rumianek dzbanek
Jeśli trzymamy się słów, to ani przed owulacją ani po niej nie ma żadnych szans na ciążę, bo trzeba się wstrzelić w określony czas, powiedzmy te 12 godzin życia komórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jajeczko zwykle żyje 12-24 h,a zdolne do zaplodnienia jest okolo 6h wiec naprawde trzeba trafic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no jasne że tak ja zaszłam 3 dni przed owulacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja 19 dnia cyklu dzień po możliwe jeden strzał to byl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plemniki mogą poczekać w jajowodzie nawet 3-4 dni na komórkę jajową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez 19 dnia cyklu przy cyklach 30dniowych jak w zegarku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I bylam pewna ze owulacja byla 3 dni wczesniej bo bole okoloowulacyjne mialam :) takze nigdy nie wiadomo :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro mam obulacjie czy dziś mogę zajść cioze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaszłam 3 dni przed owulacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zachodzi się przed owulacja, bo to fizycznie niemożliwe. Można zajść w ciążę w dniu owulacji z plemnikiem, który pochodzi z wytrysku dwa dni przed owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widze ze tu sami idioci...2-3 dni przed owulacja to idealny momemnt na poczecie dziecka.plemniki zyja do 5 a nawet i 7 dni wiec 2-3dni spokojnie przezyja i akurat pokonaja droge do jajeczka.masz baaardzo duze szanse na ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam monitorowany cykl, owu w 15dc. Jeden jedyny strzał w 11 DC, bo mąż pracował wtedy na delegacji i był gościem w domu. Dzisiaj ten "strzał" ma 13 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie dwie ciążę że stosunku 5 dni przed owulacja. Cykl monitorowany więc jest 100% pewności. Mąż w delegacji często i najśmieszniejsze nie udało się zająć w ciążę w samą owulacje, a ze wcześniejszych stosunków-tak. Pierwsza ciąża syn, druga nie widać bo się dzieciaczek zasłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie czy 3dni i 1dzien przed owulacja mogłam zajść w ciążę 14dc miałam owulacja robiłam testy owulacyjne i wiem że była A 8dni po owulacji miałam różowy śluz z krwią tylko trochę później już nie czy któraś miała tak i była w ciąży  do okresu zostało mi 5dni czy mogłam zajść w ciążę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę masz na 2 do 3. dni przed i po owulacji, co zwykle następuje w połowie cyklu miesiączkowego. Swój najbardziej płodny dzieńmożesz ustalić za pomocą testu owulacyjnegolub stosując metodą sprawdzania podstawowej temperatury ciała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×