Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ixigość

Delicol przestal dzialac. Ratunku

Polecane posty

Gość Ixigość

Hej moja córka ma 7.5 miesiąca. Od urodzenia miała straszne bóle brzuszka i wzdęcia. Mieszkamy w Niemczech i tutaj lekarze tylko mówią przejdzie przejdzie jest zdrowa. 2.5 miesiące temu byliśmy w Polsce i mała wylądowała w szpitalu tam zostal jej przyepisany delicol i dicoflor. I już następnego dnia po podaniu był cud. Badania ma wszystkie ok. Jednak od paru dni jest znowu tragediia mała płacze robi zielone kupki takie o konsystencji plasteliny (zielone pewnie po hipp comfort) puszcza smierdzace baki. Czyżby delicol przestal dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ten sab cos tam probowalas? ile dajesz jej kropelek? tez przez to przechodziłam z małym do któregoś miesiąca, i lekarz kazał co tydzień albo dwa zwiekszać ilość kropli o jeden albo dwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ixigość
Próbowałam Sab simplex ogółem próbowałam wszystkiego nawet polski espumisan. Jedyne co nam pomogło na 2.5 miesiąca to delicol i teraz nagle od 3 dni przestał działać. Mała dostaje do każdego posiłku 12 kropli delicolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ixigość
Próbowałam Sab simplex ogółem próbowałam wszystkiego nawet polski espumisan. Jedyne co nam pomogło na 2.5 miesiąca to delicol i teraz nagle od 3 dni przestał działać. Mała dostaje do każdego posiłku 12 kropli delicolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ixigość
Od wczoraj dostaje także Sab Simplex. Ale jakoś na nią nie działa. Puszcza baki ale każdy bąk to dla niej udręki. Patrzyłam przez 5 miesięcy jak się męczy całe dnie i noce i znów zapowiada się powtórka. A przez 2 miesiące ten delicol czynił cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co mówiła mi położna to delicol pomaga przy problemach z przyswajaniem laktozy. Może spróbuj diflos lub bio gaja - tzw dobra flora bakteryjna- nam przy bólach brzuszka bardzo pomogło. Z tym ze diflos ma więc ej bakterii niż gaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ta z drugiego postu, a nie zastanawialas sie ze mała moze miec alergie i pasowaloby odstawic mleko i przejsc na cos ala nutramingen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ixigość
Delicol zadziałał na nią już po drugiej dawce. Dostaje rowniez dicoflor 2x5 kropel. Więc mogła mieć problem z przyswajaniem laktozy. Działał przez 2.5 miesiąca. Jest na mleku hipp comfort. Je warzywka i owoce. Od 3 dni jest płacz prezenie sie dziecka, baczki smierdzace i takie jakby cofanie się pokarmu bo widzę że tak jakby jej się odbiło i polyka. Lekarze tutaj mają to gdzieś. Mówią że jest zdrowa. A mnie już ręce opadają od tego noszenia i niemocy że mała musi tak cierpieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ixigość
Dziewczyny a można samemu zmienić mleko na inne czy trzeba to uzgodnić z pediatra. Bo 2 mleko wybrała pediatra właśnie ten hipp com fort. I mała pomimo że ma 7.5 miesiąca ciągle jest na tym mleku. Jest to jej drugie mleko bo pierwsze to był odpowiednik polskiego bebilonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że sama możesz zmienić mleko, pediatra to nie Bóg. Poczytaj fora, poszukaj mądrych doświadczonych mam - na pewno pomogą ci lepiej niż niejeden lekarz. Powodzenia i zdrówka dla maluszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byc moze tak, tutaj ci nie pomozemy, musisz skonsultowac sie z lekarzem jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma złotego środka na kolkę niemowlęcą i trzeba po prostu obserwować jak dziecko reaguje na poszczególne metody. Poczytaj sobie trochę tu: https://kolka-niemowleca.pl/sposoby-na-kolke/ No i wiadomo, że podstawa to wizyta u lekarza, żeby wykluczyć inne przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×