Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Felia

Dieta 9 miesięcznego malucha

Polecane posty

Gość Felia

Ile razy dziennie wasze dzieci dostają posiłki (i jakie)? I jak często dostają pierś? Czytam ciągle, że pierś nadal na żądanie, ale jak maluch mi się piersią naje to potem nie bardzo chce normalne. I wcale mu się nie dziwię. Ile razy dziennie wasze dzieciaki dostają z piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co godzinę, do 12 mca mleko jest najwazniejsze, bo ma najwięcej kalorii i wartości odzywczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felia
Jakby mi jadł co godzinę mleko to 1. nie mogłabym się nigdzie z domu ruszyć 2. nie jadłby nic innego bo zwyczajnie nie byłby głodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem cię autorko, kieruje tobą wygodnictwo a nie dobro dziecka. Jeżeli uważasz, że marchewka jest "normalna" a mleko nie, to pozostaje mi tylko współczuć. Moje dziecko ma 10 mcy i rzeczywiście, nie mogę się z domu ruszyć, bo chce pierś co godzinę-dwie, ale wiem, że macierzyństwo wymaga poświęceń. Dlaczego naciskasz, aby jadł co innego-je to na co ma ochotę, w tym wypadku pierś. Twoim zadaniem jest mu cierpliwie i wytrwale proponować inne posiłki 4-5 razy dziennie (polecam blw), jeżeli zechce to spróbuje. Nie wolno ci zmuszać do niczego. Dziecko samo steruje swoim procesem odstawienia od piersi, należy zaufać dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka traktuje dziecko jako obiekt do nafutrowania, przykre:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, dziecko ma instynkt i samo wie, czego potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka niby tyle czyta, a nie doczytała, że w pierwszym roku posiłki proponuje się bezpośrednio PO nakarmieniu piersią, gdyż to mleko jest podstawą żywienia, a inne rzeczy jako dodatek i właściwie do posmakowania a nie do najedzenia. Oczywiscie powyższe dotyczy dzieci kp. Dzieci mm mogą zjadać całe słoiki już od 4 mca życia, a to dlatego, że KAZDE mm jest po prostu niedobre w smaku i dzieci wolą kaszki czy papki gdy tylko poznają ich smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, ja karmię piersią dziecko 8-miesięczne i na tym etapie nie karmię na żądanie. Córka ma normalny rozkład posiłków. Trzeba wychwycić moment, kiedy dziecko nie jest jeszcze wściekle głodne, bo wtedy rzeczywiście będzie domagać się piersi. Na początku rozszerzania diety dawałam posiłki uzupełniające okolo godziny po karmieniu. Z czasem udało się zastąpić poszczególne karmienia. Nie zawsze się udaje i kiedy jest gorszy dzień, wówczas karmię więcej, ale zasadniczo to góra dwa razy w ciągu dnia no i przed spaniem oraz w nocy tyle ile potrzeba. W ciągu dnia córa je śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. A pomiędzy pije mleko. Nie wyobrażam sobie karmić co godzinę do roku, bo będę wracać do pracy i co wtedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieto wyluzuj!! Dawaj normalnie posiłki w dzień, czyli na pewno obiad (gotowany przez Ciebie, kupny, albo mieszany), jakiś deser ( owoce, deserki owocowe, jogurt, jogurt z owocami, budyń, kisiel) oraz kolację (kaszka). Mleko daj 2 razy w ciągu dnia maksymalnie, np, rano na śniadanie i potem jakoś po południu, albo przed drzemką. Dziecko w tym wieku powinno jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×