Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gondolaczyspacerowka

DO KTÓREGO MIESIĄCA ŻYCIA DZIECKO JEZDZI W GONDOLI???

Polecane posty

Gość gondolaczyspacerowka

zastanawia mnie to , bo moja kolezanka ma syna który ma 9 miesiecy i jezdzi jeszcze w gondoli , chyba powinien juz dawno siedziec w spacerowce? natomiast moja bratowa nie kupowala wcale gondoli tylko od urodzenia małą woziła w spacerówwce , sama niedługo bede miala dziecko i juz sama nie wiem jak to jest mamuśki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wózek wózek
moj mały maił 5 i poł miesiąca jak go przesadzilam do spacerowki ale na półleżaco, a potem jak podnosił głowke w wózku to go posadziłam to miał ok. 6-7 miesięcy, ja polecam kupoić tani ale szeroki i głęboki wózek głęboki, a potem zainwestowac w dobra spcerowkę, bo ja miałam wielofunkcyjny i po 6 miesiącach kupiłam drugi już spacerówkę baby design walker bo w wielofunkcyjnym spacerówka to porażka :/ natomiast od pocżatku wozić w spacerówce to troche głupio bo jest za mało miejsca i nie jest tak bezpiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dziecku nie jest ciasno, nie denerwuje się, to można wozić tyle ile się chce. Przecież dziecko i tak często śpi na spacerze. W częsci gondolek można podnieść za plecami oparcie, tak że dziecko siedzi. Natomiast co do wożenia w spacerówce od urodzenia, to jakoś mnie to nie przekonuje. Nie jestem pewna, czy to zdrowe i wygodne dla dziecka. Ale jak kto woli. Nie ma określonego wieku, że w tym i w tym przesadzasz dziecko do spacerówki. Poza tym też nie opłaca się kupować drugiej gondoli gdy np. 4-5 miesięczne dziecko z niej wyrasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama spacerówka jak najbardziej ale raczej dla dzieci urodzonych wiosną, latem, bo zimą gondola chroni przed wiatrem np. Ja woziłam do 7 m-ca życia, głównie dlatego, że było zimno, a małej zdarzało się łapać infekcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super ze lepiej
mój synek w gondoli jeździł do 5 miesiąca, jak skończył 5 to zaczął mi siadać i wymusił przełożenie do spacerówki. moja córeczka jeżdziła w gondoli o wiele dłużej, mamy dużą gondolę, wygodna, obszerną, miała 7,5 miesiąca kiedy ją przelozyłam do spacerówki. duzo później zachciało jej się siadać niż braciszkowi :) gondolę uwielbiała, spała zawsze na boczku, miała dużo miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juik...
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maks miał chyba 4,5 mies kiedy znudziło mu się patrzenie w niebo i jeździł na półleżąco. Ortopeda nie widział żadnych przeszkód żeby młody tak spacerował. Znajoma woziła małą do 9 mies na leżąco, mała płakała i się wierciła no i w końcu matka dała sobie powiedzieć że czas na zmianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spacerówka od urodzenia
no to bez komentarza dla takiej głupoty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no kurrr nie mogę
szkoda, że od razu niemowlęcia nie wsadzicie na rowerek! :-O Spacerówka od urodzenia, ja pier...niczę! Naprawdę istnieją takie przygłupie matki?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje bliźniaczki ( Mirelka i Klementynka 3 miesiące) jak i starszy synek ( Jeremi 4 lata) jeździli w gondoli 1,5 miesiąca. Potem kładłam ich w fotelik przypięty do stelarza. Niedługo z dziewczynami idziemy do spacerówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Starszy syn na gondole reagował histerią. Po 3 m-cach zagościła u nas spacerowka(na leżąco lub pól) i bylo super-w końcu spacery to byla przyjemność nie walka z płaczem. Za to młodszy syn nawet w domu uwielbiał gondole ;) w dzień sen tylko w wózku baaa czasem w nocy jak dawal czadu spał w wózku :) gdy miał 8 m-cy i gondola byla z deczka maława stopniowo spacerówka została zaakceptowana ;) Mok zdaniem to zależy od dziecka. Ale jedno moge doradzić(zgadzam się z wyp wyżej) gondola tania a duza a lepiej zainwestować w spacerówkę-dłużej sie z niej korzysta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W naszej murze gondola jest dosc przestronna, wiec dlugo wozilismy w niej Stasia. Wszystko zalezy od tego jak rozwija sie dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka od 4 m-ca jezdzi w spacerówce bo w gondoli byl wielki krzyk bylo jej za cieplo bo akurat przypadlo na upaly a dwa juz miala troszke za malo miejsca. Sama musisz dojsc do tego kiedy czas na spacerowke kazde dziecko jest inne i ma swoje tempo u nas spacerowka rozlozona jest na pol siedzaco i jezdzimy tak narazie i jedt wzgledny spokoj inni mowia ze dopiero wtedy gdy dziecko samo oewnie bedzie siedzialo to juz jest bardzo indywidualna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez wlasnie sie zastanawiam do kiedy mam wozic dziecko w gondoli. Mam murę, gondola chyba jest taka dosc przestronna w porownaniu z innymi wozkami. Ktos ma mure i moze napisac do kiedy wozil w gondoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam mure i wozilam w gondoli do 5 miesiaca, potem juz nie chcial, wiec zaczelam korzystac ze spacerowki. lubie zwrotnosc tego wozka, ze strachem ogladam parasolki... brrrrr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko samo ci powie do którego miesiąca powie to swoim zachowaniem - zacznie się wiercić, denerwować, próbować się podnosić, chcieć oglądać świat z inne perspektywy, ogólnie protestować - właśnie wtedy będzie czas na spacerówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja woziłam do 9 mc a corka jest spora. Podnosiłam zagłówek zeby dziecko mogło sobie oglądać swiat a jak do spania to składałam i bezpiecznie woziłam. Mi odpowiadała gondola bo wszystkie mrozy i wichry woziłam w niej a kolezanki juz musiały do spacerówek przełożyć i wozić na płasko. Corka usiadła jak miała 8mc wiec moze gdyby wczesniej siedziała to bym musiała wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W swojej Murze wozilam jakoś do 6 miesiaca w gondolce, ona jest dosc spora w tym wózeczku. To trzeba tez wyczuc, nie kazde dziecko rosnie tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
woziłam syna do 5 mca, a później w rozkładanej na płasko spacerówce. Przenioslam bo strasznie się denerowowal, chciał widzieć swiat, podnosil się. zmiana pomogla i spacery znow były przyjemnoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 6 w gondoli, denerwowała się i o niebo lepiej w spacerówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co ja mam powiedzieć, mój synek jest duuuży, waży ponad 9kg, ma niecałe 4 m-ce, myślałam, że gondola będzie nam służyć do min.6 m-ca, a już ma tam miejsca na styk i niedługo potrzebna będzie spacerówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do szóstego miesiąca woziłam- miałam Murę z Maxi Cosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
woziłam do ukonczenia 8 miesiaca, i dalej bym woziła, tylko dziecko w kurteczce czuło sie juz niekomfortowo. Jeszcze nie siada i dlatego chciałam jak najpóżniej przełożyć na spacerówkę. Nie rozumiem mamusiek, ktore wożą dziecko w spacerówce od urodzenia, szczerze nigdy czegos takiego nie widziałam na żywo. Uważam, że mamusie na kafe proóbują "szokować" tylko wiem wiem czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twój synek nie jest duży, tylko upasiony!!! Jak 4 miesięczne niemowlę może ważyć 9 kg? Zwariowałaś? Jak Ty je karmisz??? wracając do tematu... pierwszy synek poszedł do spacerówki (oczywiście przodem do mnie) jakoś na trochę ponad tydzień przed ukończeniem 6 miesiąca.. były wtedy straszne upały, ja całe dnie spędzałam na działce koło domu, więc mały tam się bawił, spał itp.. poza tym zaczął siedzieć.. na początku spacerówka była tylko na działkę i spacery koło domu, jak jechałam gdzieś autobusem, to zakładałam na wózek gondolę.. po około 2 tygodniach już tylko spacerówkę używałąm.. Teraz młodszy synek ma 5 miesięcy i tydzień. Nie wiem, kiedy założę spacerówkę.. Mimo, że w domu nie lubi leżeć.. woli ... stać (siedzieć też srenio, od razu jak się złapie, to wstaje na nogi).. to w gondoli jakoś nie protestuje.. Myślę jednak ,że do końca listopada zmienię gondolę na spacerówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy każdy wozek ma inna gondole? I tym samym inny moment, w ktorym w gondoli wozic juz nie mozna? Ktoras z was napisala wyzej, ze w Murze wozila do 6. miesiaca wozila. Moja coreczka jezdzi tez Murą i ma 5. miesiecy- powinnam przestac wozic ją w gondolce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak można być tak ograniczonym i tak łatwo oceniać... karmię naturalnie, jestem wysoka, mąż jeszcze wyższy ma ponad 2 metry chudzinką nie jest, ale żaden z pediatrów nie stwierdził, że jest upasiony ( a nie ukrywam, że się konsultowałąm w kwestii jego wagi bo jest ponad normę)twierdzili, że cały czas mam karmić jak karmiłam, czyli na żądanie tak, te gondole się różnią, różne wózki mają róźne wielkości gondoli, są szersze, dłuższe, mniejśze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja wożę jeszcze w gondoli- 11 miesięcy ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6-7 miesięcy.moja mając 7 juz siedziała w spacerowce choć miałyśmy możliwość podnieść oparcie w gondoli ale bylo nie stabilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopóki się nie drze że chce widzieć otoczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×