Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Do mam dzieciaczków urodzonych w 2017 r

Polecane posty

Gość gość

Rodzice, którzy szczepili swoje dziciątka w tym roku nowymi obowiązkowymi szczepionkami, podzielcie się, proszę, swoimi spostrzerzeniami. Czy wszystko dobrze, czy nie było powikłań? Ja rodzę za 4 miesiące i bardzo się boję. Uważam, że tych szczepionek itak było dużo, a tu są dodane kolejne. Ponoć szczepionka na pneumokoki jakaś azjatycka i nie spełnia norm ue, na temat hpv też można znaleść dużo zlego. Chciałabym poznać opinie mam które już mają takie szczepienia za sobą. Może się trochę uspokoję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta na HPV to ciesz się że możesz za darmo z niej skorzystać . Ja właśnie umieram z tego powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko było szczepione w przychodni jako pierwsze, na obowiązkowe + pneumo, żadnych powikłań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pneumokokami bede szczepila platnymi mimo ze moglabym skorzystac z refundowanych, ale nie chce bo tostraszny syf ,polecam poczytac ile maja w sobie aluminium i innych cudownosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedzi. No właśnie słyszałam, że szczepionka na pneumokoki jest bardzo zanieczyszczona. Muszę się dowiedzieć więcej o tych płatnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamusie, piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja zastanawiam się czy można naprzykład zaszczepić tylko starymi szczepionkami, a na nowe się nie zgodzić. Mam 2 dzieci, które nie szczepiłam na pneumokoki i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak samo mam autorko . pełno obaw. Najlepiej nie chciałabym szczepic ale gdyby moja córka zachorowała nie darowalabym sobie ze jednak nie zaszczepilam. Wybrałam mniejsze zło = płatne szczepienia 6w1 plus rotawirusy i pneumokoki. Płacze razem z Mala na każdej szczepionce. Chwała Bogu żadnych powikłań. Oddałam ta sprawe Jezusowi. On chroni moją corcie. Możecie się śmiać ale wierzę w Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swoje starsze dzieci też szczepiłam płatnymi 5 w jednym. Ale boje się tych nowych, bo te darmowe ponoć są zanieczyszczone, a płatne drogie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie boicie się walić dziecku 5-6 patogenów naraz? Przecież to malutkie dziecko musi sobie z tym poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my jesteśmy po pierwszym szczepieniu -zintegrowanym a więc płatnym. Synek w trakcie bardzo płakał i cieszę się,że nie musiał być kłuty kilka razy. Nie miał żadnych powikłąń,gorączki itp. Tego dnia spał tylko więcej niż zwykle . Obawy oczywiście były bo są przecież różne opinie ale jeśli mam do wyboru szczepionki starego typu,bardziej zanieczyszczone a mniej bólu dla mojego dziecka wybieram to drugie. Jeśli nie byłaby to metoda bezpieczna to nikt by jej nie dopuścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli nie byłaby to metoda bezpieczna to nikt by jej nie dopuścił Xxx :D jasne,ktoś miałby zrezygnować ze sprzedaży wyprodukowanej szczepionki(w którą zainwestował pieniądze) ze względu na wystąpienie ewentualnych powikłań poszczepiennych u małych dzieci... Kobieto nikt dobrowolnie z kasy nie zrezygnuje.A ,że czasem są ofiary z ludzi...to w imię nauki! :) najwyżej poprawią skład jak będzie więcej zgłaszanych powikłań nawet dobry naukowiec się czasem myli.A nie będziemy wiedzieć czy szczepionka jest w ogóle skuteczna dopóki nie zrobią eksperymentu i jej nie przetestują na waszych dzieciach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś jeszcze szczepi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie daj Bóg gdyby dziecko zachorowalo a rodzice nie zaszczepia. Ja bym psychicznie nie wytrzymała. Drogie są szczepienia ale wolę z czegoś zrezygnować i zaszczepić. Aptekarka tłumaczyła mi ze tę płatne sa oczyszczane (cokolwiek to znaczy) i dziecko jest klote raz a nie 3 czy 6 razy. Boję się chol.rnie ale szczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie boicie się walić dziecku 5-6 patogenów naraz? Przecież to malutkie dziecko musi sobie z tym poradzić. Bardzo się boję, dlatego założyłam ten wątek. Chciąlabym poznać jak najwięcej rodziców, którzy mają szczepienia za sobą. Nieszczepić dziecko wogóle też się boję, bo nie mam aż tak dobrej wiedzy medycznej. Mam wrażenie że trwa jakaś wojna pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami szczepień. A normalny,przeciętny rodzic musi się w tym odnaleść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boję się szczepic 6w1 mala co zrobić? Nie szczepic i żyć w strachu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam z synem na bilansie i dowiedziałam się, że szczepionki na polio doustne zostały wycofane i już ich nie ma. A ile dzieci zostało zaszczepionych tymi szczepionkami przez ten okres próbny? Na szczęcie kiedy musiałam szczepić syna, to akurat doustnych zabrakło i został zaszczepiony domięśniowo.I tak mi przyszło do głowy, że podobnie może być z tą szczepionką na pneumokoki. Że z czasem ją zastąpią inną, bardziej oczyszczoną lub całkowicie wycofają. A ile się teraz nachapią, to ich, bo szczepienia są obowiązkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj dzięki ale uświadamianie zostaw komuś innemu,pani mundra. Ryzyko istnieje zawsze ale mądrzej jest zaszczepić niż nie robić tego wcale. Szczepienia starego typu są tak rewelacyjne jak plomby starego typu ;-) nikt ci szczepić nie karze i decyzje o tym zostaw sumieniom innych rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Orientuje się ktoś ile po nowym roku kosztują te zintegrowane szczepionki? Rozumiem, że skoro doszły dodatkowe, to pewnie zdrożały. Nie wiem skąd uzyskać taką informacje. Harmonogram szczepień znalazłam w internecie, ale nie ma tam cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś szczepił darmowymi szczepionkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponawiam pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze nie szczepiłam, ale rozmawiałam z pediatrą na temat szczepień na pneumokoki. Powiedziała, że to są te same szczepionki, które były do tej pory płatne i że to bzdura z tymi azjatyckimi. Ale i tak jestem sceptyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice dzieci urodzonych w tym roku, piszcie jak wasze dzieci zareagowały na nowe szczepionki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka odpukac narazie b.dobrze zniosla.Dwa razy byla bardziej senna i raz miala stan podgoraczkowy.6czerwa kolejna dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedź. Może ktoś jeszcze się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podbijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczepione, zero powikłań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×