Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość takie pytanie mam ...

Do mam przyjmujących FEMIBION Natal 2

Polecane posty

Gość takie pytanie mam ...

jak długo już bierzecie te witaminy i jak Wasze wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie duży spadek hemoglobiny nastąpił właśnie ostatnio (19 tydzień), bo jeszcze w 14 tygodniu mialam hemoglobinę 14.0, a czerwone ciałka 4.63, a przed ciążą jeszcz troszkę wyższe (ale podobne chyba 14.7 i 4.7 jak dobrze pamiętam, bo niestety sprzed ciązy nie mam pod ręką wyników). Wybrałam femibion własnie na podstawie tego, że dużo dobrego naczytałam się o feminatalu N, a femibion to podobno to samo, tylko nazwa zmieniona. Też od początku mnie dziwiło, zenie ma zelaza. Przed ciążą przyjmowałam vitaral i nawet tam chyba było żelazo jak dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmm....
biorę Femibion Natal 2 od 13 tc, a jestem w 35. Hemoglobina raz szła do góry, raz spadała, więc nie sądzę, by zależało to od tego leku. Od miesiąca biorę dodatkowo żelazo z kwasem foliowym. Ha, bo hemoglobina może spadać również przy niedoborach kwasu foliowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie też się nad tym zastanawiałam czy zmniejszenie o połowę dawki kwasu foliowego jest ok. A jakie żelazo bierzesz? Możesz podac nazwę? I czy razem występuje z kwasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie wiem z tą przyswajalnością, dlatego też zostałam przy femibionach. Ten f.vita ferr ma przyswajalną formę żelaza. Jest bez recepty, ale ginekolod powiedział, że to na razie wystarczy. A za 2-3 tygodnie znowu morfologia i jak się nie poprawi, a pogorszy - to dostanę żelazo na receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też biorę femibion natal 2 i jestem b.zadowolona. Przede wszytskim-zero zaparć (właśnie dlatego że ten preparat nie zawiera żelaza-a mój organizm jego nie potrzebuje). Zasada jest prosta-jeśli masz faktyczne niedobory mikro/makro elementów, a w szczególności żelaza, czy witaminy D to powinnaś przyjmować specjalny specyfik przeznaoczony właśnie na takie niedobory. Są też ciąże, w których wskaza jest jedynie zwykła suplementacja kwasem foliowym i niektórymi witaminami-i taki jest właśnie femibion. Jeśli masz złe wyniki to uważam że ten praparat nie jest dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 12tydz.
Hej dziewczyny. Ja mam takie pytanie. Jestem w 12 tygodniu i lekarka kazala mi kupic witaminy z jodem, poleciła femibion lecz nie podała konkretnie ktory. A w aptece dala mi femibion natal classic bo ma jod właśnie. I tu moje pytanie, czy mogę to spokojnie brac czy kupic natal 2? Wizyta dopiero za miesiac wiec pytam was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 12tydz
Dzieki Aniu za odp;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku 2 trymestru brałam Fembion2 ale potem przeszłam na classica bo jest sporo tańszy i mąż kiedyś pomylił się kupując i przy nim zostałam. A wyniki mam bardzo ok . Lekarz nie ma zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfghjkl;
ja również brałam w I trymestrze femibion 1, później II , ale w 18 tygodniu ciąży zmieniłam lekarza na innego, a ten zasugerował abym po skończeniu opakowania które miałam już kupione zmieniła Femibion na Matruelle... Dlaczego mi zmienił nie wnikam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to ja Ci powiem dlaczego
Twój lekarz polecił Ci zmianę na Matruelle - bo od tego producenta otrzyma wycieczkę do Afryki, żadna nowość;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 12tydz.
Z tego co piszecie to chyba nawet femibion natal classic jest lepszy by brać od 13 tygodnia bo ma żelazo i ten właśnie jod co brać muszę, a w natalu 2 go nie ma jak widzę z waszych wypowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa mama...
jestem w 7 tygodniu i mój gin kazał mi brać femibion natal 2 ale to od 13 tyg. pomylił się czy co? brałyście taki wcześniej bo cos sie troszkę boję????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Femibion Natal 2 bierze się
od 13 tc widocznie się przejęzyczył i chodziło mu o Femibion Natal 1, bo ten bierze się do końca 12 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CichaMycha
Encyklopedia : Femibion Natal Classic (Feminatal N) Skład 1 tabletka zawiera: Składniki w 1 tabletce % zalecanego dziennego spożycia kwas foliowy 800 g 400 witamina B1 1,5 mg 136 witamina B2 1,6 mg 114 witamina B6 2,2 mg 157 witamina B12 2,2 g 88 biotyna 100 g 200 niacyna 20 mg 125 kwas pantotenowy 10 mg 167 beta-karoten 3 mg 63 (wit. A) witamina C 180 mg 225 witamina D 10 g (400 j.m.) 200 witamina E (ekwiwalentu alfa-tokoferolu) 12 mg 100 magnez 70 mg 19 żelazo 28 mg 200 cynk 15 mg 150 jod 150 g 100 miedź 1 mg 100 Tutaj żelazo jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika93NiQe
Ja przyjmuję teraz FEMIBION 2 NATAL bo jestem już w połowie szóstego miesiąca. To świetne witaminy których nic mi nie zastąpi. Przed ciążą i do 13 tygodnia brałam Femibion 1 i jak narazie ani razu jeszcze nie zachorowałam nie przeziebiłam sie a wszystkie badania wychodza mi bardzo dobrze!! polecam naprawde mimo takiej ceny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy powinnam przyjmowac te leki za poleceniem lekarza czy mogę brac je sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed ciążą już przyjmowałam Femibion 1 potem przeszłam na femibion 2. Ja brałam go z polecenia lekarza, on sam mi zasugerował. Tłumaczył mi, że to jedyny taki suplement który zawiera w składzie matafolinę bo to dzięki niej przyswajalność folianów jest szybsza, skuteczniejsza, pewniejsza. U wielu kobiet występuje zaburzenie w przyswajaniu kwasu foliowego. Myślę że możesz brać Femibion 2 ale jak będziesz u lekarza warto mu o tym powiedzieć. Lekarz powinien o wszystkim wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu medycyna jest już tak rozwinięta, że łatwiej dostrzec nam niedobory mikroelementów w organiźmie kobiety w czasie ciąży stąd taki rozwój farmaceutyki w postaci tylu suplementów, jako, że produkty spożywcze często są niewystarczającym ich źródłem. Pierwszy najbardziej charakterystyczny dla ciąży kwas foliowy tak istotny dla zdrowego rozwoju układu nerwowego noworodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foliany są bardzo ważne dla zdrowia płodu. Warto uważać na to, żeby te kwasy były dobrze przyswajane bo zdarza się że jest z tym poważny problem. Mam wrażenie że femibion jest właśnie najbardziej popularnym suplementem witaminowym wśród kobiet w ciąży. Ciekawe dlaczego tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka7
wlasnie zajzalam na forum bo kupilam femibion 2 i tam w 2 jest mniejszy sklad niz w femibion 1? nie wiem czemu. dodatkowego nie bede brac nie chce brac chemi. no moja siostra tez brala na zmiane jeden dzien tabletka a drugi kapsulka ale na opakowaniu pisze zeby brac obie naraz przeciez w kapsulce jest olej rybi dha i wit E wiec nie wiem czemu tak glupio brala. tez slyszalam ze przez te witaminy dzieci rodza sie jakies duze........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka7
przepraszam nie dopisalam ... zmniejszony sklad kwasu foliowego*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anulka bo w 1 ttymestrze jest wieksze zapotrzebowanie na kwas niz potem, co do wielkosci to moj syn urodzony w 35tc ważył 2800 i mial 51 cm :) nie wiem czy to po tabletkach ale wagowo jest duzo wiekszy niz dzieci kolezanek jedna urodzila po terminie 2500 druga 36tc 2100 jakos nie wiem czy braly femibion ale chyba zaloze temat to moze sie dowiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berenika23
Nie wiązałabym ciężaru noworodków z witaminami w ciąży. Ja łykałam femibion i mała urodziła się 3700. Moja siostra nie łykała nic, a jej mała urodziła się 4250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn miał 3950, syn mojej siostry 3100, obie brałyśmy femibion, więc nie wiązałabym wagi dziecka z witaminami :)A co do pytania, to właśnie ze względu na kiepskie wyniki zaczęłam go brać, po miesiącu było już znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ciąży anemie się rozpoznaje gdy hemoglobina spada poniżej 10 a hematokryt poniżej 30 wiec nie panikujcie z każdym spadkiem o 0,2 ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam. Wyniki zawsze dobre, anemii nie miała, ale to też trzeba zdrowo jeść, same witaminy nie wystarczą, to tylko dodatek. A córka urodziła się mała 2800 i 52cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam. Wyniki zawsze dobre, anemii nie miała, ale to też trzeba zdrowo jeść, same witaminy nie wystarczą, to tylko dodatek. A córka urodziła się mała 2800 i 52cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amrita123
Dziewczyny jest różnica pomiędzy Femibion Natal 2 a Femibion Natal 2 Plus. Ten drugi ma rozszerzony skład między innymi o żelazo a różnica w cenie jest niewielka. Mi po pregnaplus spadły wyniki krwi. wracam do femibionu pomimo że jest droższy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olyona
femibion natal2 zawiera zelazo nowa formula zelazi i witamina d jest napisane na opakowaniu , ja bralam do 13tyg femibion 1 a od 13 femibion2 i czuje sie swietnie mam zamiaar brac do konca ciazy a nawet po gdy bede karmic piersia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×