Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nirvanka_ira

Dzienne drzemki niemowlaka

Polecane posty

Gość Nirvanka_ira

Witam, Mój synek (2 mies.) mało śpi w ciągu dnia. Nie wiem co robię źle. Proszę o radę. Wieczorem ok 22-23 godz. zasypia po karmieniu piersią w moim łóżku albo po kołysaniu na rękach odłożony do wózeczka. Budzi się ok 3-4 godz, je i dalej śpi. Potem budzi się ok 7 godz, je, ma zmienioną pieluszkę i niedługo po tym usypia po kołysaniu na rękach. Potem budzi się ok 9 godz, je, ma aktywność (leży w swoim lóżeczku, patrzy na zabawki, gadam do niego, włączam muzykę), zmieniam mu pieluszkę, odkładam do lóżeczka, on jeszcze jakiś czas leży. Widać, że robi się zmęczony, ziewa. Zaczyna płakać. Biorę na ręce, on jeszcze bardziej płacze, ale po długim kołysaniu (ok 30-40 min) usypia. Odkładam do wózka lub w łóżeczko. Ale on się budzi po 20-30 min na kolejne jedzenie. Więc znowu karmię, potem on się bawi, zmieniam mu pieluszkę itd w kółko. Czasem płacze bardzo intensywnie, to uspokajam dzwiękiem wody. Czasem nie mogę go uśpić, on płaczę, więc znowu karmię, potem on ma aktywność, zmieniam pieluchę itd. Po jednym z karmień wychodzimy na 2 godz. spacer, gdzie z reguły on śpi cały czas. Jak się budzi i płacze, to włączam mu dźwięk wody, żeby usnął. Do domu wnoszę go w gondoli, żeby nie budzić. Tak śpi jeszcze ok 1-2 godz. Potem karmienie itd. Więcej już nie śpi tak długo aż do 22-23. Kiedy i jak należy układać dziecko do dziennych drzemek bez noszenia na rękach? Już nie mam siły go drzwigać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn za dnia spal tylko na rękach bo odlozony zaraz sie budzil. Malo tego, jego najdluzsze drzemki mialy 40 minut. Malo kiedy zeby pospal dluzej niz godzine. Na spacerach spal jesli uspalam go na rekach , wlozylam do wozka i od razu pchalam. Oczywiscie tez nie spal wtedy dlugo,zazwyczaj w drodze powrotnej musialam go nieść bo we wozku lezec tez nie znosil. Jazda autem to byl koszmar, az zanosil sie od placzu. Zanim nie podrosl , prawie wszystko musialam robic z nim na rękach. U nas prawdopodobnie to wszystko wynikalo z zaburzen inegracji sensorycznej ale dzieci są rozne i czesto zlote rady innych rodzicow nie dzialaja. Trzeba samemu poznac swoje dziecko i wypracowac sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko śpi 2 godz. na spacerze plus 1-2 po, czyli 3-4 godz na raz i do tego drzemki 20-30 minut, z wypowiedzi wywnioskowałam, że co najmniej 2. Czyli uzbiera się z 5 godz snu w ciągu dnia, to sporo. Plus 10-11 godz w nocy. Twoje dziecko śpi normalnie jak na niemowlaka, to nie lalka, że między karmieniami odkładasz do spania. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nirvanka_ira
W nocy łącznie wychodzi łącznie ok 8h. Mam aplikację, w której rejestruję wszystko, to widzę, że średnia ilość snu za ostatni miesiąc to 12h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×