Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dziwne zachowanie niemowlaka

Polecane posty

Gość gość

Moze dziecko ktorejs z.Was mialo podobnie,bo ja nie mam juz pomuslu czemu corka.sie tak zachowuje. Otoz najczesciej dzieje sie tak podczas snu. Corka co chwila wierci sie jakby chciala sie przekrecic na brzuch i trze nosem o materac z calej sily.Za chwile wraca na plecy. I za chwile znowu. Wczoraj w nocy bylo jakies apogeum. Budzila sie co godzine,krecila,tarla nosem,przyciskala nos do materaca,plakala,denerwowala sie. Mamy nawilzacz,wiec to nie od suchego powietrza. Myslalam,ze szuka piersi,ale ze smokiem lub nawet czasem przy cycku tez tak robi (wtedy wciska twarz w piers i odrywa i tak w kolko). Pediatra powiedzial,ze moze to na tle alergicznym,ze swedzi ja nos. Zapisal Clemastinum,ale nie pomaga,a corka jest po nim tylko senna i marudzi. Czasem zachowuje sie tak tez na rekach,wtedy trze nosem o moje ramie i jakby smarka. Kataru nie ma. Niekiedy ma tylko suche "gile" w nosie. Wpuszczam jej sol i odciagam. Macie dowiadczenia z takim zachowaniem? Ja nie mam juz pomyslu,a cora bardzo sie meczy,zlosci,nie moze.spac,bo wierci sie cala noc..Czasem nie wierci sie wcale. A jak przekrecanie nie pomoze to wygina glowe do tylu i tak spi. Kiedys wtulala nos w ochraniacz w lozeczku i tak spala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ma zbyt wilgotno? A w bezpieczne waleczki probowalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbyt wilgotno raczej nie. Nawilzacz nie jest wlaczony caly czas. Nie stosowalam zadnych waleczkow,ale jesli one maja za zadanie zablokowac corke,zeby sie nie krecila to ja stosuje poduszke stabilizacyjna. Niestety nic to nie daje. Caly czas probuje sie turlac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zeby...refluks....alergia... a ile mala ma m-cy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje tak robiły jak im zęby szły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma ponad 3 miesiace,wiec zeby raczej nie. Chociaz piesci non stop.pakuje do buzi i sie slini,ale pediatra ogladal dziasla i nie sa spuchniete. Nie ulewa. Jak byla mlodsza ukewala dosc czesto. Teraz rzadko sie to zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miala robione badanie ogolnie kalu i posiew. Chyba robaki by wyszly w wynikach. Czy sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim dzieciom zeby wyszły w 4 miesiącu życia wiec moze cos tam sie u Twojej juz zaczyna tym bardziej ze mówisz ze sie slini i rączki do buzi laduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale refluks nie zaqwze objawia sie ulewaniem.Czasem kwasy podbijaja do gardla i wywoluja pieczenie.Dziexko jest wtedy bardzi niespojne i tez pxha raczki do buzi,tak jakby chcialo je do gardla wepchnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój też tarł no, ślinił się, ręcę w buzi, a 1 ząb w 10 miesiącu a najśmieszniejsze było jak pediatra zajrzała do buzi i stwierdziła, ze na pewno nie zęby, a za tydzień przebił się 1 ząb, też ślepa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Corka pcha raczki,ale nie tak gleboko. Ssie je , "gryzie"swoje palce,puszcza banki ze sliny,wszystko pakuje do buzi- przytulanki,szmatki,moje rece. Wiem,ze to moze byc objaw zabkowania,ale rownie dobrze po prostu taki etap rozwoju. Jak corka jest aktywna to zachowuje sie normalnie,a jak usypia czy spi to zaczyna sie turlanie,wiercenie,przekrecanie,tarcie nosem. Nasza pediatra owszem,jest stara i nie podejrzewam jej o jakies szczegolne kompetencje i sokoli wzrok,bo ledwo wstaje od biurka i nie jestem usatysfakcjonowana jej diagnozami (musimy i tak chodzic prywatnie). Zajrzala do buzi corce przy okazji szczepienia i powoedziala,ze "dziasla sa ladne" - cokolwiek to znaczy. Dopytalam o zeby to powiedziala,ze nic nie widac. Najbardziej pasowala mi alergia,ale nie moge corki ciagle faszerowac klemastyna. Podalam jej kilka razy i mam stosowac doraznie,ale musialabym jej dawac codziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak napisałam ja, mój tarł też nosem, i czasem teraz trze, dostaje zyrtec, a nie clemastin może to pomaga może nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama sobie soli do nosa nawal, to zobaczysz jak będziesz nim tarła! Wode morską kup a nie oszczędzasz na dziecku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam to samo, czy ktoś juz znalazł rozwiazanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko robi podobnie - wierci się i kręci glowka, trze noskiem o moje ramię... Lekarz stwierdził że może to być przyczyną refluksu. Dziecko się slini i pcha raczki so buzi nie tylko gdy idą żeby ale gdy mleko podchodzi do gardła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój maluszek ma dwa i pol miesiąca, pierwszy ząb wyszedł jak mial półtora miesiąca, trze strasznie oczy pcha rączkę do buzi cały czas się śliniąc przy tym a trze głową o mnie jak mam go na rękach ( nie wiem czy to ma coś wspólnego z ząbkowaniem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj dać Viburcol (lek naturalny i w 100% bezpieczny). Zobaczysz, że dziecko łagodnie się wyciszy i uspokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie się zachowuje, moja też tak miała, nos ją swędział, zwykle na następny dzień kichala, no i zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Refluks ukryty. Mój mały trze twarz nie tylko przez sen ale też podczas jedzenia, do tego podejrzenie zespołu Sandifera i to wszystko przez ten wredny refluks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jusyy
Witam, czy te zachowania waszych maluszków wyjaśniły się? Kiedy przestały to robić? Moja córcia 5 miesięczna tez od jakiegoś 7 tyg zycia tak trze i zastanawiam się o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podbijam mój mały trze tak głową i przekręca się nerwowo głowa do poduszki od 2 mca. I podczas karmienia tak samo się rzuca w pierś gwaltownie i odrywa. Teraz ma 4,5. pH metrów wyszła prawidłowa. Czy to minie? Help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowa

Moj syn zaczal sobie bardzo trzec buzie cala, piastkami. Ciagle lize sobie piastki i slini sie, puszcza babelki, a kiedy nosze go na rekach wtapia twarz w mija koszulke i pociera i tak non stop. Jest bardzo rozdrazniony i placzliwy. Sprawdzalam mu dziasla, ale watpie ze to zeby. Czy ktos doszedl do tego co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Moj synek tak robi. Ma 8 miesiecy i zaczynaja mu wychodzic gorne jedynki.  Jeszcze zanim zaczną puchnac dziasla, to zabki daja sie we znaki, wiec stawiam na zabkowanie. Buzia boli, swedzi, przeszkadza, wszystko naraz 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×