Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdesperowana matka

'gówniany' problem

Polecane posty

Gość zdesperowana matka

Witam. Mam problem z moim 4letnim synem. Pampersy już są za małe, ale nie ma zmiłuj. Młody panicznie boi się zrobić 'potrzebę' do toalety, czy nocnika. Mieliśmy już raz zatrucie organizmu, młody bez problemu potrafi zatrzymać 'towar' nawet na tydzień! Po 4-5 dniach już z bezsilności nakładam mu tego pampera. Lekarz ciągle mówi 'wyrośnie', zmienić dietę. TO NIC NIE DAJE! Był moment, że młody może z 2 razy zawołał na wc, był prezent, owacje i brawa wszystkich zgromadzonych przy takim wydarzeniu i co? I nic. 3 raz młody drze się, że nie pójdzie do toalety, że chce pampersa - zaraz odechciewa mu się nagle. Rozkładam ręce, prośba, groźba, krzyk nic nie daje. Nie wiem już co mam robić.. Może ktoś też miał taki problem / słyszał może, że sąsiadka ze swoim pierworodnym walczyła 'o kupę'? Nie mam już pomysłu jak go namówić, aa już bez przesady 4latkowi pieluchy zakładać ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam taki problem z córką 3.5roku . Na co dzień bez pieluchy ,w nocy zero wpadek ,siku do kibelka a kupę trzymała dopoki jej nie założyłam pamprsa, walila w pieluche i koniec. Nie pomagały prośby,groźby,przekupstwa . Pomogło nam to że jechaliśmy na wakacje i oznajmjlismy już wcześniej ze na wakacje nie bierzemy pieluch i już. Po ok3 dniach się złamała i zrobiła kupę do nocnika ( były z tym cyrki). Potem już poszło . Jestem pewna ze gdyby nie wyjazd to być może robiłaby kupę do pieluchy do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak prosba, tlumaczeniem, lagodnie po dobroci nie idzie dottrzec to ostatecznie trzeba po niedobroci i zasiegnac bardziej radykalnych sposobow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest takie proste bo takie dzieci przetrzymuja kupe do upadłego. Znam osobiście uwaga: 6 latka który załatwia się tylko do pieluchy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakieś upośledzone chyba, sześciolatek z pieluchą ? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki pomysł mi przyszedł,że dziecko może się strasznie brzydzi tej kupy,patrzeć na nią,wąchać?I wstydzi sie zrobić kupy którą ktoś zobaczy? No więc jest super sposób: Gdy dziecko już zrobi kupę w pieluchę,każ mu zdjąć pieluchę a potem na oczach dziecka weź do ręki,pokaż jaka śliczna kupa,niech dotknie(tylko nie do buzi,potem umyje ręce) ,włóż tę kupę do nocnika i że tam ma się znaleźć. Jak już się dziecko oswoi z tematem i że kupa nie gryzie ,to się przełamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariankazxx
Ja mam to samo z trzylatka. Koszmar. Zakladamy pieluche tylko na kupe. Jak nie to zaparcia. Ciekawa jestem jak rozwiazesz ten problem. U nas strach przed nocnikiem i toaleta jest okropny. Z sikamiem juz nam prawie sie udalo ale z kupa juz nie mamy pomyslu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mój 4 latek do kupy ZAWSZE rozbiera się do naga :D, inaczej nie zrobi, "bo się pobrudzi", nie wiem o co chodzi, bo nie ganię go za pobrudzone ciuchy, przebiera się kilka razy dziennie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdesperowana matka
Krzyk już był, na siłę sadzanie, gdy gówniak powiedział, że chce kupę. Z wakacjami fajny pomysł, tylko u nas nie przejdzie.. mały zatrzyma klocka na tydzień i znowu wylądujemy w szpitalu z zatruciem organizmu i tyle będzie z wakacji. Rozkładam ręce, nie wiem już co mam robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A daj mu spokój niech robić w pielucha, nie wierzę że nie ma rozmiaru, zresztą jak zakładasz mu na chwilę niech i będzie trochę przyciasna. Naprawde taki to problem na te chwile mu pieluche zalozyc? Nie stresuj jego i siebie. Na maturę pójdzie bez Mona kuzynka też tak walczyła z córką, mloda mkala prawie 6 lat sama sobie pampersa zakladala jak jej nie pozwalali :D przestała z dnia na dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podawać dicoeg junior do picia i noe a siły by wstrzymal .Niech robi w majtki,po czasie przejdzie i w końcu być może i po roku w końcu zacznie załatwiać się tam gdzie trzeba. Możesz iść tez do psychologa,lekarz tu nic nie pomoze to zdrowe dziecko. Nawet zaparć nawykowych nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@gość wczoraj sposób powinien działać,prosty,no ale co jeśli matka na oczach dziecka będzie sie brzydzić kupy?To nic z tego. A swoją drogą winni sami rodzice,bo panuje ogólna psychoza na punkcie czystości toalet ,świezości(ogłupiające reklamy ) dzieci to widzą i potem są takie cyrki. Siusiu to już w ogóle jak można się brzydzić,bo tam nie ma ani bakterii ani niczego trującego nawet dla dziecka. Kupa wiadomo,nie w ubranie i ręce umyć,ale obrzydzenie,strach ,lęk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×