Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dobraciociadobrarada

Ile śpią w dzień wasze 8-9 miesięczne dzieci?

Polecane posty

Gość dobraciociadobrarada

Drogie mamy, jak to jest u was ze spaniem w dzień? Moja córcia ma prawie 9 mies., śpi w dzień 2 razy, raz przed obiadem od 11 do 13, później około 15-16. Ta druga drzemka jest już krótsza, czasem tylko pół godzinki i nie wiem, czy nie powinniśmy z niej zrezygnować? Córcia wstaje ok. 7.30-8.00, zasypia na noc około 21, czasem 21.30. Czy jedna drzemka w dzień dla dzieciaczka w tym wieku byłaby ok? Jak to jest lub było u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasyka na topie
A dlaczego chcesz wyeliminować tą drugą drzemkę? Jakbyś Ty chciałam sobie zrobić drzemkę w ciągu dnia, a mąż by Ci nie pozwolił, NIE BO NIE, to fajnie by Ci było? Chce dziecko niech śpi. Przecież 8-9 miesięcy to jeszcze maluszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem ja
moja córcia ma 9 mies. wstaje około 7.30 - 8 i spi tylko raz dziennie od 12 do 14, czasmi troche dłużej, niekiedy krócej. Spać chodzi około 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja zaczela 8 miesiac, wstaje o 8ej i śpi 2 razy, kolo 11ej pierwsza drzemka krótsza, okoo 1 godziny a druga po obiadku około 14-15 i trwa 2 godzinki, kladzie sie kolo 21ej. To dobrze , że dzieci śpią, bo gdy śpią to rosną, takze drzemka zalecana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj tez ma 9 miesiecy i jakos ponad miesiac temu wyeliminowal sobie ta druga drzemke. Wstaje 7-8 i zasypia po 12 i spi z 1,5-2 h a potem idzie spac kolo 19 do rana. Jak mu sie dzien zmodyfikuje i np.gdzies jedziemy i zasnie w samochodzie ok.10 nawet na kilkanascie minut to potem pada dopiero kolo15 i potem nie jest w stanie zasnac nawet czasami do 23. Nawet jak jest bardzo zmeczony to cos mu przeszkadza,nie moze jakos zasnac i wszyscy sie mecza. A wczesniej nie jest sie go w stanie nawet uspac na sile,pada dopiero w poludnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" gość Moj 9 miesieczny synek w dzien nie spi tylko jakies 3 4 godziny , reszta to spanie" W tym wieku to nie jest normalne. Moze ma anemie? Dziecko 9mesieczne uczy sie wielu nowych rzeczy,poznaje swiat a nie spi. Moze sie trafic gorszy,senny dzien,dziecko chce odespac zle samopoczucie,zmeczenie z poprzedniego dnia,niepasuje mu pogoda,ale nie codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka w wieku 9mcy spała dwa razy po 45 minut. Ok. roku przeszła na jedną drzemkę 2-3 godziny. Potem było coraz krócej i w trochę przed drugimi urodzinami przestała spać w dzień w ogóle. Od narodzin była przeciwko spaniu, ale zawsze pełna energii. Teraz ma 3 latka i śpi na dobę ok 8godzin. Są różni ludzie i różne temperamenty :) Sama będziesz wiedziała co robić i wcale nie sugeruj się opinią innych. Mi też dziecka żałowano- że mało śpi.. a ono akurat tyle potrzebowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj synek ma 8 i pol miesiąca i spi roznie. Zazwyszaj 3 drzemki w ciagu dnia po godzince. Ale ostatnio przestawia sie na dwie drzemki. Wstaje okolo 7.00 o 9.30 pierwsza godzinna drzemka i okolo 14.00 połtorej godziny. Chodzi spać od 19.00 i spi do rana. Oczywiscie czasami budzi sie na smoczka i spi dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ( prawie 9 miesięcy) śpi około 3 godzin. Czasami w 3 drzemkach po godzince. okolo 8.00, 11.00 i 15.00 Albo wersja druga dwie drzemki po około 1,5 godziny. o 8.30-10.00 i 13.30-15.00 Chodzi spać o 19.00 a wstaje okolo 6.00. Zdarzaja sie drzemki 40 minutowe jak i 2 godzinne ale w sumie w ciągu dnia drzemie minimum 3 godziny do 4 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katnaw
Czytam I az zazdroszcze coponiektorym mamusiom...moja mala ma 8.5 msca I od 2-3 mscy spi dwa razy dziennie max po pol godzinki..ok 10 I ok 14, 15...nigdy nie spi dluzej niz 30 min..idzie spac ok 19..jest totalnym przeciwienstwem brata ktory sypial w tym wieku po 2 godz w 2 drzemkach...ahhh ona jest poprostu inna...pozdrawiamy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcioochaa
Ja nie wiem czy to ja zle cos robie czy to dziecko tak po prostu ma ale moje malenstwo (9 miesiecy ) wstaje jakos mniej wiecej ok. 6.30 , potem zasypia mi chwile po 8 czasem o 9 i spi tak z godzine , potem znowu miedzy 11 a 12 zasypia, tez jakos z godz ,góra poltorej , potem przed 16 już sie wscieka do spania ... , a zasypia już na noc ok. 18 :/ w caly swiat , nie wiem jak mam jej wyregulowac te drzemki i o ktorej powinnam ją na noc usypiac , czesto sie w nocy budzi.. juz nie mam sił:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marcioochaa- ja bym coś pokombinowała z trzecią drzemką koło 16, ja bym połozyła na godzinkę, półtorej i do spania spróbowała położyć dopiero koło 19-20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcioochaa
Staralam sie jakos eliminowac jedną drzemke, wszyscy mi gadają ze 3 drzemki w tkim wieku to duzo , chcialam wyeliminowac jedną i przez jakis czas nauczyla sie zasypiac ok.9.30 i spala do 2 godz, potem zasypiala ok. 15 tez tak ok. 1,5 godz a potem 18-19 do spania . A teraz jej sie samo przestawilo , tuli sie do mnie , widac ze chce spac , placze, denerwuje sie , musze nosic , spiewac ummorduje sie czasem godzine zanim mi zasnie. Poddalam sie troche i klade ją wtedy kiedy widze , że jej sie chce spac. I nie wiem czy dobrze robie... czy powinnam moze na sile ją przetrzymywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic na siłę, musisz się w takm razie dostosować:) poprostu ma taki rytm, za parę tyg pewnie jej się zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcioochaa
dzieki za pomoc , bo juz mialam wyrzuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas to samo 2drzemki po ok 1.5 h Pierwsza ok 9-9.30 do 11ej i potem ok 13-30 h14 druga i pada o 19ej Budzi sie w nocy na smoczek a czasem nawet karmienie raz i potem pobudka ok 6-6:30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka 10 miesięcy, na noc zasypia o 20 i śpi do 5 rano 1 drzemka od 8:30 do 10 2 drzemka od 14 do 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggss
Mój maluch kończy 8 miesięcy i ma 3 drzemki.. Nie wiem czy to dobrze czy źle bo to pierwsze dziecko. Ogólnie bardzo mało śpi.. drzemki ma po 1h lub troszkę więcej, ale potrafi obudzic sie po pol godziny i wtedy musze go 'dosypiac'... Karmię go piersią a butelki już nie potrafi pić ani smoczka, na dodatek w nocy budzi sie co dwie godziny a nawet czesciej.. Pomozcie i poradzcie co mam robic.. dodam że wprowadzam jedzenie juz przed 6 miesiacem zycia a maly dalej nic prawie nie chce.. kaszek nie je, deserki czasem pol sloiczka czasem dwie lyzeczki .. zupki domowe tez nie zawsze chce.. Pomocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
problem z budzeniem się może być spowodowany trzecią drzemką- u mnie tak było. wstajemy rano koło 7, czasem o 8. daję mu jeść (kaszkę manną), sama zjadam śniadanie i idziemy się bawić na podłodze- właśnie uczy się raczkować oraz siadać :). ma 7 miesięcy. zabawa trwa ok pół godziny, po tym czasie robi się marudny, więc zabieram go na spacer po domu lub sadzam w bujaczku i daję chrupka. potem przewijam i przebieram, bo zwykle resztki chrupka przyklejają się, gdzie tylko mogą. ok 10 drzemka nr1. 11.30- 12 budzi się, dostaje mleko, bawimy się lub idziemy na spacer- przed kolejną drzemką staram się dać mu obiad, który zjada niechętnie (owoce też niechętnie, niestety...:(). koło 2 śpi, czasem godzinę, czasem dwie, różnie bywa. potem znów mleko i zabawa. do niedawna domagał się kolejnej drzemki, ale teraz już wytrzymuje i o siódmej idziemy się kąpać i usypia przy butli. choć nie przesypia nocy, to nie budzi się tak często i często gęsto ląduje u nas w łóżku (np. butli, której się domaga o różnych porach nocy) i śpimy razem. do kluczem do sukcesu wydaje mi się zrozumienie i dostosowanie się do potrzeb dziecka- trzeba obserwować, kiedy następuje apogeum aktywności, po której forma spada, ja wtedy uspokajam go smoczkiem, przytulaniem, wierszykami, śpiewaniem, ulubioną zabawką (gumowa żabka w moim przypadku). te wieczorne zabawy nie mogą być zbyt intensywne, żeby dziecko sie nie przemęczyło za bardzo, można pokazywać mu różne rzeczy, zaciekawić np. butelką wody, kluczami, lusterkiem, widokiem z okna. no i nie złościć się, jak marudzi ;). wciskam mu owoce, ale nie przejawia zainteresowania, hehe... powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wybaczcie, że trochę nieskładnie, ale już jestem przemęczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moj Fabian od kilku dni przestal spac w dzien.Ok.12ej przy mleczku zasypia mi na rekach a jak chce wstac i zaniesc go do lozeczka to sie budzi i juz nie moze zasnac.Wieczorem zasypia 19.30-20.30.W ciagu dnia ziewa i potrafi byc marudny,wyglada jakby byl spiacy.ma 7 i pol miesiaca.Nie wiem czy to dobrze,ze tak male dziecko nie spi w dzien???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"A moj Fabian od kilku dni przestal spac w dzien.Ok.12ej przy mleczku zasypia mi na rekach a jak chce wstac i zaniesc go do lozeczka to sie budzi i juz nie moze zasnac.Wieczorem zasypia 19.30-20.30.W ciagu dnia ziewa i potrafi byc marudny,wyglada jakby byl spiacy.ma 7 i pol miesiaca.Nie wiem czy to dobrze,ze tak male dziecko nie spi w dzien???" U nas tak było kiedy szły ząbki lub byl y upalne dni, Małą nie chciała spać w dzień chociaż widać było że była zmęczona. Starała się wtedy ją zwyciężyć, poprzytulac i ukolysac na rękach żeby chociaż trochę się przespała i pomagało. Po kilku dniach pojawiały się białe rogi zębów i wszystko wracało do normy czyli spala w dzień normalnie. Całą rodzina powtarzała żebym nie usypiala na rękach bujajac bo tak się przyzwyczai a nic takiego nie było. Gdy mijały źle dni zasypiają normalnie sama bez niczyjej pomocy. Obecnie śpi od około 19/20 do 7/8 rano. Z karmieniem koło godziny 5. Potem 1 drzemka koło 10:30/11 taką na godzinę czasem dwie, a drugą drzemka koło 16 na 45minut/godzinę lub dłużej jeżeli pierwszą drzemka była krótką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Marta
Moja Córka od narodzin spała bardzo mało. Po 15 minut kilka razy dziennie co stanowczo wydawało się za mało. Z czasem wydłużyla drzemki do 30 min ale dwa razy dziennie. Teraz mając 8 miesięcy śpi raz dziennie. Raz 30 min a raz nawet 2.5h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj maly od noworodka mial ogromne problemy ze spaniem - inne dzieci spaly a on nie. Budzil sie co 30,40 min i w dxien caly czas plaksl. Odkad jest na butli niewiele sie zmieniło, cykl jego snu dalej trwa 30,40min ale drzemki sa bardziej unormowane. I roznie to wyglada ale wyrozniaja sie dwa schematy. Wstaje ok 6:30 potem drzemka ok 8:30 lub 10:00do max 1,5 h i druga ok 14:00. Chodzi spac ok 19 ale jest juz bardzo zmeczony i potem mamy jazde z wybudzaniem sie co 40 min. Dodam ze te 1,5 h drzemki zawsse sa spowodowane przebudzeniem po 40 min i czssem widze ze chce spac dalej (z reguly placze) i czasem uda mi sie go znowu ululać. Lepiej jest jak zrobi sobie trzecia drzemke tak ok. 16,17 i wtedy idzie spac kolo 20:30, 21 i od razu lepiej spi co w jego przypadku oznacza ze budzi sie co 2 h a nie czesciej. Wtedy tez spi dłużej rano bo do ok 7:30. Mimo tych częstych pobudek i tak jest progres bo jako maleństwo a właściwie prawie do 5 miesiąca usypianie to byl istny koszmar, godziny noszenia na rekach. Teraz nie idzie go ululać podczas niszenia bo sie rozgląda i chce sobie isc wiec usypiam go w lozeczku metoda Tracy Hogg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
C.d. dodam ze niestety dalej je w nocy bo przy tak częstych pobudkach nie zawsze idzie go ulozyc do snu smoczkiem. I ze za chiny ta wieczorna drzemka nie moze odbyc sie w lozeczku, zasnie tylko w samochodzie lub wozku, ewentualnie z tatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 8,5 i w ogóle nie śpi w dzień, albo od wielkiego dzwonu 20 min. Woli się drzeć jak jest zmęczona, trzeć oczy, ale spać nie pójdzie. U nas to genetyczne, ja też taka byłam. Dodam, że od urodzenia nie spała w dzień, jak coś to zdrzemnęła się parę minut ssąc cyca. Sumarycznie uskładałoby się tych kilkuminutowych drzemek może ze 2 godz., bo wisiała na cycu non stop, zresztą do tej pory wymusza non stop. Ja mam już pełnoobjawową depresję przez moje dziecko. Wybitnie mi się nie udało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annn1
Mój syn też ma 8,5 miesiąca i niestety ze spaniem w dzień bywa różnie. Zazwyczaj są to 3 krótkie drzemki, które według mnie mu nie wystarczają. Wybudza się po 30 minutach jakby miał zegar wbudowany, a później jest marudzenie a właściwie darcie, prężenie się, tarcie noska i oczek. Od urodzenia tak się wybudzał i myślałam że jak się skończą kolki itp. będzie lepiej, a tu niestety żadnej poprawy. Wysiadam fizycznie i psychicznie i też dorobiłam się depresji, z którą walczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma conajmniej 2 drzemki tzn. o 10:00 i śpi od 30 minut do 2h (na ogół godzinka), potem koło 16 i tutaj taka sama długość drzemki i czasem koło 13 na spacerze jest ta trzecia drzemka. Chodzi spać koło 20:30 i śpi do 7-8, czasem 9, z jedną krótką przerwą w nocy i czasem jeszcze budzi się nad ranem na 30 minut. Nie mogę narzekać :-) Codziennie właściwie od 19:00 zaczyna się marudznie o spanie, a często po kąpieli już mocno płacze ze zmęczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córeczka ma 8 miesięcy i ma dwie drzemki w ciągu dnia ok. 10, drugą ok 14 i obie trwaj a 30 min jeśli śpi dłużej to już jakiś cud. wstaje ok 8 a na noc zasypia ok 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Corka 8 miesięcy , spi 21-8 , wstaje na parę godzin , drzemka ok 12 tak 30-50 minut , później spi ok 15 ale to już dluzej 1-2 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×