Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Imię a zmarłe dziecko w rodzinie

Polecane posty

Gość gość

Czesc dziewczyny. Jestem w 6 mcu ciazy, mamy wybrane juz imie dla naszej ksiezniczki. Gdy bylismy oststnio u na rodzinnym spotkaniu z bratem meza i jego zoną Asią, okazło sie ze tak miała na imie siotra Asi. Nie miliesmy o tym pojecia, bo stało sie to gdy one były dziecmi. Gdy usłyszała jakie imie chcemy dac az jej sie oczy zaszkliły i całe spotkanie była smutna. I teraz sie zastanawiam czy nie wybrac innego imienia. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imię to tylko imię. Ja nie zmieniałabym tylko z tego względu że ktoś zmarły w rodzinie to imię nosił. Wspomnienia wracają,owszem ale zastanów się ile kobiet nosi to imię. Przecież równie dobrze może mieć tak na imię jej sąsiadka,znajoma z pracy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko to takie mało popularne imię, wiec ciezko było na nie trafic. Ona wyglądała naprawde smutno. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanów się nad tym czy warto rezygnować z imienia dla dziecka tylko z tego powodu. To jest Twoja decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdybym była na imię zdecydowana to bym nie zrezygnowała z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli imię ma się kojarzyć z cierpieniem, z kimś zmarłym to po co dać je dziecku? A teraz już tak będzie i to obiektywny fakt, bez względu na to czy się tak podoba czy nie. Moja mama nie zdecydowała się na bardzo ładne imię dla dziecka właśnie dlatego że jego zmarły wujek tak miał na imię. To rozsądne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym imie zmienila Jest duzo imion do wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym dała małej na imię tak jak planowaliście. I tak już o tym poinformowaliscie rodzine. Wiec po co cokolwiek zmieniać, potem a nóż widelec z kolei poczują się urażeni...wątpię aby byli smutni z tego powodu że mała ma tak na imię. Po prostu sądze, że przypomniało się Asi o siostrze...dlatego była smutna. Nie dlatego że chcecie tak dać na imie swojemu dziecku. No ona musi to zaakceptować... tym bardziej, ze to stało sie przed wielu wielu laty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja zmarła siostra w 3 miesiącu życia miała a imię Agnieszka nie znałam jej bo urodziła się przed mną ale nie dała bym w związku z Tym tak na imię swojej córce.n ie chciała bym też robić przykrości swojej mamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Twoim miejscu porozmawiałabym z nią. powiedziałabym, że widziałam łzy w jej oczach i zastanawiam się, czy przypadkiem nie sprawiłam jej przykrości. Może się okazać, że będzie jej miło, mając w rodzinie malą "Tereskę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie jw , porozmawiaj z ta dziewczyna i zapytaj, czy to będzie dla niej problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w rodzinie zmarło dziecko i mój brat z bratowa dali tak samo na imie swojemu synowi,imie ktore od zawsze podobalo sie mojej bratowej,rodzice zmarłego dziecka byli dumni ze w rodzinie jest dziecko o imieniu ich zmarłego synka. U mojej kolezanki tez zmarla dziewczynka i siostra zmarłego dziecka dala tak samo na imie swojej córce. Mysle ze nie powinnas zmieniac decyzji z imieniem dla swojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odpuść, jak chcesz żyć w zgodzie z rodziną. Może to i tylko imię, ale po co komuś sprawiąć przykrość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×