Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 4t545t45

jak zapisac dziecko do przedszkola.

Polecane posty

Gość 4t545t45

powiedczie mi jak zapisac dziecko do przedszkola??No niewiem,no.... kiedys szlo sie, skladalo podania i wsio, a teraz bylam sie dowiadywac, a babka mi powiedziala ze przez neta zeby wejsc na stro edukacji i tam wszystko jest napisane co gzdie kiedy. Weszlam, a tam tylko co trzeba spelniac, jakie wymagania, kiedy rekrutacja, opis danego przedszkoa...od czego zaczac, jakie dokumenty zlozyc, podpowiedzcie mi bo ja chyba glupia jestem... :/ nie smiejcie sie, ale naprawde niewiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staracz91
prowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja po prostu poszłam do
przedszkola w czasie kiedy był nabór, czyli okolice marca i po prostu ją zapisali a potem była wywieszona na przedszkolu lista kto został przyjęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ih 33
W moim mieście wchodzi się na stronę miejską, wchodzisz na dział edukacja- nabór do przedszkola -i tam już jest potrzebny formularz. Nie wiem czy to nie za wcześnie u nas jeszcze nie ma zapisów. Najlepiej podejdź do przedszkola do którego chcesz posłać dziecko tam ci wszystko powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez bylabym ciekawa
jak sie to robi, tez wiem ze na jakiejs stronie www trzeba sie zapisac, ale nei wiem na jakiej, pani kierowik przedszkola wyjasniala mi ze wybiera sie 5 przedszkoli i 1 wiodace, dziecko jest przyjmowane wg punktow a nie kolejnosci zgloszenia i jesli nie dostanie sie do wiodacego to moze byc przyjete do ktoregos z 4 pozostalych, ale to chyba zalezy od miasta regionu itd.. bo sa tez przedszkola gdzies na wisokach co po prostu sie idzie i zapisuje na liste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja właśnie zapisywałam
dziecko w przedszkolu na liście a w wiosce nie mieszkam tylko w średniej wielkości mieście. Chyba nigdzie nie ma tak że kolejność zgłoszeń się liczy tylko każde dziecko rozpatrywane jest indywidualnie wg punktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4t545t45
no wlasnie weszlam dzis na ta strone i juz jest inna niz kilka dni temu...wtedy wszytko uogulnili, a teraz jest napisane ze wszystkie informacje o rekrutacji beda dostepne w pierwszej polowie marca..czyli ze wszystko niedlugo sie wyjasni. Wiec ok... a czy to prawda jest ze wieksze zsanse maja dzieci ktorego oboje rodzicow pracuje???I jesli tak czy umowa zlecenie tez sie liczy w tej sytuacjii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez bylabym ciekawa
umnie w miescie dzieci rodzicow gdzie jedno nie pracuje wcale nie bierze sie pod uwage chyba ze zostana wolne meijsca ale o tym trabia wszyscy ze musi byc zasw z pracy, nie wiem jak jest z umowa zlecenia ale wiem ze duzo osob zalatwia sobie lewe zasw na okolicznosc zapisania dziecka, podobno sa wyrywkowo sprawdzane wiec jest szansa na lekkie oszustwo, ja jak raz pracuje i maz tez wiec spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4t545t45
no a jesli maz ma umowe o prace na caly etat a ja tylko dorabiam na umowe zlecenie ( co prawdopodobnie sie zmieni na umowe o prace ale od wrzesnia kiedy dziewcko juz by poszlo do przedszkola) ale teraz puki co mam zlecenie to jak na to patrza???Wie ktos z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie jest tak że
zapisy są od 1 marca. Trzeba iść do przedszkola i wziąć papiery do wypełnienia. Dane osobowe plus tzw tabela rekrutacyjna czyli pytania pt czy dziecko jest niepełnosprawne, czy jest z domu dziecka, czy jestem samotną matka, czy ma rodzeństwo w przedszkolu, czy obydwoje rodzice pracują. Do każdego pytania jeśli odpowiem tak muszę mieć odpowiednie zaświadczenie potwierdzające moją odpowiedź. Następnie zanoszę zaświadczenia i papiery wypełnione do przedszkola, oni podliczają punkty które moje dziecko dostanie w rekrutacji i umieszczają je albo na liście przyjętych albo na liście rezerwowej. Tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i to jet właśnie takie masło maślane. Bo skoro nie mam pracy, to nie przyjmą mi dziecka do przedszkola, a skoro dziecko nie pójdzie do przedszkola, to nikt mnie nie zatrudni, bo co zrobię z dzieckiem? Po to daję dziecko do przedszkola, by pójść do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie jest tak że
I powiem szczerze, ze liczę na to, ze dziecko mi się bez problemu dostanie bo obydwoje z mężem pracujemy, to pierwsze przedszkole tzn najbliżej miejsca zamieszkania, wcześniej dziecko chodziło do żłobka i dziecko ma starsze rodzeństwo w tym przedszkolu, więc po cichu liczę, ze te zapisy u nas to formalność. Jak wyjdzie to zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4t545t45
falea ja wiem doskonale o tym, to jest jakas masakra. Poto sie daje dziecko do przedszkola zeby pojsc do pracy, logiczne to. A nie kazdy ma babcie do pomocy...a wiadomo ze jak sie nie pracuje to sie siedzi z dzieckiem w domu i nie oddaje do przedszkola tylko po to zeby dalej siedziec w domu... No wlasnie tak bylo kiedys, pare lat temu ale jak poszlam do przedszkola sie dowiadywac co i jak to babka powiedziala mi ze teraz wszystko przez internet sie zalatwia i zeby wejsc na strone edukacji i tam wszystko bedzie. No i puki co jest tam napisane ze od marca beda wszystkie informacje co i jak. No a jak to jest z ta umowa zlecenie, orientuje sie ktoras z was????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4t545t45
no ja tez po cichu licze zed sie dostanie bo dzieki temu bede mogla przejsc na caly etat...ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4t545t45
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama jeszcze żłobkowicza
U nas w przedszkolu leżą karty zgłoszeniowe , ktore trzeba sobie wziąć i wypełnic. Proszą tez o potwierdzenie zameldowania dziecka na zgłoszeniu pieczątka przez Urząd miejski oraz xero 1 strony pitu za 2009 ( chyba chodzi o to czy faktycznie tam mieszkasz gdzie piszesz i rozliczasz sie w tym US) U nas koniec składania podań jest 28 lutego ...ja mam inny problem, bo ja mam swoją dzialalnosc, mąż zarejestrowany jako bzrobotny, a tak naprawde to prowadzimy te firme razem....nie wiem jak sie będą na to zapatrywac......Na podaniu nie napisze ze bezrobotny przeciez , bo by mi dziecka w życiu nie przyjęli ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama jeszcze żłobkowicza
a nie moge tez napisac ze jest osobą współpracująca, bo nie ma PITa !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak do państwowego masz system elektroniczny. Prywatnie tak ajak na przykład w tym co chodzi moje dziecko http://www.elfik.pl/ po prostu zgłaszasz się bezpośrednio do placówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość handziak
Do tego przedszkola dzieci należy zapisywać ze specjalnym wyprzedzeniem, czy jak? Mowa dopiero o przyszłym roku - czytałam, że w tych najbardziej obleganych miejsca zaczyna brakować pół roku przed zajęciami. Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gantalek
Jeśli jesteś pewna wyboru to rezerwuj jak najszybciej. Prawda jest taka, że w każdym mieście wszystkie najlepsze przedszkola tracą miejsca bardzo szybko, a na koniec zostają wyłącznie miejscówki w małych klubikach - żadna atrakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna kalencka
Rezerwujcie. Kiedy chcieliśmy w kwietniu coś znaleźć na wrzesień to okazało się, że zostały już tylko klubiki. W kolejnym roku już rezerwowaliśmy miejsce na jesieni. Tak, wiem że bardzo wcześnie, ale dzięki temu mieliśmy po prostu gwarancję wolnego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas to ja po prostu umówiłam się na spotkanie z dyrekcją , zresztą wskazówki były na stronie internetowej;) prowadzę córki do radosnego słoneczka w Rzeszowie, najpierw były wizyty adaptacyjne itd. ogólnie w przedszkolu ci powiedzą jakie formalności trzeba spełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber54
Ja wysłałam zgłoszenie online a później poszłam na umówione spotkanie z dyrekcją. A do jakiego przedszkola chcesz zapisać dziecko? my w tym roku się przeprowadzamy do Dawid Bankowych i myślałam o zapisaniu ich do tego przedszkola http://mojeprzedszkole.waw.pl/ Mają mnóstwo zajęć dodatkowych takich jak rytmika, laboratorium, plastykę itd. Ogólnie oferta wygląda bardzo atrakcyjnie. Czy któraś z was posłała tam dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a najpierw pojechałam do przedszkola, a właściwie do dwóch wybranych, żeby zdecydować się na któreś po spotkaniu z dyrekcją. Wybrałam przedszkole gardnerowskie Słodki domek w Poznaniu. Nauczyciele są specjalnie przeszkoleni aby uczyć tą metodą, która polega w wielkim skrócie na rozwijaniu dziecka w kierunku, w którym ma predyspozycje i pobudzanie go do kreatywnych działań – każde działanie jest jedyne w swoim rodzaju i warto je doceniać, oczywiście należy także szanować innych i przestrzegać zasad obowiązujących w przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz sie zglosic do odpowiedniego przedszkola, do ktorego chcesz malucha zapisac. Najlpeiej odpowiednio wczesniej, bo teraz z tymi przedszkolami to jest naprawde trudno sie dostac. W http://www.promyk.szczecin.pl/ to maja specjalne zgloszenia na stronie internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byle wczesniej! na dlugo zanim dziecko do tego przedszkola ma sie udac. W http://www.elfik.pl/ jest specjalny formularz zgloszeniowy, z którego mozesz skorzystac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno musisz sie zorientoweac znacznie wczesniej. Zapisz - idac na spotkanie z dyrektorem lub skorzystaj z formularza. sa takie np w http://www.elfik.pl/ - i czekaj na swoja kolje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba zobaczyć na stronie danego przedszkola kiedy jest rekrutacja i pamiętać, bo miejsca, szczególnie w dobrych przedszkolach szybko się zapełniają. Mój synek dostał się do Akademii Rozwoju Malucha z listy rezerwowej, ale cieszę się, bo na tym przedszkolu nam zależało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo jest chętnych do Akademii? Też w tym roku chcę tam zapisać dziecko, bo mieszkamy w pobliżu i dużo dobrego czytałam tym przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×