Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jaki kod na l4 ciążowych? Do przyszl mam co sa na l4.

Polecane posty

Gość gość

Witam, jestem na początku 6 mies ciazy. W przyszl tyg idę po l4 i mam pytanie, jakie sa opcje do wyboru? Czy musi koniecznie ginekolog wpisać ze leze zeby mieć l4? Albo ze ciąża zagrożona? Chodzi mi o kontrole z zusu ze przyjdą do domu i mnie nie zastaną bo bede np w sklepie a na l4 napisane ze mam leżeć plackiem na prawym boku. Co macie wpisane na l4 ? Znam przypadki ze dziewczyny od 1 tyg ciazy biorą l4 i nie miały kontroli a nic im nie dolegało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkkk
Ja na l4 miałam tylko kod B wpisany .żeby było płatne 100 procent i nic więcej.A byłam od początku ciąży i nikt mnie nie sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez od 5 tygodnia jestem na l4 mam wpisane B zeby bylo 100% platne a teraz mam 35 tydzien ciazy i nikt z zusu mnie nie sprawdzal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest jeden symbol na cala ciaze, a jak ci przyjda zeby sprawdzic to kto i w jaki sposob udowodni ze np nie poszlas do lekarza lub nawet mozesz spac i nie slyszec pukania do drzwi lub myjesz sie i nie slyszysz bo woda leci itp, masz prawo w ciazy byc na zwolieniu od poczatku jezeli jest zagrozona i tyle, oni z ZUSu ciezarnych raczej nie sprawdzaja, no chyba ze kombinuja z dzialalnoscia itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem w tym ze jej ciaza nie jest zagrozona. Bo jal faktycznie jest zagrozona to sie wtedy nie lazi ch.... wie gdzie. I tak. Moze ci sie trafic kontrola. Ale to juz jest losowanie czy akurat zasadnosc twpjego l4 sprawdza. A wskazania lekarskie lekarz wpisze zgodnie z prawda albo 1 ppwoenien lezec albo 2 moze chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mu powiem zeby wpisał ze moge chodzic. I kod b. Jak byłam w 1 ciazy to tez poszłam na l4 tak od 7 mies i nikt sie tym nie interesował. A byłam zatrudniona u taty ( juz pare lat) i podniósł mi troszkę ubezpieczenie dostawałam 1600 na mies i żadnej kontroli nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to że będziesz miała chodzące l4 to wcale nie znaczy że nie musisz siedzieć w domu. Oznacza to tylko tyle że możesz sama iść do lekarza, apteki na zakupy na co w razie kontroli musisz mieć potwierdzenie np w formie paragonów. Koleżanka też była cała ciąże na l4 i nagle pod koniec 8 miesiąca wpadły panie z ZUSu w godzinach około południowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kontrola z ZUS-u opiera się na systemie komputerowym, to komputer losuje do kogo pracownicy ZUS-u zajrzą, wiec na każdego może trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale niektore z was glupoty pisza ze nie maja zadnego kodu! wy nie macie, pracodawca tez nie, ale zwolnienie oryginal do zusu idzie od lekarza z kodem, przy wypisywaniu zwolnienia lekarz wypisuje kod choroby, ktory nie "przebija" sie na nastepne zwolnienie! zus zawsze dostaje kod choroby!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jaki kod ZUS dostaje? Ze ciąża, czy ze zagrożona jakie info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscp
Na ile musi być wystawione l4 w ciąży zeby bylo płatne?@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze byc i na 1 dzień i na mies. Zawsze jest płatne zwolnienie jezeli jesteś ubezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale niektore z was glupoty pisza ze nie maja zadnego kodu! wy nie macie, pracodawca tez nie, ale zwolnienie oryginal do zusu idzie od lekarza z kodem, przy wypisywaniu zwolnienia lekarz wypisuje kod choroby, ktory nie "przebija" sie na nastepne zwolnienie! zus zawsze dostaje kod choroby!! x Chyba pomyliłaś kod (A,B,C,D,E) z numerem statystycznym choroby. Kod zawsze przebija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×