Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jak to pogodzić

Jestem w ciąży, a dopiero będę zatrudniona. Czy to problem??

Polecane posty

Gość Jak to pogodzić

Od tygodnia wiem o ciąży, a dopiero od poniedziałku będę zatrudniona na umowę o pracę na cały etat. Będzie to bez okresu próbnego, bo zatrudnia mnie znajomy wiedząc o mojej ciąży. Do którego tygodnia muszę pracować abym mogła legalnie odejść na l4 nie mając problemów w Zusie... Ogólnie będzie problem jakikolwiek skoro to 7tc? Zatrudnienie będzie w około 8tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuj dopóki będziesz sie dobrze czuła, nie bedzie zagrożen. Im szybciej pójdziesz na l4, tym większe ryzyko, ze ZUS zrobi kontrole, chociaż i tak moze zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wczesna ciąża i równie dobrze mogłaś zatrudnić sie u kogoś obcego i nie wiedzieć, ale ZUS lubi kontrole, bo bierze to jako fikcyjne zatrudnienie. Tak jak pisałam, jesli bedzie wszystko dobrze, to im pózniej pójdziesz na zwolnienie, tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 12 tc jesteś chroniona tzn. pracodawca nie może cię zwolnić, no ale skoro wie o twojej ciąży to możesz iść na l4 od pierwszego dnia pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie prawda! Zus będzie próbował podważyć taką umowę i uzna ją za fikcyjną!! Wezwie do wyjaśnień itp... Jak tylko ruszysz na l4 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zus będzie coś podwżał skoro to począteczek ciąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy nie jest tak, że trzeba być ubezpieczonym co najmniej 30 dni, aby dostać l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Legalnie możesz iść na zwolnienie właściwie od razu. Tyle że ZUS prawie na pewno będzie to kontrolować, mojej koleżance która zatrudniła się w ciąży robili kontrolę mimo że na l4 poszła pod koniec 8 miesiąca. To co innego niż kontrola zasadności zwolnienia chorobowego, będziesz musiała udowodnić że zatrudnienie nie było fikcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zus da Ci w kość!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu w kość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po 30 dniach będziesz ubezpieczona. Jeśli rzeczywiście będziesz pracowała i będziesz miała na to dowody (podpisy, maile, wyniki zrealizowanych zadań, biling z tel służbowego albo cokolwiek innego) - ZUS nic Ci nie zrobi. Będzie kontrola, ale skończy się ok. Jeśli to zatrudnienie dla ściemy, to będziesz miała przerąbane. I Ty, i ona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edit. Tzn. ubezpieczona będziesz od 1 dnia, ale po 30 dniach uzyskasz prawo do zasiłku chorobowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do kontroli to moze byc zawsze ale im wiecej zarabiasz tym wieksze prawdopodobienstwo! Jezeli na umowie masz najnizsza , to kontrola jest nikla, jezeli duzo wiecej to zrobiac ci kontrole nawet gdy bedziesz w 7 mc i wezmiesz pierwsze L4. Po 30 dniach, nabierasz prawa do zasilku, a bez zasilku mozesz isc od pon, no chyba ze pracowalas wczesniej i jest ciaglosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak to pogodzić
Pracowałam wcześniej ale nie ma ciągłości. Jest 2mce przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, jezeli ta umowa nie jest tylko na papierze, to najlepiej by bylo pare miesiecy popracowac. W razie kontroli wszyscy w firmie zaswiadcza, ze faktycznie pracowalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×