Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

karmienie piersia a alkohol

Polecane posty

Gość gość

Witam Was mam pytanie. Moj syn ma 4 miesiace. Karmie go nadal piersia. W najblizszy weekend jestesmy na weseli i chcialabym sobie pofolgowac troche zjesc to na co mam ochote i wypic troche alkoholu. Na ile w zwiazku z tym powinnam odciagnac pokarmu aby dziecku nie zapodac tych ,,truzizn,, z mlekiem? Po jakim czasie alkohol wyparuje z mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zalezy ile wypijesz ale alkohol moze nawet 2-3 dni krazyc we krwi i przechodzic do mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy ile wypijesz, ile ważysz, jak szybko przetrawiasz alkohol... generalnie na pewno na wieczór wesela, noc i następnego dnia minimum do południa musisz odciągnąć, a jak masz wątpliwości to przebadaj się alkomatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odciagnij na jeden dzien. Po imprezie odciagaj i wylewaj do kanalu a na kolejny dzien juz nakarm. Tez tak raz zrobilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale karmiłaś już dziecko butelką? Nie jest przyzwyczajone do zasypiania przy piersi? Ja tak wypiłam w sylwestra, miałam zapas mleka odciągnięty, co z tego kiedy dziecko chciało do piersi i płakał jak nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie to się nie sprawdzało. Dziecko jest przyzwyczajone także do piersi, nie do samego pokarmu. Jak nie karmisz z butelki na codzień to gra nie warta świeczki, wypiłam dwa kieliszki, dziecko w ryk, nie mogło zasnąć, ja nie mogłam mu dać tego co chciałam i płakałam razem z nim, rano myślałam że pękną mi piersi, a zamiast przystąpić dziecko siedziałam z laktatorem, a u mnie trwało to z godzinę. Aczkolwiek jak dziecko w wieku 6 tygodni zostało samo z dziadkami, to zasnęło przy butelce, którą dostało pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stężenie alko w mleku jest TAKIE SAMO jak we krwi w danym momencie. Jeśli koniecznie musisz pić to sprawdź na jakimś "alkomacie" online ile jednostek alkoholu metabolizuje przykładowa osoba o Twojej wadze. Będziesz wiedziała ile możesz wypić i jak długo musisz czekać z karmieniem. Pokarmu nie trzeba odciągać żeby "wyciągnąć alkohol z mleka" albo je oczyścić (takie bzdury słyszałam). Stężenie w mleku spada równomiernie tak jak we krwi. Naturalnie czasami trzeba ściągnąć pokarm z innego powodu - bo piersi są przepełnione. Ale moim zdaniem to gra niewarta świeczki chyba, że Twoje dziecko zna i akceptuje butelkę. Jeśli nie to możecie sobie zafundować przykre przeżycia i Ty i dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odciągnij na jeden dzień tzn na następny i w dniu po weselu będziesz musiała odciągnąć i wylać pewnie, bo piersi będą pełne mleka. Swoją drogą to wy jakieś histeryczki jesteście:D płakałam razem z dzieckiem? a z główką wszystko w porządku?:D Ja jak wiedziałam, że będę szła na imprezę i coś tam wypiję to już wcześniej dziecko przyzwyczaiłam do butli i problemu potem nie było. Autorce też tak radzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×