Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

calineczka12345

kiedy jest najwieksze ryzyko poronienia w których tygodniah!

Polecane posty

witam jestem w 8tc oststnio duzo naczytalam sie o poronieniach i teraz duzo o tym mysle !w których tygodniach ciąży jest najwieksze prawdopodobieństwo poronienia ??kiedy mogę byc spokojna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta w ciąży
ja gdzieś słyszałam ze dopiero po 20 tygodniu i wcale mnie to nie pocieszyło, mam nadzije że się myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na róznych stronach internetowych pisze ze ryzyko poronienia mija w momencie kiedy dziecko jest juz zdolne do samodzielnego oddychania boje sie zeby bylo ok!!a wy dziewczyny w którym tygodniu jestescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze będzie1
Calineczka, nie czytaj tych rzeczy bo tylko niepotrzebnie się stresujesz. Dziecko jest w stanie oddychać samodzielnie dopiero ok 7 miesiąca! Naprawdę lepiej dla Ciebie nie myśleć o złych rzeczach, ciesz się swoim stanem a wiosną przytulisz swoje maleństwo. Stres nie jest tu wskazany. Internet to najgorszy doradca, często niepotrzebnie sieje strach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fwefwef
No to życzę silnych nerwów, skoro zaczynasz schizować już teraz. Musi ci ich starczyć na resztę z dziewięciu miesięcy i czas późniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz wydaje mi sie kazda kobieta ktora jest w ciazy przede wszystkim chcianej do konca 40 tyg. bedzie sie martwic o swoje dziecko, pozniej jak sie urodzi tak samo. Ja tez sie sugerowalam tym ze aby do 12 tygodnia, a tu juz 20 tydzien a ja dalej jak sie martwilam to sie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka 234
w pierwszym trymestrze jest nawiększe ryzyko i faktycznie występuje wówczas najwięcej poronień. Ale oczywiście zdarza się, ze i później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość * gwiazdka**
Wcale Was nie pocieszę, bo ryzyko jest zawsze.Moja córeczka zmarła w 34 tygodniu ciąży, po prostu przestała się ruszać, choć przez całą ciążę było idealnie, badania, samopoczucie, usg, wszystko było ok...tak że nie ma bezpiecznego momentu w ciąży, podczas porodu a nawet później.Gdy się ma dziecko lub jest się w ciąży nigdy swobodnie nie odetchniesz, bo niewiadomo co się zaraz wydarzy.Wiem to po sobie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta w ciąży
ja jestem w 9 - 10 tygodniu ciąży z wyliczeń w 9 tygodniu z wielkości juniora wynika że 10 tydzień - rośnie i to ostro :) ja staram sie o tym nie myśleć ale przyznaje ze mysli same mnie dopadają i schizują ale staram sie je odpychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nie myślałam, o takich rzeczach az tu w 20 tygodniu palmienie i duże prawdopodobieństwo poroniena, raczej porodu przedwczesnego, ale mój Hubcio bardzo chciał być z mamusią i wytrzymał do samego terminu, potem nawet nie chciał wyjśc i cc. Ale po plamieniu już nic sie nie działo około 2 tygodnie w łóżku i było wszystko oki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta w ciąży
a robiłas cos innego -zakazanego ze wystapiło plamienie w sensie czy dziwigalas cos??? hubcio ale fajny smieszek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlaśnie nic obudziłam sie rano a tu krew byłam w takim szoku nie wiedzialm co mam najpierw robić, ubierać sie czy jechać w pidżamie do szpitala? oczywiście wyłam jak oszalała i mąż musiał w szpitalu za mnie na pytania odpowiadać a poryty lekarz mówi do połołnej kładziemy ją na ginekologie i tak nie wiadomo co z tego będzie, mój mąż wczesniej zadzownił do mojego lekarza i ten przyjechal i zaczoł robić badania usg i wogółe miałam dużo szcześcia tak mi powiedzieli, w sumie to nikt nie umiała odpowiedzieć mi na pytanie dlaczeko wystapilo plamienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz myślimy o rodzeństwie dla Hubcia, odstawiłam nawet już tabletki zeby odczekać te pół roku bez nich i zacząć starania, ale boje sie ze znowu będe musiała to przeżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarka powiedziała, że cały I trymestr jest o podwyższonym ryzyku. Co oczywiśce nie oznacza, że potem nie trzeba uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, najlepiej nie czytajcie o poronieniach, to bardzo stresuje. Ja poplenilam ten blad..najpierw sie naczytalam, potem dostalam plamien... Dzieki Bpgu juz to za mna i z dzidzia wszystko OK - jestem w 17 tyg. Naprawde starajcie sie od poczatku myslec pozytywnie i nie szperac w topikach o poronieniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najgorsze są pierwsze tygodnie do 12 tygodnia wytrwać to najważniejszy czas ----- I TRYMESTR!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cytat z artykulu: "Poronienie samoistne jest najczęstszą z komplikacji ciążowych. Około 1/4 wszystkich kobiet, które kiedykolwiek były w ciąży, przeszły jedno lub więcej strat ciąży do 22 tygodnia. Częstość poronień jest zależna od wieku ciążowego. Najwięcej ciąż roni się przed implantacją (ok. 50% – poronienie odbywa się w terminie miesiączki) i zaraz po implantacji (12-24% – poronienie objawia się jako opóźniona o kilka dni miesiączka). Po 8 tygodniu ciąży ryzyko poronienia spada do 10%. Gdy USG pokaże czynność serca zarodka, ryzyko poronienia spada do 3%. Po 13-tym tygodniu ciąży roni się tylko 1-2% wszystkich ciąż." Oczywiście przy dodatkowych chorobach ryzyko poronienia jest większe niż te statystyczne (np. tarczyca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najgorszy jest 5 tydzi poczatek 6 tyg, ale do 12 trzeba szczegolnie o siebie dbac no i w lecie jest najwiecej poronien!!!!!!! nalezy unikac slonca i pic duzo wody!!!!! ja wlasnie poronilam 3 razy zawsze w wakacje i w 5-6 tyg ale nie ma oczywiscie reguły autorko nie martw sie i zadko czytaj fora bo mozna zwariowac, kazdy pisze co innego, a kazda ciaza przebiega indywidualnie!!! bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rapidek
OvuFriend to miejsce dla kobiet starających się zajść w ciążę. Codziennie poznasz tutaj status swojej płodności i dowiesz się kiedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w Twoim przypadku jest najwyższe. Ponadto czeka tu na Ciebie wiele cennych porad na temat starania się o dziecko. Można tu również prowadzić kalendarz ciąży. Bezpłatna rejestracja zajmie Ci zaledwie 27 sekund. Zarejestruj się tutaj: http://ovufriend.pl/?code=e29f73b02184f17414f 32d2ece6451af170a19b2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×