Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanie mam do doświadczonych

Kiedy jest skok temperatury? w dniu owulacji czy dzień po?

Polecane posty

Gość pytanie mam do doświadczonych

j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skok tempki nastepuje w dniu owulacji, po kilku temperaturach nizszych, a potem 3 wyzszych mozna powiedziec, ze byla owulacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytnie mam do doświadczonych
może ktoś odpowie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie mam do doświadczonych
to bardzo ważne dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli byl spadek a potem sie bardzo podniosla tzn ze byla owulacja i temp nie moze wtedy spasc i bedzie tzk wysoko az dostaniesz okres lub NIE to wtedy bedziesz w ciazy. Mam nadzieje ze nie zagmatwalam zbyt duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
Koralina82 różnei bywa,nie musi być spadek a potem,skok-najważniejsze że jest skok,ja jestem takim przykładem.Bo miałam tak 36,6 36,6 36,4 36,3 36,6 36,6 36,9 zaszłam w ciąże kolejna ciąża 36,6 36,5 36,6 36,6 36,9 37,0 ciąża :) tp 24.10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filemonka.
Skok temperatury wcale nie musi wystepowac w dzien owulacji. Bardzo czesto wystepuje dopiero po 24 godzinach od momentu owulacji. Podstawowym warunkiem jest to ze jajeczko zostaje uwolnione. W momencie uwolnienia wlacza sie mechanizm produkcji duzej ilosci progesteronu i to wlasnie on podnosi temperature która sprzyja implantacji. Zanim progesteron jest na odpowiednim poziomie mija pare godzin i wlasnie dlatego sjkos temperatury jest widoczny dopiero kolo doby po owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
zapomniałam dodać,że dzień przed skokiem miałam bolesność jajnika,a nastepnego dnia w dniu skoku współżyłam i w drodze mamy chłopaczka. A co do temperatury to skok temperatury jest rozpoczęciem fazy lutealnej i zazwyczaj trwa 9-16 dni,na ogół 12-15 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
filemonka właśnie to chciałam napisać :) w wielu źródłach jest informacja,że jak ktoś współżyje przed owulacją jest szansa na dziewczynkę a jak po to na chłopca,ja sie kochałam w dniu kiedy skoczyła mi temperaura i spodziewamy sie chłopaczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie mam do doświadczonych
w takim razie masakra:O u mnie skok jest aż o 8 kresek:O czyli o wulacja odbyła się:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie ma do doświadczonych
zastanawia mnie tylko dlaczego mam wciąż płodny śluz? jeśli owulacja już była, to chyba śluzu nie powinno już być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temperatura podnosi nie przy samej owulacji ale okolo 24 godzin po wulacji. Jest to zwiazane z rosnacym poziomem progesteronu który podnosi temperature ciala. Temperatura spada na kilka godzin przed okresem. Nie u wszystkich kobiet mozna ten skok zauwazyc. Wszystko zalezy od organizmu i poziomu hormonów. U wieloródek wzrost temperatury jest zazwyczaj mniej zauwazalny niz u kobiet które nie mialy dzieci. Autorko - zdecydowanie mialas przesunieta owulacje. Ja uwazam ze owulacje mialas w 18/19 dniu cyklu. Polecam testy owulacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus41
hej sama w sumie tego nie wiem ostatnia miesiaczke mialam 3 grudnia po 24 dniach i z obliczen mi wyszlo ze 13 mam owulacje a w nocy 13 o godzinie 1 mialam dreszcze bylo mi zimno ale po chwili mi porzeszlo chcialabym sie od was dowiedziec czy ktoras z was tez tak miala?Czasami mam tak bolesne , a czasami nic mi nie jest oprocz dreszczy i to ze nogi mam jak z waty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona03
U mnie skok temp. przypadł na 17 dzień cyklu. Jak obserwowałam (to mój pierwszy cykl z obserwacją), wydawało mi się, że śluz jest właśnie tej gorszej jakości, zapytałam na forum - potwierdzili. 20 dnia cyklu wieczorem doszło do stosunku przerywanego. dziś mam 24 dzień, wczoraj zauważyłam część bardzo rozciągliwą śluzu, ale tylko raz. Dziś rano sprawdzając, ni trochę się nie lepił, był raczej przezroczysty, a jak nabrałam go więcej i rozdzieliłam palce, to tworzyły się cieniutkie niteczki, które szybko się rwały, zupełnie coś innego, niż miałam do tej pory. Jest szansa, że tego 20 dnia dopiero nastąpiła owulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czemu mam taki skok temperatury w 7 dniu cyklu od 1 do 3 okres 4 dzień 36.30 5 dzień 36,50 6 dzień 36.30 7 dzień 37.10 czy to owulacja już??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam podobnie i nie wiem co o tym myśleć, poza tym moja miesiączka to było raczej plamienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość zielona
Ponawiam pytanie. Bardzo zależy mi na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny skok temperatury nie wyznaczy wam owulacji z dokładnością do 24h np. Z tego co pamietam owu moze wystąpić przed ale i po skoku temp zależy jak organizm zareaguje na wyrzut progesteronu i w jakim natężeniu bedzie sie on uwalniał. Jesli chcecie znać czas owu z wieksza dokładnością trzeba sie udać na monitoring cyklu na którym bedzie widac na jakim etapie pękania jest jajeczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×