Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kiedy uczyliście dziecka pierwszej modlitwy i jakiej?

Polecane posty

Gość gość

tak jak w temacie, mam 4 letnią córkę i zastanawiam się czy to dobry moment, Mała chodzi ze mną do kościoła od jakiegoś czasu, nie jestem 100% katoliczką ale chciałabym żeby córka wiedziała takie podstawowe rzeczy. Jak tłumaczycie dzieciom istnienie Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uczyłam mojego 4 i 5 latka modlitwy do Anioła Stróża. Często im też powtarzam, że ich pilnuje i dba o to żeby im się krzywda nie stała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 lata aniele Boze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aniele Boży chyba każde małe dziecko ja zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od zawsze modle sie przy dziecku. Ma niecale 3 lata i zna ojcze nasz zdrowas maryjo i modliwe do aniola stroza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfhfdhfdhf
Ja próbowałam uczyć córkę jak miała trzy lata, potem jako czterolatkę i jeszcze rok później. Jakoś nam to nie wychodzi. W każdym razie teraz, gdy córa ma właśnie pięć lat, to będę ponawiać próby, bo mała jest w takim wieku że ma etap różnych lęków - wcześniej tego nie było - boi się i czegoś irracjonalnego, i już poważniejszych spraw jak śmierć, jakaś zagłada z powodu planetoidy i podobnych, to modlitwa jej się przyda. Rozmawiamy też o śmierci, że to koniec życia, i że może istnieje tzw niebo. Nie dalej jak dziś córka opisywała co tam może być. Zawsze zaznaczam jej że to nasze wyobrażenia, że my, ludzie, mamy taką nadzieję, że dobry bóg MOŻE istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie uczyłam wcale ,nauczyła go moja mama miał może z 3 lata a potem na religii nauczył się więcej , on bardzo chciał sie nauczyć ,młodszego wcale nie uczę ma 4 lata ,moja mama czasami próbuje ale on ma to gdzieś nic na na siłe .Ja znam modlitwy to znaczy pamiętam je z dzieciństwa bo byłam przymuszana do tego aby się ich nauczyć więc sama moich dzieci nie zmuszam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2,5 roku aniele boże i ojcze nasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczyłam, kiedy w przedszkolu w czterolatkach zaczęła sie. Żeby umiało tyle co inne dzieci mogą umieć tzn ojcze nasz, zdrowaś i aniele stróżu. W domu nigdy się nie modlimy, chodzimy raz kiedyś do kościoła, a na religię dziecko chodzi bo inaczej samo z calej grupy musiałoby iść do starszej grupy na czas religii. Niestety religia jest w środku dnia i nie ma możliwości na nią nie posyłąć bez stresu dla dziecka. Jak mówiłam nauczyłam dziecko modlitw i opowiedziałam mniej więcej to co mówią na religii żeby dziecko wiedziałao czego się spodziewć, ale niepotrzebnie bo połowa dzieci nic nie umiała i nie wiedziała nawet po co właściwie chodzi sie do kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj miałąm na myśli w pierwszym zdaniu, że kiedy w przedszkolu zaczęła siereligia w grupie czterolatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z lenistwa i z wygody wcześniej nie uczyłam.zaczęłam jak młody miał nie całe 5lat.codziennie wieczorem mówimy paciez załapał raz dwa postawowe modlitwy.uczcie wcześniej jak dzieci ładnie mówią.wystarczy jak z początku powtarzają o dwa słowa szybko zapamietaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie uczę i nie mam zamiaru.. dziecka nie chrzciłam.. kto mnie uczył modlitw , tego nie wiem, nie pamiętam.. Ktoś na pewno, bo je znałam.. ale pamiętam, że jak sypiałam z siostrą u babci ( to samo miasto, jakieś tak okazje typu sylwester, jakieś spotkanie u znajomych czy jakaś inna sytuacja) to ten wieczorny pacierz zawsze musiał być! Obowiązkowo.. nie wspominam tego najlepiej i pamiętam, że zawsze mnie to denerwowało, że babcia nam kazała to mówić, chociaż byłam mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aa i nie wiem, co mówiłyśmy u babci, ale na 100% aniele boży.. chyba zdrowaś mario... i inne też.. ale to aniele boży to chyba się uczy dziecko najwcześniej.. a 4 latka to już taki wiek, że spokojnie dłuższe wierszyki może opanować, więc to spokojnie się nauczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po cholere tak krzywdzicie swoje dzieci? pierzecie im mozgi od malego ? wyrodne matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×