Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zdezorientowana_Mama

Kolka czy zaparcia?

Polecane posty

Gość Zdezorientowana_Mama

Witam. Chciałam się zapytać, jak mogę odróżnić zaparcia od kolki? Niby takie oczywiste, a jednak ciężko to odróżnić. Mój maluszek odkąd skończył 12 dni ma problemy z nocnym spaniem. Najpierw było to tylko w nocy, po jakimś tygodniu zaczęło trwać całymi dniami 24/24 7 dni w tygodniu. Robi bardzo zwarte kupy. Na początki karmiłam go Bebiko 1, ale potrafił po 3 dni nie zrobić kupki, a jak zrobił to z ogromnym wysiłkiem. Teraz dostaje Gerber 1 i też ma ten sam problem, z tym że robi kupki codziennie. Strasznie się pręży przy robieniu kupki, płacze, robi się cały czerwony. W dzień jak śpi to przez sen się pręży, robi taką dziwną minę, jakby się wysilał, wystawia przy tym język, cały czerwienieje i wygina się do tyłu. W nocy natomiast, włącza mu się płacz, jak dostanie dyda, to się uspokaja albo i nie, czasem potrafi płakać z tym smoczkiem w buzi, a jak czuje, że on wypada i nie jest w twardym śnie, to znowu krzyk. Pod koniec każdego karmienia znowu się wygina do tyłu, albo kręci na boki. Rzadko kiedy uspokaja się gdy zrobi kupkę, ale czytałam, że może się też nie do końca wypróżniać i to też może być problemem. Stąd moje pytanie, to kolka czy nie? Brzuszek ma twardy, ale normalnie gazy odprowadza. Pomóżcie, bo ja już nie wiem co robić ;( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdezorientowana_Mama
Dodam, że potrafi w nocy zasnąć na 2 godziny i znowu się obudzić i płakać, co przy kolce chyba nie jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmamamaaa26
daj mu esputicon i zobacz czy pomoże ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja ci polecę biogaję!! mój synek miał podobne objawy, podawałam mu biogaje raz dziennie i w tej chwili mam radosne dziecko w domu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czym przepajasz maleństwo? polecam wode z glukozą mój miał podobnie że nie mógł się załatwić a woda z glukozą mu pomaga bo jest w stanie jej dużo wypić dzięki czemu kupki ma luźniejsze niż gdy pijał herbatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te nasze maluszki :))
Mój mały też bardzo sie prężył przy jedzonku po jedzonku i niespokojnie spał jak robi kupke to słychać w drugim pokoju ;P. Mój maluszek nie może pić wody z glukozą bo jest to cukier przez który jeszcze bardziej się prężył i boalał brzuszek. Możesz spróbować dać mu debridat nam bardzo pomógł, a dodatkowo teraz jeszcze dostaje bobotic na wzdęcia żeby go bączki nie wybudzały. Ja przepajam swojego herbatką ułatwiającą trawienie, dodatkowo sie przejadał bo miał nieodpowiedni smoczek i niespełna 2 miesięczny bobas potrafił zjeść 150 ml mleczka i chciał jeszcze, w brzuszku pokarm zalegał i niedojrzały układ pokarmowy nie radził sobie ze strawieniem takiej ilości pokarmu przez co gromadziły się w nim niestrawione bakterie z mleczka, po zmianie butelki jje normalnie, a ma już 14 tygodni:) aha i jeszcze mamy mleczko Bebilon Pepti, ponieważ lekarz stwierdził, że oprócz wysypki takie prężenia mogą być spowodowane alergią, ale po Pepti prężenie nie ustąpiło i zastosowaliśmy wyżej wymienione metody. Wiem dokładnie co przechodzisz ja płakałam razem ze swoim maluszkiem bo nie mogłam mu pomóc. Ale spokojnie im starszy tym powinno być lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdezorientowana_Mama
Dawałam już mu espumisan, bobotic, infacol - na nic :( tej biogajji jeszcze nie próbowałam, ale to coś na zasadzie dicofloru, chyba nie ? No a ten dicoflor mu nie pomaga :( Przepajam go herbatką hippa na trawienie. Mały zjada od 70 - 80ml, bo jest wcześniakiem. Ten debribat jest na receptę, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdezorientowana_Mama
On już prawie wszystkie próbował :( Z NAN pro ze szpitala przeszliśmy na Bebiko, z Bebiko na Gerber, został tylko Bebilon, Humana, albo Hipp'a ale ponoć dwa ostatnie są niesmaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdezorientowana_Mama
Dokładnie. Jak się uda zgadnąć i znaleźć na to sposób, to jak wygrać ten los na tej loterii.Jutro idziemy do pediatry, zobaczymy.. Przy nietolerancji laktozy jakieś objawy są, prawda? Tzn inna kupka, wysypka itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×