Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dsa

kwas foliowy

Polecane posty

Gość dsa

Wyczytalam gdzies ze zanim zajde w ciaze, dobrze jest brac (przynajmniej miesiac) kwas foliowy. W aptece pani powiedziala mi ze bez recepty mozna wykupic tylko mniejsza dawke. Nie wiem czy jest sens zeby isc do lekarza po recepte.. moze przed zajsciem wystarczy to co jest bez recepty?? napiszcie jesli wiecie. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafilas na jakas dziwna mgr .. Ja kupilam kwas bez recepty 30szt - czyli na caly miesiac opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można bez recepty kupić sobie i w cale o nie mniejszej dawce tylko takiej samej. Polecam ci folik koszt około 7 zł. Ja sama go brałam przed zajściem w ciąże gdzieś tydzień przed. Teraz jestem w 4 tyg ciąży i dalej go biorę. Spokojnie możesz sobie go kupić brać i nie martwić się o nic> Pozdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsa dobrze Ci powiedziała bez recepty jest kwas foliowy w dawce 0,4 mg i jest to wystaraczająca ilość profilaktyczna. Na receptę przepisuje lekarz jak już jesteś w ciąży i jest jakieś zagrożenie dla dziecka i jest to wtedy dawka 5mg, ja taką dostawałam bo na samym początku ciąży dostałam zapalenia ucha i musiałam brać antybiotyki. A jesli planujesz dziecko to łykaj ten kwas jak najwcześniej najlepiej nawet 3 m-ce przed planowaną ciążą i popytaj o różne preparaty bo różnice w cenie są znaczne, ja kupowałam Folik i okazało się że wcale nie jest najtańszy. 30 tabl. kosztuje ok.6-7 zł, teraz wyszedł kwas foliowy z firmy Puritans 150 tabletek za 15 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy powinno brać się faktycznie jakieś trzy miesiące przed zajściem w ciążę i jeszcze przez trzy pierwsze miesiące ciąży. Życzę owocnych starań!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
folik jest bez recepty!!!!! 30 szt. ok 7 zł. Ja brałam miesiąc przed planowaną ciążą i jeszcze przwie 3 miesiące kiedy już byłam w ciąży. Trzeba go brać to dobre dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acidum Folicum
Acidum Folicum 5 mg - ten preparat rzeczywiscie wydadza tylko na recepte ze wzgledu na dawke, choc ja uprosilam pania aptekarke i dostalam. Jedno opakowanie kosztuje ponad 2 zl (30 tab). Folik dostaniesz bez problemu. KWAS FOLIOWY JEST BARDZO POTRZEBNY - zapobiega wada neurologicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsa
dziekuje za odpowiedzi:) Ja bym chciala ju sie postarac w przyszlym miesiacu.. czyli po miesiacu stosoania:) mam nadzieje ze sie uda..bardzo ym chciala:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy folik można brać przez całą ciążę ??? w ulotce pisze , że do 3 m-ca hmmm???? pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia25
a ja nie jestem jeszce w ciąży, nie planuję zajścia w ciążę, ale biorę Folik zapobiegawczo. Znajoma pielęgniarka powiedziała że nie zaszkodzi mi to, nawet będzie korzystne dla mnie a gdybym "wpadła" to przynajmniej dziecko będzie chronione od pierwszego dnia poczęcia. Biorę Folik juz 3 miesiąc. Kupuje w aptece bez recepty. Ostatnio dałam 6.50zł za 30 tabletek. Zdecydowanie nie jest drogi. :) Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektorzy lekarze zalecaja nawet Folik pol roku przed rozpoczeciem staran - rzeczywiscie nie zaszkodzi a co do pytania czy brac przez cala ciaze to wystarczy brac do 12 tyg.,a pozniej najczesciej lekarz przepisuje jakis preparat witaminowy,ktory kwas foliowy zawiera juz w niezbednej dawce,wiec bez obawy (Feminatal i Materna na pewno maja w swoim skladzie kwas foliowy,nie wiem jak inne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×