Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaciakacia

lekarka zapisAłA mojemu 7 miesiecznemu synkowi za zapalenie gardła ospamox

Polecane posty

Gość kaciakacia

nie wiem czy mu dawac cz nie?bo poszłam do drugiej pediatry, a ta tez przepisała ospamox(liczyłam, ze cos delikatniejszego zapisze nie antybiotyk tym bardzije, ze kaszaelku ani kataru, ani gorączki nie ma!!!!) Powiedziała jednak, ze poczekac do wieczora i jak nie bedzie na drugi dzien goraczki to dawac tylko oscylicocilum i chlorochinaldin i deflegmin!!! nie wiem co zrobic!!pomocy!doardzcie/?dałbyscie antybotyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córcia dostawała ospamox jak miała 2 miesiące i miała infekcje górnych dróg oddechowych. musiałam podawać jej ten antybiotyk przez 9 dni. osłonowo dostała lacidofi (czy jakoś tak )w ampułkach do rozrobienia zawiesiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona miała tylko kaszel i katar ale antybiotyk dostała profilaktycznie, żeby nie zeszło na oskrzela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do autorki: a co cie zaniepokoiło,że poszłas do lkarza? bo nie ma kataru,kaszlu,gorączki.To mi sie kojarzy z chorobą. skoro 2 pediatrów ma jednakowe zdanie to moze warto posłuchać ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksadjksfah
ani kaszlu ani kataru i antybiotyk.. straszne to :( ciekawe dlaczego ci sami pediatrzy w tej samej przychodzi przepisuja dziecku te same leki.. przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaciakacia
swiszczało mu w gardle i pobolewa go chyba lekko gardziełko, chcoiaz nie jest jakis marudny, ale lekarska zajrzała i było czerwone gardło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaciakacia
to nie była ta sama przechodnia, ale to samo miasto(małe miasteczk0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak ty wydedukowałaś,że 7 miesięczne dziecko pobolewa gardło?:D i uprzedzam,ja nie agresywnie pytam.Po prostu z ciekawosci.Ja idę do lekarza z dzieckiem jak ma długo katar kaszel,czy zagorączkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaciakacia
w nocy mu cos swisczało własnie wgardle,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihedihiew
Jabym nie podowala tak mocnego antybiotyku dziecku, jezeli nie dzieje sie nic powaznego. Oslabisz tylko organizm dziecka i pozniej z byle powodu bedzie chorowac. Ale decyzja i tak nalezy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgghhh
a po co chodzisz do lekarza jak się nie stosujesz do zaleceń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też wiem jakie działanie mają antybiotyki na organizm. Ogólnie jestem przeciwniczką antybiotyków podawanych na zwykłe infekcje wirusowe. Ja niestety nie miałam odwagi nie podawać córci antybiotyku tylko przy kaszlu i katarze bo lekarka mnie nastraszyła, ze może zejść na oskrzela.... Moja córcia miała wtedy 2 miesiące więc wolałam nie ryzykować !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja dostawała ospamox jakiś miesiąc temu przez 10 dni, też na zapalenie górnych dróg oddechowych. Tylko że ona dość wysoko gorączkowała przez kilka dni i właśnie gardło ją bolało. katarku ani kaszlu nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym sie wstrzymała z antybiotykiem to najgorsze co podac dziecku osłabia bardzo psikaj gardło hascoseptem ja nie wiem lekarz widzi zaczerwienione gardło i bach od razu zapalneie gardła i antybiotyk moja była pani doktor też tak robiła znalażłam fajniejsza lekarke i ona jak mały cos taż pokasływał to daje hascosept i ewentualnie syrop eurespal albo jakis słabszy syrop gardło czerwone moze też byc u dziecko od płaczu tak mi powiedziała lekarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andora
ksadjksfah -> to jest dziecko 7 miesięczne, więc herbatki z miodem i cytryną raczej nie można jeszcze podać. W przypadku tak małych dzieci leczenie jest ograniczone, a choroba z reguły rozwija się w tempie błyskawicznym. Dziecko 7 miesięczne nie poradzi sobie z katarem - nie wydmucha nosa, nie odchrząknie czy nie odkrztusi zalegającej wydzieliny. Wszystko spływa do oskrzeli i może w tempie ekspresowym wywołać zapalenie oskrzeli lub płuc. Mój synek tak właśnie miał tydzień temu (a ma dopiero 10 miesięcy), na początku nie dostał żadnej recepty na leki od naszego lekarza, tylko miał zalecone wapno, cebion i kropelki do nosa dla niemowląt. Po dwóch dniach nagle wysoka gorączka, kaszel, zdiagnozowane zapalenie oskrzeli i skierowanie do szpitala. Nie jestem zwolenniczką antybiotyków, ale przy tej pogodzie i wieku dziecka dałabym go, żeby ustrzec się przed groźniejszą chorobą czy pobytem w szpitalu. Jeśli autorka boi się, ze antybiotyk jest zbyt silnym lekiem, pomimo, ze przepisało go dwóch lekarzy, to niech nie daje - ale jej dziecku ból gardła nie przejdzie ot, tak sobie, a ryzykuje jeszcze, że na same Święta dziecko wyląduje w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIE DAJWAJCIE TAKIM MALUTKIM DZIECIOM TYLE ANTYBIOTYKÓW!!!! Jak złapiecie przeziębienie to nie lecicie do lekarza po antybiotyk a katar czerwone gardełko i pokaszliwanie bez gorączki to zwykłe przeziębienie. Mój synek miał ostre zapalenie górnych dróg oddechowych jak miał 9 miesięcy dostał zastrzyki, nie przeszło. Później antybiotyk drugi trzeci i czwarty. Wkońcu pojechałam z nim do innej pediatry...Powiedziała że ona sama w swoim życiu chyba tyle antybiotyków nie wzieła że na przeziębienie nie pisze się antybiotyków i tak Pan doktor zniszczył synkowi odp***ość teraz ma prawie roczek i cały czas czerwone gardełko ale nie boli żadnych objawów poprostu czerwone. A bierze od 1,5 miesiąca Immunotrofine na odp***ość i nie choruje tylko jeszcze z tym gardełkiem musimy pojechać dlaczego nie przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nam ostatnio się upiekło z antybiotykami. Synek zamiast tego dostał wziewnie benodil i dzięi temu pozbyliśmy się stanu zapalnego dróg oddechowych bez antybiotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i4FQEEN8xXjqEZCwzMn7wdUF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×