Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

nietolerancja laktozy u niemowlaka co robic

Polecane posty

Gość gość

Cześć. Nasze dziecko od urodzenia ma problemy z brzuszkiem. Na początku badanie kału (w pierwszym miesiącu życia) wyszło następująco: ph 6.5, ciala redukujące 0,5%. Dziecko jest w 4 miesiącu i zrobiliśmy teraz ponownie badanie i wynik jest gorszy: ph 5.0, ciała redukujące 0,75%. Dziecko często denerwuje się przy piersi (i to nie są żadne inne powody, jak powody z brzuszkiem). Powtórzyłam badanie, bo dziecko cały czas bywa niespokojne, ostatnio to nawet całymi dniami potrafi takie być. Bardzo nerwowo ssie rączki, jakby było głodne, a gdy karmię to denerwuje się przy piersi - mimo, że mleka jest sporo. Powtórzyłam więc badanie i zdziwiło mnie, że wynik dosyć znacznie różni się od pierwszego wyniku. Nie wiem co robić. Czy przejść na mleko bez laktozy i wykluczyć karmienie piersią? Nakarmiłam dziecko na noc mlekiem bez laktozy, chociaż było mi przykro bardzo. I nie wystąpiła ta nerwowość po kilku minutach jedzenia jak przy piersi.. Pójdę do lekarza z wynikiem, ale lekarz lekarzowi nierówny. Może Wy, mamy, macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nutramigen. Nie mecz dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można tez do zwyklego mleka dodawac Delicol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trudne to jest, jak pewnie dla większości mam, które chcą karmić piersią :( Czuję się pozostawiona sama z problemem. Jak dziecko się urodziło to odkąd jesteśmy w domu były problemy z brzuszkiem. Kropelki różnego rodzaju nie pomagały. Wszędzie tylko mówią - karm piersią. A nie zastanawiają się, jak wygląda dzień z niemowlakiem, który się męczy. Moje dziecko ładnie się uśmiecha, lubi, jak się rozmawia z nim, ale przerywane jest to wszystko postękiwaniem i nerwowym ssaniem rączek. I raczej nie jest to normalne, rozwojowe ssanie rączek. Może spróbuję jeszcze nie rezygnować całkowicie z piersi i dodawać kropelki delicol a dodatkowo np 2 razy dziennie mleko bez laktozy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Delicol zawiera laktaze czyli enzym trawiacy laktoze ktorego brakuje dziecku z nietolerancja. Jesli je podajesz to nie ma potrzeby dawac mleka bezlaktozowego tym bardziejjesli ci zalezy na karmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×